Ako dlho bolia prsia?

loren
16. sep 2009

ako dlho asi bolia bradavky od kedy sa kojime uz som zabudla po prvom a nechcem dcerku naucit na klobuciky, mam masticku balea a cicaderma no dako to nepomaha

rimmel
17. sep 2009

a este dodam nikdy som nemala problem so zapalom ci naliatym bolestivymi prsami ci hrudkami..ani raz...a to bez klobucika kojim uz hadam 2-3 mesiace 😉 a anipredtym nikdy.
cize urcite nejde o nadprodukciu podla mna

bibi78
17. sep 2009

rimmel, co sa tyka vyprazdnovania, tak ja som presne ten typ maminy, co nevie, ci je prsnik vyprazdneny alebo nie. viem iba, ked je uplne plny, to je casto aj vizualne jasne, ale opacne, ci ho vyprazdnil neviem nikdy...

rimmel
17. sep 2009

ja to berem tak, teoria nie vzdy plati na vsetky babatka 🙂 aj o lyzicke ako sa vravi ze treba naucit babatko..no moj na prvy sup nemal s tym problem..tak neviem.

rimmel
17. sep 2009

bibi noo...ze lahsie maju byt a nie tvrde na dotyk...no take mam skoro stale :D

annag
17. sep 2009

rimmel - sme mimo témy - je to v téme Dojčenie cez klobúčiky - logicky, ak bábo stláča dvorec cez mechanickú prekážku, tak nemôže dvorec stláčať tak dobre, ako by ho mohlo bez nej ....- nejde o teóriu, ide o prax - denne kopec mamičiek skončí s dojčením alebo sa trápi lebo dojčí cez klobúčiky .... teiž by si ich neznášala ...., z lyžičky vie piť novorodenec

- to čo opisujete je nadprodukcia, ak sú prníky mäkké, nie sú automaticky prázdne, môže v nich byť strááášne veľa mliečka

- prsník sa nedá úplne vyprázdniť, lebo mliečko sa tvorí non stop, aj počas dojčenia , treba sledovať, či bábo pije alebo len saje naprázdno

nestíham, prepáčte 😔

rimmel
17. sep 2009

ano ano viem to vsetko 🙂 ale stale vidis ze si maly na klobucik nezvykolk, naprso sa chytil a naozaj si myslim ze nadprodukciu urcite nemam 🙂 a to je moja prax :D

preco si myslis ze je to nadprodukcia? len preto ze teda som s dojcenim neskoncila? koliklobuciku? ci ake este su priznaky nadprodkukcie

ale inac az smiesne mi to pride ze JA a nadprodukcia 🙂

dakujem za odpoved i ked vidim ze nestihas 🙂

rimmel
17. sep 2009

neviem ake mate klob.na sr asi tie iste ale ta prekazka cez dvorec je strasne malinka..ved to ma sirku len par mm a je to straasne makke..zase tak sa namahat babo nenamaha aby to stlacilo..aspon mne tak pride

rimmel
17. sep 2009

no akurat som co to poguglila a nadprodukciu urcite ale urcite nemam 🙂

rimmel
17. sep 2009

http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con...

prepacte, viem ze to sem nepatri ale nedalo mi 😀

annag, citala som tu a vobec ale vobec ani jedno z toho na mna neplati.

rimmel
17. sep 2009

uz som sa supla do inej temy

prepacte este raz 🙂

annag
17. sep 2009

rimmel, neznamená to, že si musela mať extrémnu nadprodukciu . V čase, keď si používala klobúčiky, Tvoje prsníky produkovali našťastie veľa mliečka- toľko , že bábo dokázalo vypiť cez klobúčiky dosť mliečka. Mamička, ktorá produkuje veľa mliečka nemusí mať naliate prsníky , dúfam, že sa rozumieme. Klobúčiky akejkoľvek kvality nie sú počas dojčenia vhodné na používanie. Bábo, ktoré sa nevie prisávať na prsník sa to učí - najmä pomocou kŕmenia cievkou po prste.

rimmel
17. sep 2009

annag, asi tomu viac rozumies ako ja tak dobre..resp urcite tomu rozumies viac :D....jalen som reagovala ze na margo klobucikov ze mne sa vyplatili 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre