Ako dlho trval pôrod od prasknutia vody?

lubik87
23. apr 2019

Kočky...kamoske praskla voda v sobotu ráno o 4 a dali jej už pár vyvolavaciek a nič...nemalo by bábo ísť von do 48 hodín 😶 ešte k tomu je koniec 36tt nik jej dokopy nič nepovedal a je vyplašena a zabudne sa na vizite spýtať...akú máte.vy skúsenosť? Diskusie som pozerala ale takto.dlho tam nebolo nič ... udržiavať ju nechcú.kedze pôrod vyvolávajú...

ikissedagirl
23. apr 2019

podla mna do 24hodin od prasknutia vody ma ist babo von. uz nema vnutri vodu a hrozi infekcia. tot moj laicky nazor.

barboritta
23. apr 2019

@lubik87 U mna 1x do 5 hodin a druhy 3hodiny.tak snad v jej pripade skusia inu metodu vyvolavania.urcite nech sa opyta,co bude dalej

agentka017
23. apr 2019

Ja som porodila po dni a pol od prasknutia vody

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
albiva
23. apr 2019

@lubik87 Ahoj, prvú dcérku som porodila 43,5 hodiny po prasknutí vody. Ozvy boli dobré, plodová voda taktiež tak sa čakalo ...

ajsha123
23. apr 2019

Mne tiez zacala odtekat voda v sobotu v noci, povedali do 48 hodin, kedze som nebola prvorodicka... Ale bola som v 37,5 t. Rodila som prirodzene v utorok rano, vyvolavacky zabrali az na 2., ci 3.raz. Všetko zavisi od stavu babatka, tej kamaratky, o kolke babo sa jedná

aceris
23. apr 2019

So mnou lezala zena ktora mala dva dni od prasknutia vody a nic sa nedialo...po dvoch dnoch konecne kontrakcie a porodila...ale to jej praskla sama....vacsinou sa ale na nete docitas presne ako pise vyssie ze do 24hod. Zalezi ako velmi voda tecie a kolko odtieklo. U mna to bolo 18hodin

albiva
23. apr 2019

@ikissedagirl plodová voda sa neustále dotvára a tak nehrozí, aby tam bolo bábätko "na sucho".

lubik87
autor
23. apr 2019

@ikissedagirl
@barboritta jej sa ťa plodovka stále.tvori lebo jej stále.odteka ..na pásoch je všetko v poriadku..je v nemocnici v prahe tak snáď vedia čo a ako...ale.iz som z.toho aj ja nervózna lebo je to fakt dlho

barboritta
23. apr 2019

@lubik87 tak urcite vedia co robia.drzim.palce.napis potom ako dopadla

hettinka
23. apr 2019

@lubik87 treba veriť, že vedia, čo robia. Je len v 36.tt, možno naťahujú čas, aby dieťatku dozreli pľúca. Pokial jej neodtiekla všetka voda, dieťatko sa má dobre, tak treba veriť, že všetko dobre dopadne a komunikovať s lekármi. Nech za nimi ide jej manžel, ak sa "zabudla opýtať", musia podať informácie.

snehovica
23. apr 2019

Pri prvo pôrode mi odtiekla voda vo štvrtok,mala sa narodila az v nedeľu. Bola som tiez stále na vyvolavackach,a davali mi aj antibiotika infuzie,aby bolo malé v poriadku......našťastie sa to v nedeľu rozbehlo samo..... bola som uz 40tt.

lubik87
autor
23. apr 2019

@hettinka veď práve aj ja som si myslela ale keď už včera dali vyvolavacku dnes opäť....

michaella94
23. apr 2019

Mne odtiekla voda o 4tej rano a o 11tej sa narodil..bola som tiez nankonci 36tt ..maly je uplne v poriadku....co sa vody tyka ta ked praskne tak je to len vacok vody prwd hlavkou ta potom urobi akoby stupel cize urcite babo neostane bez vody...a ako bolo spomenute voda sa dalej dotvara urcite to kontroluju sonom....nevies aku vahu mam babo? Mozno cakaju a chcu aby to potiahla aspon na 38tt..ak by booo zle urcite urobia sekciu..drzim palce

lubik87
autor
23. apr 2019

@michaella94 vahovo vie len 30 TT mala okolo 1500g teraz jej váhu nepovedali...

lubik87
autor
23. apr 2019

@ajsha123 má 38 rokov a je to prvé po dlhom snažení

misik14
23. apr 2019

Mne praskla voda okolo 20:00 a o piatej sa narodil malý.. Tiež som bola 36tt

evkamotka
23. apr 2019

@ikissedagirl ja som s odtecenou vodou cakala na porod 6 dni. Samlzrejme mi stale tielki atb kvoli infekcii a infuzie na zavodnenie, no 6 dni. A praskla veru poriadne, ziadne mini unikanie

lubik87
autor
23. apr 2019

@evkamotka uf tak to riadne dlho

lubik87
autor
23. apr 2019

Akurát písala že jej brali krv žiadna infekcia žiadne ATB neberie ..cez obed ju pustili na 2 hodky von poprechádzať sa ..

lubik87
autor
23. apr 2019

A že zajtra vyvolavacku opäť a ak nič pozajtra cisársky

kika831
23. apr 2019

@lubik87 bola som na tom podobne- do 48 hod ak nie su ziadne komplikacie.

deedol
23. apr 2019

to iste sa mi stalo ale ze presne pred rokom (maly ma dnes narodky🙂), v 37tt mi praskla voda, kontrakcie nikde, vyvolavacka zabrala druha, ale tak blbo, ze kontrakcie dosli, ale otvorena som bola na 1-2cm, takze mi nemohli dat ani epiduralku. nakoniec sa to rozbehlo, porodila som asi po 26h od prasknutia vody, ale maly bol priduseny, mal velmi nizky apgar a musel (asi aj kvoli priduseniu) cvicit vojtovku.
druhy raz by som asi pri takto nepostupujucom porode ziadala skor cisarsky, ale ako prvorodicka som si myslela, ze vsetko je ok.
atb som dostala preventivne, hoci som nemala infekciu. prechadzat sa ma nepustili, lebo mi ta voda stale odtekala, takze som viacmenej lezala a max sa prechadzala po izbe, aby som sa zacala otvarat.
hadam to v pripade kamosky dobre dopadne, drzim palce.

lubik87
autor
23. apr 2019

@deedol jej tak všetko naj želám 🙂 no jej až nezaberie zajtra ráno vyvolavacka tak plánovanú sekciu má.az na štvrtok ráno ..to je na 5 deň 😮 a jej tiež odteká voda že tak jemnucky pramienok

deedol
23. apr 2019

@lubik87 dakujem. no mozno lepsia planovana ako akutna sekcia, ak nema infekciu a babo je v pohode (co je inak tiez take diskutabilne, lebo mojho stale kontrolovali a vsetko ok, a aj tak to dopadlo nie najlepsie :-/)
ze pozdravujem 🙂

lubik87
autor
23. apr 2019

@deedol veď práve dovnútra nevidia a to že má pulz neznamená že je mu fajn :/ ach no už aby bola von 🙂

hettinka
23. apr 2019

@lubik87 mne pri dcere odtekala po kvapkách. Vždy ak som ležala na pravej strane a postavila sa, trosku vytieklo. Najskôr som myslela, že je to inkontinencia, ale potom sme radšej šli, keďže sa mi nezdala farba. Bola zo plodová voda.
Do nemocnice som šla v piatok nadránom, bez bolesti a dcéra sa narodila v sobotu večer. Otvorená som bola pri príchode na 2cm a nič neriešili, len čakali, robili sono, robili mi pasy a kontrakcie som stále nemala. Ani vyvolávačku som nedostala, ani atb.
V sobotu už som cítila akési cudne tlaky, ale pasy stále nič, že to kontrakcie nie sú... o20:00 ešte nič, že si mám dat sprchu a o 22:00 bola mala na svete.

lubik87
autor
23. apr 2019

@hettinka super že ta nevytrapila mala 🙂 akurát mi písala že už cítila bodavu bolesť takú divnu na krížoch a po 15 minútach zistila že tam má sparatko :D ach sa tak smejem 🙂

deti95060810
23. apr 2019

pri každom pôrode mi voda odtiekla už na sále...

lilijana
23. apr 2019

Mne praskla plod.voda(pred 10 tyzdnami, 3.porod) uz v nemocnici o 3,30h a o 6.50h bol maly na svete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre