Svokra nás chce podeliť rovnako

doli11
16. feb 2014

Ešte nedávno svokra chcela dať celý dom svojej dcére, za to že tam býva s rodinou, ale potom sa tozhodla inak. Videla, že sa nesprávajú tak, ako by sa mali a čiastku po nebohom svokrovi nechala rozdeliť na tri diely podľa zákona. Pre seba, dcéru a môjho manžela. Vraj jej to aj kňaz doporučil, lebo i v minulosti mala problémy s dedením so svojou sestrou, ktorá sa na ňu dodnes hnevá. Teraz sa na nás zase hnevajú švagrovci, lebo čakali, že to bude celé ich. Môj manžel je spokojný, ale mne sa tieto spory napáčia. Ako to vysvetliť švagrinej?

stanislavao
17. feb 2014

@doli11 prosim vas, co je vy mate co vysvetlovat. nech si to ona vybavi s mamou. vy by ste sa do toho vobec nemala starat. je to ich rodiina zalezitost a musia si to oni riesit.

mysicka36
17. feb 2014

Ja by som sa skôr hnevala, kebyže dedí len švagrina. Nie nadarmo je na toto zákon - asi to je aj spravodlivé nie? A prečo by ona mala mať na dom právo? Lebo tam býva? No a?????

A druhá vec je čo už baby písali - je to vec svokry a jej detí. Ty sa k tomu môžeš vyjadrovať akurát tak doma a podporiť manžela. Švagrina nech sa aj roztrhne od jedu 😀

lenbea
17. feb 2014

@doli11 šak Ty za to nemôžeš. povedz jej len, že vy ste sa so svokrou o tom nebavili, tak to nie je vaša chyba a je to spravodlive.