Bolí ma hlava a mám pocit, že nič nedokážem

123mama
21. feb 2015

Moje pocity sú zvláštne. Každé ráno sa mi nechce vstat lebo mám pocit že nič nedokážem v tento deň a že ani nič nezazijem. Hlava má neskutočne boli a trápim sa nad sebou že som mohla viac sa snažiť v zivote, mať inú pracu a mať kamaratky. .lenže od školy to je na nic. Už tam som mala problem s komunikáciou. ..nemala som záujem sa učiť. Aj teraz mám ten pocit že nič neviem. .do hlavy mi všetko ide pomalšie ako druhým. .cítim sa trápne medzi ľuďmi keď neviem o čom kecat ..chcem skúsiť niečo robiť kurz ale neviem ak im smerom sa pohnúť keď mám taký blok, trvá to už dlho. .každý namna kašle. Nemam nikoho kto by pomohol

zenulkaaa
21. feb 2015

Tu nepomože nič iné, ako prekonať sa... Vstať s úsmevom, pozitívnymi myšlienkami a začať robiť niečo čo ťa baví. Musíš predsa mať niečo, čo rada robíš... Začni sa mať rada taká aka si, no a čo, tak možno nie si komunikatívna, ludia su rôzni. Čítaj rôzne motivačné knižky, uvidíš ako ťa nakopnu... začni športovať - uvidíš aký je to super pocit, ked sa vyplavia endorfíny, hladaj, skušaj... začni si písať blog, alebo proste hocičo iné.. Je tolko veci, ktoré môžeš robiť...
A zapamätaj si: život si vytváraš vlastnými myšlienkami... Teda ked budeš stále myslieť iba na zlé a negatívne, tak taký bude aj tvoj život. Ale ked ráno vstaneš s usmevom a budeš stále mysliť pozitivne, odrazí sa to v tvojom živote 🙂

bosoriak
21. feb 2015

@123mama Pripadne navstiv psychiatra, mozes mat pokojne depresiu. Teraz nemyslim tu "depku" co ma kazda druha, myslim normalne ochorenie, na ktore existuje liecba. Ku psychiatrovi tusim nepotrebujes ani vymenny listok od vseobecneho.

0silvia0
21. feb 2015

@123mama nehľadaj šťastie v iných ľuďoch, v ich uznaní, docenení, ocenení, hľadaj šťastie v sebe. Skús začať robiť niečo sama pre seba, urob samu seba šťastnú. Minulosť už nezmeníš, čo bolo bolo, začni od znova - s elánom, s pozitívnymi myšlienkami, začni maličkosťami, ak máš problém s komunikáciou s ľuďmi, skús byť dobrovoľníčka trebárs v útulku pre zvieratá (uvádzam ako príklad). Každý má svoju cestu, nemáme ju všetci rovnakú, jeden je úspešný v práci, druhý vo vzťahoch, tretí sa realizuje v ochrane prírody atď. Začni od seba a časom budeš vyžarovať pozitívnu energiu a pritiahneš si k sebe ľudí, ktorí sú na podobnej vlnovej dĺžke. Hlavne sa neľutuj, nakopni sa a ži!

jana_eyre
21. feb 2015

@123mama skus odbornika - psychologa, ten moze odporucit aj psychiatra, ktory by ti predpisal lieky.. aj ja som mala podobne zivotne obdobie, bolo velmi tazke - ale zvladla som ho.. zvladla som ho vtedy, ked som si nasla nejake hobby, ktorym som si vyplnila cas a tak trocha zle myslienky zahnala do uzadia.. postupne sa moj zivot zacal zlepsovat /nasla som si priatela atd/

je super, ze rozmyslas nad kurzom - ale nemusis tak moc uvazovat akym smerom sa pohnut.. mozes si vybrat cokolvek a tam uvidis ci ta to bavi, spoznas tam novych ludi..

a este nieco ti poradim, na komunikaciu su vyborne diskusie - naucis sa v nich lepsie komunikovat s ludmi, pretoze si mozes poriadne rozmysliet co napises, vycibris si argumentaciu, najdes temy, ktore ta bavia.. ja takto diskutujem uz dlhe roky a velmi sa mi zlepsila komunikacia aj v skutocnom zivote.. viac si verim, viac si viem stat za svojim nazorom ako kedysi, ale aj priznat si chyby, ospravedlnit sa..

katarinamarkova
21. feb 2015

@123mama
@123mama kazdy na teba kasle prave pre tvoj postoj k spolocnosti inych ludi, tvoj postoj k zivotu. zmen sa, ak chces zmenit svoj zivot a postoj ludi voci tebe.
ked budes stale takto negativne mysliet....nechce sa mi rano vstavat....nic nedokazem...nikto tu nie je aby mi pomohol......tak ver tomu, ze aj keby na teba padol vagon pozitivnych veci, ty si to nevsimnes.
......mas strasne depresivne myslienky.....ak si si nimi neporadis sama, vyhladaj pomoc.

lady511
21. feb 2015

@123mama ahoj,,zaujala ma tvoja diskusia,,v tomto svete to nieje lahké,,ludia su zlý a zakerný a malokedy ma človek chut vobec s nimi prehodit slová,,ja sa teším z maličkostí,,mám važne ochorenie a preto ma aj male prekvapenie poteší,,alebo si prekvapenie zadovážim sama,,proste si urobím radost,,,či lakom na nechty,,alebo kvietkom v črepníku,,alebo len skrátka kupim dcerke hračku a pozerám sa na tie štastné očká,,,TOTO MA ROBI STASTNOU,,aj to že mam tých najužasnejších rodičov na svete,,,niekomu robí radost nové bmw,,mne skor ked možem byt so svojimi najbližšími,,vieščo ked mam všetkých plné zuby,,ked sa nechcem s nikým rozprávat skrátka idem do lesa,,na prechádzku,,počuvam to ticho,,a vychutnávam si prírodu,,každý sme iný,,,ale ako písali vyššie určite je niečo čo ta baví,,prečítat si knižku,,,prechádzka,,poviem ti moj zdravotný stav dost záleží od mojej psychiky ,,to znamená že ak som zle naladená,,trápim,,saduševne ,,plačem,,aj moje telo to cíti,,a zhoršuje sa mi stav,,takže aks a budem trápit nad tým aký je život tažký,,aký su ludia na seba zlý,,,tak by som nebola schopná sa ani psotarat os voju dceru rovno smer nemocnica,,proste sa teším z banalít,,z krásneho počasia,,ked možem niekomu urobit radost hoci aj maličkostou,,hlavne pozitívne mysliet TO JE ALFA OMEGA 😉

spirit16
21. feb 2015

@lady511 hovori dobre, az na jednu vec - ak sa clovek pozera na okolie tak, ze ludia su vo vseobecnosti zli a zakerni, tak sa z problemu nikdy nedostane von.
Preco vacsina hovori ze ti ostatni su zli a zakerni a on sam sa povazuje za dobreho? Je to divne nie? Ludia nie su dobri alebo zli, nic nie je dobre alebo zle. Len nase myslenie to takym robi. A zato, ze niekto v nejakej situacii zareaguje tak, ze sa to nam nepaci, zato je uz nakomletku zli clovek a zato su vsetci naokol vzasade zli?
Kazdy z nas niekedy zareaguje na druheho zle. Potom kazdy z nas je zly clovek nie?

lady511
21. feb 2015

@spirit16 ja sa snažím správat sa k ludom milo..tak ako ma vychovali rodičia,,čo mi vštepovali,,mat uctu k starším,,a ked príklad vitím tuto mládež...(čest vínimkam je mi na grc) a tie deti to zase maju od svojich rodičov,,je to výchova,,nič viac nič menej,,takisto to vidím v mojej práci aký je ženský kolektív zakerný,, ake su to povahy,,nerobím si z toho nič,,tešíms a z vecí ktoré ma robia štastnou,,moja rodina,,to je pre mna to hlavné,,rodina a blízky priatelia,,ostatný ma nezaujmaju tak aby som si ich pripustala k telu 😉

spirit16
21. feb 2015

Kazda generacia tvrdi, ze ta "dnesna" mladez je hrozna. Nie je to tak. Je ina. Ked Ty si bola mlada, tiez si mala okolo seba mladez, ktora vytrcala z radu a na ktoru sa starsi stazovali a potom to zovseobecnili a povedali, ze tato dnes mladez....
To ze sa snazis ku kazdemu spravat milo neznamena, ze si nikdy nikomu neublizila ;) a ze si niekto Tvoje chovanie nevysvetlil zle, alebo sa nad nim zo svojho pohladu spravodlivo nerozhorcil.
Snazim sa len povedat, ze ak sa clovek na okolie vo vseobecnosti diva ako na zle, tak to znamena, ze v prvom rade sa zameriava na tie veci, ktore mu vadia a tym si sam sebe robi zle a zle veci si aj pritahuje.

0silvia0
21. feb 2015

@lady511 tiež mi pripadá čudný postoj že ľudia sú zlí a zákerní. Tak ako hovorí @spirit16, takto nie je vhodné sa na ostatných ľudí pozerať. V prvom rade sa treba pozerať na seba - ako sa ja správam k druhým? ako ja vychovávam svoje deti? Dobrý príklad je oveľa lepší ako moralizovanie nad dnešnou mládežou. Takže buď naďalej milá, prívetivá, aj keď ti to často nikto nevráti 🙂 Ja neviem, asi žijem v inom svete ako ty, ale okolo mňa sú samí normálni ľudia, ak sa nájde niekto s negatívnym myslením, je to jeho problém, nie môj 🙂

123mama
autor
23. feb 2015

@bosoriak jasné posielať ma k psychiatrovi, to viem aj ja