Bojím sa, že sa mi niečo stane. Som podľa vás hypochonder?

eryka03111978
29. mar 2019

Ahojte mám taký problem... Stále sa zlaknem neakeho fyzického prejavu na sebe či už bolesti hlavy či začervenania pokožky potom hľadám odpovede a strašne sa bojím smrti alebo že sa mi stane niečo vazne... Ale ja fakt tie stavy mám ako napríklad búši mi srdce. Boli má hlava. Je mi stále zima, trasiem sa, bolia ma klby, ramená, tlak na hrudi,niesom sústredená stále myslím na to najhoršie a neviem čo zo sebou mám robiť,,, prestala som sa venovať aktivitám ktoré som predtým robila. Stále keď to namna pridať tak si potrebujem ľahnúť a snažím sa zaspať aby som nato nemyslela.... Potom to neak prejde... Neviem prečo sa to somnou deje... Nechcem takto žiť stale... Predtým som to nikdy nemala ani nerobila... Strašne som sa začala sledovať... Rozhadze má aj bolesť hlavy... Prestala som chodiť aj von... Neviem prečo.... Som stoho fakt zufala... Robím to už pol roka stále myslím nato že dostanem infarkt neviem sa toho pocitu zbavyt.... Čo mám robiť kam mám ísť???? Aj keď mi lekari tvrdia že som zdravá stále mám tie ťažkosti a nie a nie sa upokojiť....Ďakujem každému za odpoveď....

vikisukik
29. mar 2019

A stalo sa ti nieco, ze odvtedy sa tak sledujes alebo len tak zo dna na den si sa zacala takto pozorovat??

17juraj17
29. mar 2019

@eryka03111978 Ja by som navstivil psychiatra nez sa tie stavy zhorsia.

eryka03111978
autor
29. mar 2019

@vikisukik minuli rok sa mi stala taká vec boli sme na oslave opila som sa no na druhý deň strašná opica ležala som v izbe a zrazu sa mi motala hlava trpli mi ruky aj tvar zľakla som sa že dostanem asi infarkt tak som si zavolala sanitku ekg bolo v norme a j krvný tlak... Lekár mi niečo pichol a mňa to hneď prešlo.... Povedal mi že mám brať magnézium od vtedy sa tak bojím

tyrkysova_kobyla
29. mar 2019

@eryka03111978 ked vidim tie tvoje predosle diskusie, tak ti odporucam vyhladat odbornu pomoc, lebo sa z toho prilisneho sledovania sa zblaznis

roxi223
29. mar 2019

@eryka03111978 ahoj, mne sa takto začali stavy úzkosti. Kľudne mi napíšte ak chcete

silesias
29. mar 2019

Mala to moja kamarátka, je to psychického pôvodu. Treba ísť za psychiatrom, dá tabletky a problémy zmiznú.

nikaeli
29. mar 2019

takto sa zacina uzkostna panicka porucha.. nemusis hned k psychiatrovi a nemusis hned dostat lieky.. chod najprv za psychologom, nauci ta rozne techniky..

ja som mala pred 12 rokmi tazke obdobie, vela stresovych situacii naraz, cez statnice, svadbu, umrtie v rodine, zdravotne problemy a dostavala som tieto zachvaty uzkosti, chvilami som bola aj klaustrofobicka - vytah, autobus, dokonca ani wecko kdesi v restike nehrozilo.. chodila som k psychologovi asi pol roka a zvladla som to.. bez liekov.. odvtedy sa stane raz za cas, pri nejakom vycerpani, ze sa to potichucky vracia, ale viem to hned zastavit.. drzim prsty!

nini1010
29. mar 2019

Nie si hypochonder,ale vyzera to najskor na panicku uzkost a to je normalna diagnoza.s tym si sama neporadis,treba vyhladat psychologa,pomoze a bude ti ovela lepsie.

bobula46
29. mar 2019

Môjmu švagrovi prišli na tetaniu. Za posledné dva mesiace trikrát volal sanitku, vždy mu dajú magnézium a ide domov. Začal chodil ku psychológovi a vraj mu je lepšie.

deti95060810
29. mar 2019

zo stresov...skús brať magnézium aj keď neviem či ti pomôže...choď aspoň k obvodnej ...niečo predpíše ....

biba2014
29. mar 2019

Ak tisa trpnu ruky a tvar mozes mat tetaniu...treba brat magnezium...vtedy su neprijemne stavy a vselijake priznaky.

eliska13
29. mar 2019

@eryka03111978 a to magnézium berieš?treba ísť k neurológovi spraví Ti test na tetaniu, ak vyjde pozitívne dostaneš kalcium a magnézium či niečo na ukľudnenie....ak nemáš tetaniu máš uzkostnu poruchu psychológ, psychiater
Už to zašlo ďaleko budeš mať strach zo všetkého budeš sa báť chodiť von, že odpadneš a pod....
Je to psychika si zdravá len si to vyvolávas sama

boruska80
29. mar 2019

To magnézium je dobrá rada 😉

eryka03111978
autor
29. mar 2019

AKO PREBIEHA TEN TEST NA TETANIU????

babina_33
29. mar 2019

Mam pocit, ze sa beru krvne testy, ci ti nejaky vitamin nechyba, tetania vacsinou je problem ak mas malo magnezia alebo draslika 🙂

hettinka
29. mar 2019

@eryka03111978 ak je telo OK, na vine bude psychika. Skús psychológa, ak nepomôže, psychiatra. Inak si tie choroby fakt privolas zo stresu.

Tetanus je z dlhodobého nervového vypätia a nepravidelnej stravy, zlého pitneho režimu. Ti ľudia sú často perfekcionisti a kladú na seba vysoké nároky, pochybujú o sebe. Určite treba ist k lekárovi, on ti už povie, ako robia tie testy.

hettinka
29. mar 2019

Mali byt Tetania

lucyluv
29. mar 2019

Z toho čo píšeš, je to 100% psychické. Ten moment si si prvýkrát naozaj uvedomila, že smrť moze prísť hocikedy a zatiaľ sa ti to nepodarilo spracovať. Určite choď psychologovi.

paris3
29. mar 2019

@eryka03111978 ahoj, odporucam ti navstivit psychiatra. Je na to liecba, nemusis zbytocne trpiet, ver mi 🙂 na uzkost a paniku pomaha najviac kombinacia liekov a psychoterapie. Lieky ti pomozu na zaciatku a psychoterapia trva dlhsie. Ale da sa s tym mieco urobit, aby ti bolo lepsie. Obrat sa na odbornikov

evinkakub
29. mar 2019

Nie si hypochonder. To je paranoja. Vyhladaj psychiatra

maciatkolulu
29. mar 2019

@eryka03111978 kašľať na čítanie o chorobách a skúsiť sa dať na čítanie slovenskej gramatiky,myslím,že v tvojom prípade to bude určite prospesnejsie😉

eliska13
29. mar 2019

@evinkakub to nie je paranoja.Ona sa naozaj tak cíti, že jej busi srdce a tak....

eryka03111978
autor
29. mar 2019

@maciatkolulu mám to brať ako urážku???

eliska13
29. mar 2019

@eryka03111978 dajú Ti na zápästie také ako, keď sa tlak meria a ak cítiš mravcenie je to tetania
Je to zlá strava, oddych, stres....malo minerálov.
Je to zvýšená nervovo svalová drazdivost
Môžeš mať kŕče, kamoške búšilo srdce, vykrutilo jej ruky a brneli jej pery sú rôzne prejavy
Ty si akou úzkostná vystrašená...máš v poriadku štítnu žľazu?

eryka03111978
autor
29. mar 2019

@eliska13 štítna mi nefunguje magnézium som mala málo mala som ho doplniť

biba2014
29. mar 2019

@eryka03111978 magnezium je super aj b komplex a aj pohyb na cerstvom vzduchu a pravidelny spanok a relax... zajdi aj k obvodnej lekarke sanim poradit

eliska13
29. mar 2019

@eryka03111978 tak vidíš to máš jedno s druhým
Možno máš zase malo magnézia a štítna robí zle na psychiku a tieto stavy

matusko2008
30. mar 2019

Je to panička porucha. Bohužiaľam ju aj ja. Keby si chcela vedieť niečo bližšie napíš.

drimonna
30. mar 2019

Ja som bola dakedy príliž veľký,ale ja som tie bolesti a tak naozaj cítila!!! Furt mi niečo bolo...Raz bolesť toho,potom zas toho...Všetko mi bolo....Hlavne kľud a snaž sa nato nemyslieť,aj keď to je ťažké .... 😞 A nehovor,že chceš zomrieť alebo že to tak cítiš (mysli na svoju rodinu). Ja som tiež tak bola,že som mala také bolesti,že som si hovorila,že to neprežijem.... Skús ísť k doktorovi alebo ku psychiatrovi (nikdy neviem,že či to je nejaká choroba alebo porucha)...

drimonna
30. mar 2019

@drimonna nevieš*