Strach zo zubára a čistenie kanálikov

domca1828
24. júl 2015

Dobrý večer 🙂. Pred 3 mesiacmi sa mi zapálilo dasno pod zubom bolelo ma a dostala som chrípku. Šla som do lekárne vybrať antibiotiká a kúpiť si prípravok na dasná, kde mi pani lekárnička povedala, že ten zápal stiahnu aj tie antibiotiká za pár dní bolest prešla tak som to ďalej neriešila. No dnes som si všimla že zápal sa rozšíril skoro na celé dolné zuboradie. Veľmi sa bojím ísť k zubárovi. Tak somsa chcela spýtať či s tým máte skúsenosti ači toto môže byť dôvod na čistenie zubných kanálikov ? Ďakujem 🙂

bonaqa2013
24. júl 2015

@domca1828 zubné kanáliky mi už čistili - vydržíš. Alebo daj si pichnúť inj. Mne ju nechcel dať - vraj to vydržím. Že nemá čas mi dávať inj.

domca1828
autor
24. júl 2015

Ďakujem za podporu 🙂 no myslím že ja nie som taká odvážna. A obdivujem že si to vydržala bez injekcie.

ervenka
24. júl 2015

@bonaqa2013 ako keby davat inj. trvalo hodinu. 😠 @domca1828 Mne cistili kanaliky v jednej stolicke. Mala som umrtvenie, hodinu sa mi zubar venoval. NEcitila som nic.

bonaqa2013
24. júl 2015

@domca1828 však pán doktor nemal čas mi dávať inj. 😒

domca1828
autor
24. júl 2015

však ale toto čo je za prístup že nemá čas na injekciu

bonaqa2013
24. júl 2015

@ervenka Však niektorí sú poriadny masiari...

domca1828
autor
24. júl 2015

@ervenka .. to vážne nebolelo 😲 moje kamošky čo im to zubárka robila pri tom plakali

domca1828
autor
24. júl 2015

no to máš pravdu ... ale podla mna dobre znášaš bolesť ked sa to dalo vydržať

domca1828
autor
24. júl 2015

Aj Vám ich čistili kôli zápalu dasien ?

ervenka
24. júl 2015

@bonaqa2013 no ja som ineho dr. pohryzla. Nechtiac, ale zarypol mi pri inom vysetreni. Osobne si neviem predstavit ako by som prezila hodinu bez umrtvenia- vyberanie 4 nervov, cistenie kanalikov, 4 rozne vyplne. JEdnalo sa o stolicku hore. A ked mi 2. nerv vyberal, trhalo mi okom 😎 Moji dr. (je ich v jednej praxi viacej) radsej pichnu a robia si v pohode, ako keby som sa im tam mala trhat, to by este bol dr. nervozny...

jeennyv
24. júl 2015

@domca1828 Prezila som cistenie zubnych kanalikov tak cca ako 10- 12 rocna presne nepamatam, ako nebolo to nic prijemne bolo aj nieco kusa citit, ale prezila som, cele mi to sice umrtvili ale vyberali mi aj nervy cistili kanaliky...prezit sa da vsetko...no mala si to riesit skor, ked sa ten zapal rozsiruje tak len tak to uz nebude a moze to mat ovela horsie komplikacie, cize podla mna uz nemas na co cakat a co riesit, ked to uz mas v takom stadiu...a pre buducnost, take veci treba riesit skor pretoze lahsie je poriesit mensi problem ako take nieco...

ervenka
24. júl 2015

@domca1828 Ja som pisala, ze som mala umrtvenie. 😉 BEz toho eeee- byeeee- run Forest ruuuun!

bonaqa2013
24. júl 2015

@domca1828 tak to neviem či som mala zapálené ďasno, ale ja som prišla s bolesťou. A on navrhol toto.... A vôbec on nehovorí nič. Hubu otvorí až keď nakáže sestričke skasírovať pacienta.... 😀

domca1828
autor
24. júl 2015

No ja by som nečakala len mna to dasno za pár dní prestalo bolieť anevšimla som si že je to zapálené. Tak sa tiež bojím keď je to tak dlho.

domca1828
autor
24. júl 2015

A neviete náhodou ako sama zistím či mám zapálený zub ??

jeennyv
24. júl 2015

@domca1828 lieky povacsine potlacia iba bolest nevyriesia pricinu...so zubami je boj....neodkladaj to, uz nemas co stratit, ked je to v takom stadiu bude sa ti v tom zube rypat tak ci tak...

mizupizu
24. júl 2015

niektori zubari davaju pri cisteni kanalikov automaticky injekciu, ak takeho nemas tak si pytaj. mne to robili na 3 zuboch a bez injekcie by som to nedala. radsej ist este raz rodit ako si dat sparat do zuba 😀

domca1828
autor
24. júl 2015

Jáj tak to uz je co povedat :( :D

kiwi82
24. júl 2015

ahoj ja som bola akurat predvcerom. najprv mi urobil rtg a potom dal injekciu, sam to navrhol, ze pre lepsi komfort. a dobre ze dal bolelo to minimalne. dva kanaliky mi cistil. pytaj si injekciu, neboj, zvladnes to. ja si stale hovorim, ze horsie jak porod to uz nemoze byt 🙂

justplay
24. júl 2015

Bez injekcie by som ani ústa neotvorila :D

eanie
24. júl 2015

@domca1828 cistenie kanalikov neboli. Zavolaj dopredu zubarovi a dohodni sa rovno ze chces injekciu na umrtvenie. Normalne povedz ze nech to tam casovo zapocita. Je rok 2015 a ak nejaky zubar na to zabudol, tak mu to treba pripomenut. Cistenie kanalikov znamena, ze tie korene ktore drzia zub v ktorych je makke tkanivo sa takym tenkym drotikom akoby vyberie a natlaci sa tam ina hmota ktora korene vypni, zub sa zablombuje a je "mrtvy". Co ale neznamena, ze sa nemoze pokazit 🙂 Je velmi dolezite aby si si to dala spravit pretoze by sa ti mohla zapalit kost a lice, a zakroky ktore by si potom musela podstupit nies su moc prijemne a hlavne sa dlho hoja.

Neboj sa, daj si pichnut injekciu a oddychuj 🙂 nebudes citit ani N. A keby si citila, tak povedz ze potrebujes viac - nie je problem dopichnut 🙂 (Ale ja obycajne po umrtveni zubu nemozem jest dalsich 5 hodin pretoze by som sa zadusila jedlom) 🙂)

annatomi
24. júl 2015

4istenie kanalikov nebolí ak máš mrtvy zub a ani trhanie nervu nebolelo aspoň mňa momentálne chodím na čistenie kanalikov už 2 týždeň najhoršie na tom je výplach takým savom toť vše 🙂

barbora59
24. júl 2015

ja som dostala injekciu a necitila som nic.

hrjanka
25. júl 2015

mne zub umrtvoval a cistil potom kanaliky a aj tak som musela mat injekciu, lebo by som mu z kresla vyskocila...a to mi ta umrtvovacia vlozka posobila dva tyzdne a zvladam aj velku bolest celkom dobre. Urcite si daj injekciu, ak ti bude cistit kanaliky, tych par eur ozelies a ten komfort stoji za to.

katek22
25. júl 2015

mne 2x cistil kanaliky, raz ked som mala zapaleny zub, ze som sla s bolestou, bez inj. to bolelo najme ked sa dostal k tomu zapalenemu miestu. Druhykrat to nebolelo..
Mam jednu znamu, ktora tiez mala podobny pripad ako ty, no aj ked sa bojis ist k zubarovi tak chod. Jej sa rozsiril zapal tak, ze museli ist tie zuby vonku.
Drzim palce

mawka
25. júl 2015

@eanie zatial co mam ludi v okoli, vsetkym (rozni zubari) sa takto zuby aj tak pokazili. zubari cistili kanaliky, tahali nervy, snazili sa zachovat zub, aj tak ludia o tie zuby prisli. neviem. mna caka takto jeden a radsej si hho dam vytrhnut a radsej to tam hore vzadu dam premostit.

@bonaqa2013 kde je zapal, tam inj. ani nejako neucinkuje, mozno preto ti ju nedal.
@domca1828 cim viac budes zubara odkladat, tym horsie to bude. daj si to dokopy, rieseni je vzdy viac, dobry zubar ti navrhne riesenia aj podla financnych moznosti a vyberiete to spravne pre teba. ja idem o mesiac so zanedbanym poondenym zubom a nesmierne sa tesim, ze som sa konecne dokopala 😀 a dufam, ze ked najde nieco ine, ze mi to spravi jednym vrzom, nechce sa mi tam chodit ako na hodiny klaviru. som za radikalne riesenia. holt, ale zanedbala som si nieco, tak si to "odtrpim". aj ked pri injekcii ma neboli nic. leda tak sanku mam stuhnutu 😅

eanie
25. júl 2015

@mawka normalny zubar ktori vie co ma robit nemoze pokazit cistenie kanalikov. Tvoje zname mali zlych zubarov.

mawka
25. júl 2015

@eanie on nemusi pokazit robotu, ale zub sa moze pokazit aj tak. ako tu uz bolo spomenute. a oni sa proste kazia.

applede
25. júl 2015

@domca1828 ja som u zubara bohuzial uz jak doma....blee....kaslala som na preventivky atd a teraz to tu mam ...zapal v zube, cistenie kanalikov, vrtanie, atd vsetko dobre poznam....ja uz len vojdem do ambulancie a uz aj pytam inj....je pravda ze ked som mala ten zapal tak mi nedal inj....a to som nariekala v tom kresle neskutocna bolest ....radsej by som rodila zas ako to absolvovat ......neodkladaj to a radsej chod cim skor, ja som sa poucila sama na sebe... 😠 😠

malinka158
25. júl 2015

@mawka zuby sa kazia při nespravnej hygiene alebo při uzivani niektorych liekov.

@domca1828 ja som si tiez myslela ze mam zapalene dasna ale boli to zapalene nervy. v hornom zube mi ho uz vybrala. dolny ma este len caka pretoze tam mi nezaberala ani injekcia ☹ radsej si odtrpím trochu bolesti u zubara ako keby ma zuby mali boliet stále. Nie je to az také strasne ale zase ked to uz zajde to takehoto stadia je to finacne aj casovo narocne