Máte problém s krčnou chrbticou?

sendy27
12. júl 2012

Mam problemy s krčnou chrbticou bolest je hrozna mate skusenosti. 🙂

rybka13
12. júl 2012

Ano mam problem s krcnou chrbticou. Si sa chcela opytat este nieco? Alebo si mohla povedat aspon co si uz skusila na bolest... A ten smile na konci asi nemal byt tiez usmiaty, ci?
Zrejme si ale chcela pocut viac.. takze ... pomahaju bud pravidelne masaze, alebo cviky na krcnu chrbticu, alebo ibalgin ci coxtral.

carmella
12. júl 2012

ahoj aj ja mamvam problemy s krcnopu chrbticou . niekdey s astane ze mama stuhnutu celu siju ale len na lavej strane .. A co pomaha ?? previdelne chodim na masaze tie odporucam 🙂

nadezdah
18. aug 2012

Mňa od krčnej chrbtice bolieva hlava a občas mi stuhnú svali medzi lopatkami a ženie mi to do krku a hlavi. Pomáha mi teplé, dávam si horúci kúpel, ale ešte lepšie- bývajú také vyhrievacie vankúšiky, alebo do termoforu si dám vriacu vodu zabalím zo začiatku do plienky, lebo je to horúce a lahnem si na to tak aby som to mala na tých miestach čo ma bolí a na krku. A keď mám čas a silu, tak si zacvičím cviky z knihy "Päť tibeťanov" Masáže sú super, ale na tie bohužial na materskej namám dostatok financií.

sisaha
18. aug 2012

Treba zajst do Fyziatricko-rehabilitacnej ambulancie, nechat sa vysetrit lekarkou, ktora stanovi liecbu. Vtedy su napr. masaze na predpis a neplati sa nic @nadezdah

zuzanocka
18. aug 2012

pridvam sa do klubu 😝
prave minuly tyzden som opat absolvovala vysetrenie MR.. diagnoza -kyfoza/lordoza-cize zakrivenie do opacnej strany ako ma byt, artroza na stavci, plus nejaky vyrastok.. no vytesena son velmi...
neurolog povedal, ze jedine riesenie je rehabilitacia..
predtym ortoped mi dal golier..

inak, ja uz som to mala take, ze mi trpli ruky, hlava ma bolela asi pol roka vkuse a stavec mi uplne viditelne trcal von a doboku.. spravila mi masaz jedna original thajka.. neverila by som, keby som to nezazila na vlastnej kozi.. ale stavec mi vratila do takmer normalnej polohy.. a to bola masaz s velkym M.. nie ako nasi maseri, ktori idu po bolesti, po svaloch..

mozno by bola toto vhodnejsia tema na diskusiu, nez otazka...

sasenka1307
12. máj 2019

@zuzanocka ahoj chcem sa spytat ako si na tom teraz po tolkych rokoch.. pretoze mam tiez kyfozu krcnej chrbtice a uz mesiac trvajuce bolesti hlavy.. zacalo to tinnitusom, ktory pretrvava.. co vsetko si musela podstupit?

albinazigova
22. dec 2023

@nadezdah boles vistreľuje aj na hrudnik mne hej

nadezdah
22. dec 2023

@albinazigova mne neskôr začali tŕpnuť rkonceky rúk a nakoniec zistili poškodené stavce, a tlačí mi to na miechu, chodila som od doktora k doktorovi. Pomohol fizooteraoeut na dosť dlhú dobu. Ale začalo sa mi to vracať, tak zasa budem musieť pýtať rehabilitácie od lekára. Tie bolesti hlavy čo som mávala, to som poriesila masazami, pomohlo mi to

albinazigova
10. jan 2024

@nadezdah diki