Svokra nás chce podeliť rovnako

doli11
16. feb 2014

Ešte nedávno svokra chcela dať celý dom svojej dcére, za to že tam býva s rodinou, ale potom sa tozhodla inak. Videla, že sa nesprávajú tak, ako by sa mali a čiastku po nebohom svokrovi nechala rozdeliť na tri diely podľa zákona. Pre seba, dcéru a môjho manžela. Vraj jej to aj kňaz doporučil, lebo i v minulosti mala problémy s dedením so svojou sestrou, ktorá sa na ňu dodnes hnevá. Teraz sa na nás zase hnevajú švagrovci, lebo čakali, že to bude celé ich. Môj manžel je spokojný, ale mne sa tieto spory napáčia. Ako to vysvetliť švagrinej?

bosoriak
16. feb 2014

Co chces TY vysvetlovat svagrinej? Svokra si so svojim majetkom moze robit co len chce a jediny, kto je kompetentny to niekomu vysvetlovat, je prave svokra. Nahnevana svagrina nie je tvoj problem.

kkristin
16. feb 2014

Nejako nieje to tvoja vec a nema sa preco hnevat nebolo vobec v poriadku ze sa im zdalo fer aby tvoj mazel nic nedostal. Dedicky zakon je spravodlivy. Preco by on nemal dostat co mu patri?

luba28
16. feb 2014

@doli11 nehas co ta nepali,.... 🙂 🙂 🙂 ak je manzel spokojny tak bud aj ty,....

janakrnacova
16. feb 2014

Neviem koľko detí má tvoja švagriná,ale v prípade že má dve a viac,všetko poručí len jednému? 😅

vevesh
16. feb 2014

@doli11 svagrovci sa hnevaju, lebo si mysleli, ze dostanu byvanie "zadarmo" a teraz to tak zadamo nebude...a dobra rada, ty sa do toho velmi nemiesaj, je to spor medzi tvojim mm, jeho sestrou a ich mamou (z vlastnej skusenosti viem, ze takato snaha "mediatora" moze dopadnut velmi zle..) 😉

eeffka
16. feb 2014

@doli11 no velmi by som nevysvetlovala, teda jedine ak by svagrina "investovala " do domu, v dobrej viere ze bude jej , mozno, ale to naozaj len mozno by som zvazila sa s nou nejak dorovnat ale inak... nevidim dovod zle spavat, teda ani nie tak ja ako manzel by sa nejak dorovnal 🙂

trend270
16. feb 2014

@vevesh @doli11 presne. Nakoniec sa oni udobria a Vy budete ta najhoršia. Nechajte ich, nech si potrucujú.

moni244
16. feb 2014

nič nevysvetlovať, nestarať sa. Je to na mm. Keď niečo bude vravieť, jedným uchom dnu a druhým von, mne sa tiež isté veci ohľadom snúbencovej rodiny nepáčia, ale pokiaľ on nezačne a nespýta sa ma na môj názor neriešim, tak isto ako on nerieši moju rodinu

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikawero12
16. feb 2014

@bojovnicka Hádam nechceš povedať, že o svokru sa budeš starať ty a tvoj manžel, ktorého svokra vydedila?

marecek1
16. feb 2014

@doli11
pokiaľ sa svokra rozhodla, že chce dom rozdeliť na tri diely, rovnako všetkým deťom, tak je to rozhodnutie svokry ako majiteľky domu, a švagriná sa s tým musí zmieriť, hnevať sa na celú rodinu jej nepomôže.

inak by som na to pozerala v prípade, ak by už švagrovci investovali veľké sumy do prerábania domu - ak im bolo predtým prisľúbené, že dom bude ich, ak sa postarajú o rodičov - ale takéto záležitosti by sa mali riešiť ešte pred prerábkou, a všetko u notára, po vzájomnej dohode rodičov a všetkých detí... a ty píšeš, že sa švagrovci "nesprávajú tak ako by sa mali" - čo tým myslíš? niekedy sú nároky starších ľudí/rodičov neadekvátne a očakávajú od detí/príbuzných, ktorým mienia napísať svoj majetok možné aj nemožné....

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barnica
16. feb 2014

@bojovnicka Pravdu na rovinu neskutočne ťa obdivujem ja som od bývalého snúbenca utiekla práve kvôli tomu že som už nezvládala sa tváriť že je všetko ok a všetko zvládam... Preto máš môj obdiv. 😎 Môj manžel stojí vždy na strane našej rodinky a som šťastná že ma podporuje svokra je normálna samozrejme že nemáme vždy rovnaký názor ale je to podstatný rozdiel 🙂

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinocka
16. feb 2014

@doli11 ja by som bola tiez nasrata...my sme prerobili dom komplet aj pre svokru aj pre nas, a ked to podeli medzi svagrinu a mojho muza tak sa postavim proti tomu, lebo ona do nasho domu neulozila ani euro a moj muz jej kupil este aj v hlavnom meste byt.. takze ak si svagrina s muzom prerobili byvanie a investovali do toho kopu penazi, chapem, ze je nasrata... mozno, nebude musiet vyplacat Vas, ale tvoje deti, alebo ich deti si neskor mozu na ten dom narokovat..

majkaa
16. feb 2014

@lucinocka áno ale zober si tak že ten vás dom stojí na nejakom pozemku ktorý patril aj jednému aj druhému surodencovy a ten prerobený dom tiež treba dediť na 50/50. Čiže dobre dom nech zostane Vám ale po smrti byt čo ste kúpili by mal ísť svagrine. Akože tým že ste to prerobili tak nebudú nič dediť?

barnica
16. feb 2014

@bojovnicka U nás keď sa malinký narodil dali naši 500eur aby sme mu zriadili sporenie.. Manželovi rodičia 10eur pretože mu vraj viac netreba ale švagrininej dcérke furt 50 eur mesačne posielajú lebo ona chúďatko neni doma s nimi tak ako môj syn. Čo ti poviem poznáme asi to isté.

katkas1
16. feb 2014

ale zakladatelka nepise ze oni do toho investovali, to je ina vec keby ano

lucinocka
16. feb 2014

@majkaa no hej, lebo tym, ze jej kupil byt v cetre hlavneho mesta / co nebola mala palka/ mne prijde akoby sestru uz vyplatil z domu, preco by jej mal kupovat byt a este jej dat aj polku domu? to nie je fer..

lucinocka
16. feb 2014

@majkaa byt je napisany na svagrinu uz, prepisali ho pred tromi rokmi...ale nedavno sa svokra vyjadrila, ze dom sa rozdeli na polovicu..akoze tudle..ten dom su v podstate 2x jednoizbovy byt, tlacime sa ako sardinky, a este sa nam tam jedneho dna nasackuju jej deti..

majkaa
16. feb 2014

@lucinocka no to je jasne to už nič nemáte dávať to už zostane svagrovej

lucinocka
16. feb 2014

@majkaa no je to logicke, len moj muz je hlupy, on by aj posledne gate dal a mne povedia, ze nemam pravo do toho hovorit..tak sa obavam v buducnosti problemov

majkaa
16. feb 2014

@lucinocka no to nie to by aj mna stvalo. To si nedaj. Najlepšie je niekedy nič nevlastnit a potom sa deti nebudú mat dôvod hadat

anatalia77
16. feb 2014

@lucinocka to nevyzera dobre,tak hadam bude mat svagrina rozum,a nebude sa sapat aj po dome...

lucinocka
16. feb 2014

@majkaa ja by som si teda zavolala obe deti, pekne sadnut do obyvacky a porozpravat sa otvorene o tom..kto ma aky nazor, akceptovat, snazit sa najst riesenie...a nie takto, ze prepisem ako ja chcem a vy sa zozerte...podla mna je to velmi zly pristup, majetkove veci su vzdy citliva zalezistost v rodine...tak mala podla mna aj svokra u zakladatelky temy...zavolat si obe strany a rozdiskutovat problem..

lucinocka
16. feb 2014

@anatalia77 ona nie, ona neznasa miesto, kde vyrastla..ale jej deti by boli sproste, keby sa nebili o dom pri mori, nie? 😉

chichinka
16. feb 2014

Hm, ale keby do toho aj svagrovci investovali pride mi to v poriadku - ved ten domcek uzivaju (predpokladam, ze bezplatne, ze len naklady uhradzaju) tak je ok ze robia opravy a staraju sa on ... 🙂 a teda odporucam tiez sa do toho nestarat 😉 drzim palce!

jabadaba
17. feb 2014

@doli11 mna vzdy udivuje drzost poniektorych a ich naroky...Tak svagrovci sa hnevaju? Ty nemas co vysvetlovat svagrinej a svagrina ma hadam aspon minimum inteligencie, aby prisla na to preco. Rozhodnutie bolo rozhodnutim jej matky a rozhodnutim o vlastnom majetku. Ak svagrova potrebuje vysvetlenia, nech sa paci nech si veci vykomunikuje so svojou mamou. A svojim bratom, na ktoreho zrejme rada pozabudla. Pozri me ju, tak majetocku sa jej zachcelo len pre seba! 😝 Este je moznost, ak pani draha sestra chce rdicovsky dom pre seba tak nech sa paci, mala by ratat s povinnostou brata vyplatit! A potom moze spokojne byvat.

bullinka
17. feb 2014

Ty sa do toho vobec nemontuj, ona ma brata, s ktorym to ma riesit, pripadne s mamou, ktora este stale zije. Rozpravaj sa o tom s manzelom, ale to je tak vsetko. Narobis tym iba viac galiby v rodine. Uz teraz sa hnevaju, a toto by ju mohlo este viac popudit. Si LEN jej svagrina, nie "pokrvný príbuzný".

jarmilka86
17. feb 2014

@vevesh veru veru, aj ja som sa snažila uzmieriť muža so švagrinou a tá sa so mnou už 3 roky nerozpráva a skončila som ako zlatokopka, ktorá jej ukradla majetky a rozbila rodinu,,,