Veľmi bolestivé prerezávanie zúbkov

gabicka7
29. mar 2018

Ahojte, chcela by som sa spytat maminiek ktore zazili "hororove" prerezavanie zubkov.. moja malinka ma rok a 4 zuby..idu nam predne dvojky najprv jeden den 39horucka potom hnacky, teraz prestala jest aj pit.. v noci dokaze aj 3hodiny plakat aj po podani nurofenu :( viem musime to vydrzat... ale ako zvladali potom prerezanie stoliciek a ostatnych zubkov? Ja si neviem predstavit nic horsie ako toto :(

luna116
30. mar 2018

@gabicka7 Ahoj, keď bolo veľmi zle, striedala som každých 6 hodín (iba výnimočné každé 4) Nurofenový čapík s Paralenovým, masírovala ďasná gélmi - najprv Camistad, Calgel, potom som čítala, že obsahujú cukor, tak sme prešli na Dentinox. Každý večer, niekedy aj ráno synovi čistíme zuby bezfluórovou zubnou pastou a Curaprox kefkou, tú kefku pri bolesti zúbkov i rád obhrýza. Ak nechce kefku,ponúknem mu ostrúhanú mrkvu z chladničky alebo hryzátko. Keď už nič z toho nezaberá, masírujem mu nôžky, hladkáme po chrbte a to ho ukľudní a zaspí. Momentálne má 8 zubov a tlačia sa 4 naraz.

aleska88
30. mar 2018

My sme okrem kamistad gelu pouzivali este homeopatika camillia a to som dala vzdy pred spanim alebo pocas dna a bolo lepsie. A na prst tu gumenu kefocku a s tou som suchala dasienka a hryzol si maly kde potreboval...

ivanamyl
30. mar 2018

Pri prednych zubkoch sa lahko daju masirovat dasna, hryzatka (schladit) tiez v pohode, pripadne cumlik, horsie su zadne zuby, tam pomahala akurat zubna kefka.
Skuste geliky na zubky. Musite vydrzat. Drzim prsty 😉

terezia23
7. apr 2018

Prešli sme niečím podobným. Syn znášal mimoriadne ťažko prerezávanie očných zubov aj stoličiek. Boli noci keď plakal (vrieskal) bez ustania 4-5 hod. napriek Nurofenu, Paralenu, gelu. Nepomáhalo nič, ani nosiť, ani kojiť, ani hojdať. Muselo ho veľmi bolieť. Trošku nám pomohlo, že sa pri rozprávke prestal sústrediť na bolesť. (Nikdy som nebola za to, dávať tak malým deťom pozerať, ale čo má človek robiť) aspoň na pol hodinku sa trošku skľudnil. Boli sme aj u lekárky, pozerala mu ďasna a hovorila, že to má veľmi zapálené, a že sú deti, ktorým sa to takto veľmi ťažko prerezáva. Pomohlo nám nejako vydržať a keď zuby vyšli je to dobrý chlapec. Držte sa.

kozumplikovasandra
26. mar 2021

Táto téma bude asi aktuálna úplne vždy, tak sa pripájam so svojou skúsenosťou. Dcérka to mala so zúbkami veľmi ťažké . Celú noc sa mi budila a plakala, až ma z toho srdce bolelo, že som jej nemohla pomôcť :/ Skúšala som všetko možné, a vždy len chvíľková úľava. Tak som pátrala po nejakých alternatívach a jedna kamarátka mi doporučila tento olejček - https://eshop.nobilis.cz/produkt/kojenecky-olej... . Ten nám zabral už prvú noc. Treba ho jemne votrieť do ďasien, ale aj na krk a okolo ušiek

lienka393
27. mar 2021

@kozumplikovasandra Sandra ďakujem za vašu skúsenosť. Je to pre mňa zrovna veľmi aktuálne...vyskúšam 🙏

kozumplikovasandra
29. mar 2021

@lienka393 nie je vôbec zač 🙂 držím vám palce, aby ste to čo najlepšie zvládli

kozumplikovasandra
30. mar 2021

@lienka393 olejček sa dá inak objednať aj na slovenskom e-shope. Priamo tu - https://eshop.nobilis-tilia.sk/produkt/dojcensk...

klara_ku
1. apr 2021

My už tretiu noc riešime veľmi bolestivé prerezávanie zúbkov. Malý bol túto noc s plačom hore asi 10 krát. Je to fakt zúfalstvo, nerada by som ho dopovala liekmi...skúsim objednať ten olejček, čo ste tu písali, snáď to zaberie 😲

adelia021
1. apr 2021

Nám ešte pomáhal Viburcol cipok, to je homeo a keď to bolo horšie tak Nurofen alebo Ibalgin baby, ale dávkovanie presne podľa váhy, inac to bolo slabé..

giraffegirl
11. apr 2022

Ako píše @kozumplikovasandra táto téma bude vždy aktuálna tak sa podelím s mojím objavom - nám pomáha odvar z klinčekov. Tých klinčekov, čo sa dávajú do vareného vínka a punču.
Dám do maleho hrnca zovrieť vodu (cca 50-100 ml), nasypem cca 1 polievkovú lyžicu klinčekov a nechám povriet 3 minútky, odstavím z plameňa a luhujem ďalších 10 minút. Potom vylejem odvar do štamperlíka, počkám kým vychladne a pomasirujem ďasná s ním.
Sme ešte len na začiatku prerezavania ale zatiaľ zaberá, uvidíme či bude zaberať aj neskôr🙏🏻