Úzka panva 19 - odporúčanie na cisársky

atka1989
23. dec 2021

Rodili ste aj z úzkou panvou? Mňa gynekológ odporučil cisársky rez kvôli úzkej panve preto som. Išla do nemocnice na rizikovú ambulanciu len že tam mi povedali že nebudem mať cisársky že to není dôvodu kvôli tomu a nedajú mi žiadny plánovaný cisársky. Som stoho ostala v šoku. A ma niekto skúsenosti?

macekovam
23. dec 2021

@atka1989 myslis uzky otvor? ano mala som aj ja.. a samozrejme mi dali sekciu.. rozumny lekar vidi na sone obvod hlavicky a vie zvazit rizika.. chvala bohu mala som takeho ... rozumneho, ktory zbytocne neriskuje.. lebo 1 minuta z porodu ti moze zmenit cely zivot.. a nie len tebe..

asia83
23. dec 2021

@atka1989 Poznám xy žien s úzkou panvou (moja mama a moja svokra), ktoré rodili prirodzene. Síce ťažko, veľmi ťažko dieťa vyšlo, ale všetko bolo v poriadku. Ak máte naozaj zlé parametre obvod panvy a veľkosť hlavičky dieťaťa, cisársky by vám mali odporučiť všade.

paciko9
23. dec 2021

@atka1989 mne sa panva zvacsila o 3 cm gynekolog mi odporucil sekciu. Tak som sla do nemocnice na ambulanciu bola tam pani Dr. ktorá mi oznamila, ze aj take zeny uz porodili prirodzene. Ale daco sa jej nezdalo tak zavoala primara, vsetko bolo ok, ani sa nekukol do papierov sam mi oznamil ze prirodzenou cestou to nepojde. Takm ze u mna 100 dr.a každy iný názor

kiki68
23. dec 2021

Moze aj nemusi to byt dovod na sekciu. Ale da sa skusit prirodzene a ked tak sa spravi akutne sekcia. Mne v Rakusku panvu vobec nemerali, u nich to vraj dovod na sekciu nie je. Rodila som prirodzene, sice 50 minut tlaceni a skoro, ale islo to. Maly bol velky na mna. Ale skody nastastie nenarobil. Zalezi aj v akej polohe rodis. Mne sa maly sprajcol za panvou a musela som jo hodinu a pol dostavat odtial drepmi. Ale tak nakoniec si clovek povie, ze si odcvicil prdel a este ma aj dieta ako bonus 😀

kaktus87
23. dec 2021

Ja som mala tiež 19 a môj gyn. mi to zvýraznil zvyraznovacom v teh.knizke, keď som prišla do pôrodnice, doktor keď ma videl úplne zbledol😂 bavili sa o sekcií ale nakoniec som porodila prirodzene síce ťažko ale rýchlo

orsi_h
23. dec 2021

ja som mala17..je to nic nehovoriaci udaj , panva sa rozsiri pocas tehotenstva... rodila som prve sekciou potom som sa nastvala a 2x prirodzene. da sa to,ide o pristup dr a volby polohy..

lucia147852
23. dec 2021

Ja som mala 17,5, dcéra 4200g. Skoro sme umreli. 19 je taká hraničná. Záleží ale veľké babo bude

0silvia0
23. dec 2021

@atka1989 vies co mne povedal lekar z rizikovej ambulancie ked sa na mna pozrel? Ze nechape ako mozu zeny ako ja porodit... normalne som porodila s uzkou panvou prirodzene a velmi rychlo, syn mal 3700 g

xsandrax
28. dec 2021

A kedy Vám Dr meral panvu ešte na začiatku tehu alebo až pred pôrodom? ☺️

barboraamatejko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barboraamatejko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atka1989
autor
31. dec 2021

@barboraamatejko ďakujem pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre