2 krát sekcia a ešte chcem bábo. Máte skúsenosti?

mima21
9. aug 2011

Ahojky, Najde sa mamicka ktora rodila 2x sekciou a chce alebo uz ma dalsie babo?......Bolo mi povedane ze az po 3 sekcii sa robi sterilizacia, len sa bojim ci by to nebolo uz velmi rizikove tehot. Ma niekto taku skusenost? 🙂

baby2
9. aug 2011

ja mam 2 sekcie, a pevne verim ze neostane pri 2 😝 .... ale par rokov pauzy by si to medzi porodmi istotne ziadalo

mima21
autor
9. aug 2011

@baby2 tak ja som 4 roky po druhej sekcii 🙂

mima21
autor
9. aug 2011

@baby2 aky mas rokovy rozdiel ty medzi sekciami?

zuzikkaa
9. aug 2011

@mima21 4 roky je uz dost dlha doba tak myslim ze nebude problem 😅 len ta asi budu viac kontrolovat
u nas sa steril robi aj pri 2hej sekcii...kazdy doktor iny nazor

maminka142
9. aug 2011

@mima21 hm, ja mam len jedno po sekcii 🙂 Ale chcela by som ešte dve deti 🙂 Po tretej sekcii sa robí sterilizácia? To važne? 😖 Je to nutne? Ja som počula, že je to len na tebe, na vlastne riziko, či?

janka256
9. aug 2011

hlasim sa ja mam za sebou 3 sekcie a po poslednej mi hned robili sterilizaciu neni to nutne ale 4 by uz bolo privelke riziko a ja som sa bala ze otehotniem 🙂 po druhej sekcii som otehotnela ked mala dcerka rok a pol brali ma sice ako rizikovu ale vsetko bolo oki tkze sa nebojte a sup do toho dokonca som sa bala ze 3 deti nezvladnem ale v pohode som s nimi sama manzel robi v cechach a da sa to 🙂

mima21
autor
9. aug 2011

@maminka142 aspon tak mi to povedala moja doky 🙂
@janka256 a pri 3 otehotneni si sa nebala???

emapol
9. aug 2011

Poznam jednu osobku, co mala 3x sekciu, ale nemala by som odvahu sa jej spytat, ci ju sterilizovali...je to velmi osobne, ale medzi prvym a tretim dietatom je hadam aj 10 rocny rozdiel.

ada11
9. aug 2011

ja mám 2 sekcie, sterilizáciu je možné urobiť po 2 sekcii na základe žiadosti rodičky, myslím, že je to bezplatne 😉 Mne tiež ponúkali sterilizáciu, ale nesúhlasila som. Proste je na tebe, či si ju dáš alebo nedáš urobiť 😉 Dokina mi hovorila, že 3. sekcia nie je nejaký problém, no každá žena je individuálna.

janka256
9. aug 2011

nestihla som akosi bolo sa treba starat o tie dve a nejako som sa nepozorovala aj tazke som dvihala a chvalabohu bolo vsetko ok to skor dr. ma strasila ze ako sa citim a nech sa privelmi nenamaham 🙂

janka256
9. aug 2011

@ada11 neni to bezplatne ja som platila 50 eur ale v kazdej nemicnici je to ine

lucia1181
9. aug 2011

@mima21 ahoj,ja mam tiez 3 sekcie...prva v roku 2001,potom 2004 a posledna teraz 30.maja.nemala som ziadne problemy,az na castejsie tvrdnutie bruska,ale po nasadeni magnezia bolo dobre.od zaciatku som bola na PN,doktor ma dal na rizikove pre istotu.vsetko dopadlo super,dokonca aj posledna sekcia bola najlepsia,uz na treti den som uplne v pohodke behala po chodbach 🙂).
sterilizaciu navrhli aj mne a dala som si to urobit.neplatila som nic,v zmluve som mala napisane,ze mi to hradi poistovna.po asi mesiaci mi dosiel z nemocnici sek na zaplatenie vykonanej sterilizacie v sume 6 eur 🙂

ada11
9. aug 2011

@janka256 je to možné, ja nemám osobnú skúsenosť 😉 Viem, že so mno v pôrodnici bola mamina po 3. fyziologickom pôrode a chcela sterilizáciu, tak platila vtedy ešte cca 6000 alebo 8000 tisíc SK - neviem presne 😉 Ale počas sekcie sú menšie náklady, tak preto tá "dobrá cena".

maminka142
9. aug 2011

@lucia1181 ahoj a je to pravda, že po tretej sekcii, ženu sterilizuju? 😒

janka256
9. aug 2011

@lucia1181 aj pre mna bola ta tretia asi najlepsia az na tie bolesti ked sa zvinuje maternica no odtrpela som si este jeden porod co som sa tam zvijala a nic mi nemohli na to dat 😒

mima21
autor
9. aug 2011

mna sa pri druhej sekcii ani nepytali ci chcem alebo nechcem sterilizaciu....... 🙂

janka256
9. aug 2011

@ada11 hej mas pravdu keby som chcela mimo sekcie tak mi vravela dr. ze 10 000 by som platila ale ja keby som si nedala pri sekcii tak uz potom urcite nie 🙂

lucia1181
9. aug 2011

@maminka142 no mne to lekar navrhol,braj inu moznost nemam,lebo 4 tehotenstvo uz by bol pre mna velmi rizikove.podpisala som zmluvy,ktore sa poslali este na podpis prednostovi oddelenia a myslim,ze este aj primarovi a aj do poistovni.ked sa to doktorovi vratilo popodpisovane,tak mi jednu kopiu dal do tehot.knizky.ale tak isto mi povedal,ze ak si to rozmyslim,tak sa sterilizacia nevykona,ze to je na mne,ja sa mam rozhodnut,ale,ze on odporuca

simonkato
9. aug 2011

Ahojte kedy po sekcii by sme sa mohli pokusat o dalsie babo?V nemocnici mi kazali aspon rok pockat ale mne to pride ako vacnost lebo my sme o nase babo malu princeznu prisli ☹ pred par dnami ☹

mima21
autor
9. aug 2011

dakujem vam baby za to ze ste reagovali na moju temu, uz som aj kludnejsia 😉 trosku som sa bala, snazime sa zatial 4 mesiace no uvidime ci sa to podari. Ako dlho vam trvalo otehotnie do tretice?? 🙂

maminka142
9. aug 2011

@lucia1181 fuha 😒 Tak to som nevedela ☹ To je blbe ☹ A čo ideš robiť ty? Ako si sa rozhodla? Ja by som si to asi nedala, je to asi velke riziko si to nedať, či?

mima21
autor
9. aug 2011

@simonkato jezis to mi je luto 😢 uprimnu sustrast
mne tiez povedali ze ak chceme druhe tak az po roku, ale mi s mm ze mame aj zlu kombinaciu krvi, neviem preco ale dobre. prve sa narodilo 2005 druhe 2007 a teraz by sme chceli dalsie

simonkato
9. aug 2011

@mima21 dakujem velmi pekne ozaj je asi lepsie pockat ako riskovat potom stratu druheho dietatka.len je to teraz take bolestne velmi sme sa na nasu malinku tesili.prepac pisem sem uz od veci budem drzat prsteky aby sa vam snazilkovanie cim skor podarilo a vsetko dobre dopadlo.

stvura
9. aug 2011

Ahoj, no moja znama caka uz stvrte dietatko takto...tri predchadzajuce sekcie (velmi maly rozdiel medzi detmi...4,3 a 1 rok deti). Inac baby, musim povedat, ze vas obdivujem, ja by som sa na to nedala nahovorit...xixi...A to o tej sterilizacii, je moznost, nie nutnost. Nikto ti nemoze zabranit mat svoje dietatko.

mima21
autor
9. aug 2011

@stvura tak na stvrte by som sa asi nedala ani ja, no neviem, mozno to hovorim teraz.
Ja by som teraz chcela hlavne to tretie, ak sa podari tak dievcatko, ale ani chlapca by som nenechala v porodnici 😉
@simonkato dakujem ti a velmi ti budem drzat prsteky aby to aj vam vyslo 🙂 a ak sa potrebujes vikecat tak kludne pis. 😉

baby2
9. aug 2011

vekovy rozdiel 4 roky , boo mi teraz navrhnute pri porode sterilizacia, som odmietla s usmevom ze vsak este sa istotne zastavim po 3... baby ja premyslam aj nad 4 .. tak neviem neviem .... ale vravim par rokov pockat medzi tehu

maca_p
9. aug 2011

@mima21 sterilizaciu ti mozu vykonat iba na zaklade tvojej ziadosti a tu musis podat a podpisat min. 30 dni pred planovanou sekciou.

mima21
autor
10. aug 2011

@maca_p tak toto som nevedela 😉 len neviem ci by som to chcela, ale asi skor ano ako nie......no neviem 😨

moncicip
10. aug 2011

Ja tiez viem tak ze 3sekcie je hranica, ale zasa urcite ta proti tvojej voli nemozu sterilizovat ak s tym nebudes suhlasit.

maca_p
10. aug 2011

@mima21 prave na toto sluzi v sucasnosti 30 dnova lehota, aby si to kazda zena dobre rozmyslela a nevznikli spory o tom, ze zena bola donutena, resp. ze bola pod vplyvom liekov, alebo, ze jej bola vykonana proti jej voli. z hladiska hormonalnej sterilka zenu nijako negativne neovplyvnuje. je to najbezpecnejsia antikoncepcia, len si musis byt ista, ze uz dalsie dieta nechces 😉
@moncicip viki bekhamka ma 4 deti alebo uz piate teraz neviem a vzdy mala sekciu :o) 3 nie je hranicny pocet, len to ma byt na zvazeni zeny, ci si to trufa....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre