Aké sú vaše skúsenosti so sekciou?

lenuska9999
3. júl 2019

ahoj mamičky, je viac než isté , že ma čaká sekcia. Mám z nej ale veľké obavy. Tie mám síce aj z normálneho pôrodu. Ale sekcia je predsa len operačný zákrok. Aké máte s ňou skúsenosti? Boli ste v plnej narkóze, alebo vám dali len spinálnu? Bolelo to? Ako dlho po operácii vás bolelo bruško? A vidno vám jazvu? Za každú odpoveď Vám vopred ďakujem.

nikusiak9
14. apr 2020

@sinnovea1 necitaj radsej diskusne fora a zi v nevedomosti :D teraz ma caka druhy a tym ze viem do coho idem sa neskutocne bojim tych pocitov. Ranu dlhsiu odmeriem ti ked budem doma :D

maj98
14. apr 2020

@sinnovea1 ahoj, vyberanie deti absolútne neboli, nie je žiadna bolesť, len cítiš všetky pohyby. Keď mi ich vyberali cítila som ako sa mi hrabu v bruchu, bolo to nepríjemné doteraz na to niekedy myslim ale bolesť naozaj žiadna. No na všetky nepríjemné pocity, strach a bolesť potom rýchlo zabudneš, vhupnes do bláznivého kolotoča a na spomienky nebude čas. Moje mali teraz dva roky a niekedy držím krabicu s liekmi na nervy v ruke že si dám, ale radšej kašlem na to lebo sa bojím že zaspim alebo čo. Nechcem ta strašiť ale pôrod je nič oproti tomu co si zažijes s deťmi doma 🤣 je to naozaj len par minut z tvojho života, ale strach neprekonateľný. Moja jazva ma 16 cm ale je úplne neviditeľna. Vôbec ju nie je vidno je úplne priesvitna a tenucka aj keď po porode vyzerala katastrofalne dokonca sa mi aj stychy otvorili no fuj... držím palce dúfam že som ťa moc nevystrasila, každý to ma úplne inak určite sú tu aj krajšie príbehy.

sinnovea1
14. apr 2020

@maj98 neboj, aj ked by si ma vystrasila, nic ine mi neostava, kedze su obe KP. A proste zvladnut to musim tak ci tak. Ale stale si vravim, tak ako pri starsom symovi, ten sa narodil prirodzene, ze aj tento porod bude rychly, bez komplikacii, dievcence budu zlate, spokojne babatka a ze to vsetko spolu super zvladneme!😊💪

katkaos
14. apr 2020

@lenuska9999 Ja som mala prvy porod spontanny, druhy uz zo zdravotnych dovodov planovana sekcia. A teda za mna sekcia uplny luxus 🙂 Ani nie 24- hodin po porode som uz normalne chodila, fungovala. Lekari a aj sestricky sa cudovali, ako mozem hned tak "ficat". Pre mna bola sekcia, resp.bolest po nej len ako bezna svalovica.
Ale vsetko zavisi od toho, aky mas prah bolesti.
Moja sestra mala najstarsiu "spodkom" a druhy sekcia a pre tu bola sekcia, resp.bolest po nej peklom.

Za mna nebol ani prvy porod katastrofa, nakolko som macala kazdy mesiac strasne silnu menstruaciu. Pre mna kontrakcie neboli v podstate ziadnou novinkou. Ja som mala zle az nasledujuce 3 mesiace po spontannom porode, kedze mi pri nom zlomili 3 stavce.

Preto uz v mojom pripade jedine sekcia.
V auguste 2015 spontanny porod, v marci 2017 som mala sekciu len so spinalom a teraz v juli ma caka znova 😍

sinnovea1
14. apr 2020

@katkaos juj to sa dobre cita, ze len vacsia svalovica👍😉

lenuska9999
autor
14. apr 2020

@katkaos no ja už mám 7 mesiacov po tej sekcii a tiež úplne super. Dali mi len spinal do chrbta, takže som bola počas toho pri vedomí. Ale bolesť ziadna, ani som nevedela , že už ma rezu. Celkovo zákrok bol veľmi rýchly. Bolesť po ňom síce bola, ale tak tiež na druhý deň ráno už som vstala a chodila po chodbe a všetko možné. Síce to bolelo, ale nechcela som ostať ležať, aby mi dali maleho na izbu. A celkovo som to rýchlo rozchodila. Jazva len tenucka... úplne super

katkaos
15. apr 2020

@lenuska9999 Tak super 🙏🏻 Teraz pozeram, ze prispevok bol postnuty 3. jula 2019 🙈😂

janulinkaa2006
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre