Aké ste mali rozmery panvy, keď ste rodili cisárskym?

saska2208
12. apr 2012

baby, ake ste mali rozmery panvy ked ste sli rodit cisárskym rezom?? bez toho,aby ste mali dietatko zle otocene, ale nedovolovali to uzke rozmery.... najlepsie ak viete presne rozmery ake ste mali, dakujem 🙂

nani7278
13. apr 2012

Presné rozmery neviem, ale viem, že všetky tri boli dva centimetre pod normu a porodila som prirodzenou cestou vyše 4 kilové dieťa... väzy proste pekne povolili a išlo to 🙂

ossr
30. apr 2014

28,28,30,17

ruza123
30. apr 2014

dôležité je posledné číslo, kde 17 je hranica, pri ktorej sa už zvyčajne robí cisár..

lucinka144
30. apr 2014

..ja som mala to posledne cislo.. necele 18. maly mal vahu 4570 g. a sli sme rovno cisarom, dlho som prenasala a maly bol vysoko porod sa sam nespustil,, maly mal obvod hlavicky 38 cm. no Valibuk... pomerali ma.. a primar zkonstatoval ze nieje fyzicky mozne aby presiel..ze to nejde ryskovat.. Ja som bola rada ze maly bude ok...

daniela1983
30. apr 2014

to sa kedy meria panva. to mi nerobili.

zuzska1
26. jún 2014

@ossr @lucinka144 Baby a kedy vam merali panvu? Zvyknu sa tie rozmery este nejako vyrazne menit? Mne na zaciatku tehu zmerali posledny udaj 17,5 a lekar mi naznacil, ze mozno to bude cisar, ale uvidime este.

lucinka144
27. jún 2014

merali ju na zaciatku tehu... a potom pred porodom ked zistovali velkost plodu- preco sa porod nespustal a ci ho idu vobec vyvolavat. vtedy to vsetko pomerali a zhiodnotili ze mally by nepresiel. Ale neviem ci by ma vobec merali keby sa mi porod sam spustil a prisla by som rovno do porodnice, nie na prijem na gyndu koli dlhemu prenasaniu.

ossr
4. júl 2014

@zuzska1 ahoj mne 2 tyzdne pred porodom. Posledne cislo 17.

schvarzy
6. júl 2014

tiež som mala posledné číslo 17 a nechali ma robiť normálne, nakoniec sekcia, lebo mali sa zasekol, a vôbec by neprešiel pôrodnými cestami pre úzku panvu

matenka
6. júl 2014

iba ten posledný rozmer je dôležitý, aspoň tak mi povedal môj doktor, ja som mala 16, rovno na cisársky, keď som sa spýtala, či by som mohla normálne, tak mi bolo povedané, že to môžem skúsiť, ale vraj dieťatko neporodím a tak či tak mi potom budú musieť spraviť sekciu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre