Ako dlho trval pôrod od prasknutia vody?

lubik87
23. apr 2019

Kočky...kamoske praskla voda v sobotu ráno o 4 a dali jej už pár vyvolavaciek a nič...nemalo by bábo ísť von do 48 hodín 😶 ešte k tomu je koniec 36tt nik jej dokopy nič nepovedal a je vyplašena a zabudne sa na vizite spýtať...akú máte.vy skúsenosť? Diskusie som pozerala ale takto.dlho tam nebolo nič ... udržiavať ju nechcú.kedze pôrod vyvolávajú...

skumavka
23. apr 2019

Mne pri treťom dieťati začala odtekat voda rano cca o 8.00, tiez takym slabým pramienkom, bola som v 39tt, nechali ma uz v nemocke, otvorena na 1 prst, kontrakcie žiadne, po mojom suhlase mi podali oxytocin, po ktorom sa to pomalicky rozbiehalo. Bala som sa popisovanych sialenych bolesti po oxytocine, ale porod sa rozbiehal pekne pozvolna cely den, pravidelne slabé kontrakcie som mala cca od poobedia, bolesti sa stupnovali znesitelne a hlavne som sa primerane k tomu otvárala. O 20.30 toho istého dňa bol malý na svete, čiže cca 12hodin po zacati odtoku plodovej vody. Tak mi to aj bolo povedané, že do cca 12 hodin by sa malo bábo narodiť. Mne museli dat pocas prvej doby porodnej aj penicilin vnútrozilovo kvoli pozitivmemu streptokokovi, tak som bola radsej, ze som pod dohľadom.

lubik87
autor
24. apr 2019

Baby tak 3 vyvolavacka konečne zabrala a začali kontrakcie 😊 váhu jej nikto nepozeral ani sono nerobili takže nevie aká bude veľká 🙂

lilijana
24. apr 2019

@lubik87 drzim palce aby vsetko dopadlo na vybornu 👍

lubik87
autor
25. apr 2019

Ach baby...takže včera nič teraz mi píše že už má 39 horúčku dali jej infúziu s ATB .ak jej už dnes nespravia ten cisársky tak ich pôjdem už ja asi vyfackat

barboritta
25. apr 2019

@lubik87 Juj,no to teda neni sranda.nechapem preco jej tu sc neurobili este vecer,najneskor.drzim palce.to v ktorej porodnici je?

lubik87
autor
25. apr 2019

@barboritta je v prahe...oní jej všetko sľúbia a potom sa nik neukáže....píše že jej dali opäť vyvolavacku a pichli oxitocin že tlačia na prirodzený pôrod ..ja som.fakt zvedavá ..dúfam že už dnes naozaj porodí ...

deedol
25. apr 2019

@lubik87 fuha, myslim na nu! inak aj v tom kochu som mala tento dojem, ze chceli prirodzeny za kazdu cenu...

lubik87
autor
25. apr 2019

Stále.nic kontrakcie.ma ale.telo.neodpoveda otvorená od rána o 1 CM .teplotu má už len mierne zvýšenú...priebežne píše ..že trošku začala krvácať povedali že to je dobré znamenie že sa otvára...neviem....a pýta si epidural tak uvidíme...🙂

deedol
25. apr 2019

boze uplne jak ja... mne epi dali, az ked som bola otvorena na 3cm, skor nechceli, takze som si par hodin vytrpela kontrakcie kazdu minutu a pol... po tej epi sa to trocha viac rozbehlo aj s tym otvaranim.
@lubik87

eduska
25. apr 2019

17hodin od odtecenia plodovky sa maly narodil. Voda bola ok, ale napriek tomu mu po 2 dnich vyskocilo crp a musel brat 5 dni kazdych 12h antibiotika. Gyn a pediatricka sa zhodli, ze to bolo kvoli plodovej vode..

lubik87
autor
25. apr 2019

Baby tak.uz je mala.na svete drobunka 2700g a 46 CM 🙂 zatiaľ.mi.poslala.len foto snáď sú v poriadku 💟nakoniec sa jej po epi pôrod rázne rozbehol od podania 2 hodky🙂

barboritta
25. apr 2019

@lubik87 Jej tak to je super sprava,tesim sa s vami.drobuliatko malicke a kolko strapacii.hlavne ze to dobre dopadlo.prajem vsetko dobre

lubik87
autor
25. apr 2019

Naj že doktor jej hovorí že tak.sme.to.zvladli na 6 deň ako Ježiš a že.zajtra ide oddychovať 🙈😂

janedoe
25. apr 2019

Maly bol za 5 a pol hodiny vonku od prasknutia vody (za 2 a pol od zacatia kontrakcii 😂)

barboritta
25. apr 2019

@lubik87 no to je vtipalek,ci by to povedal svojej zene...

lubik87
autor
25. apr 2019

@barboritta hlavne čo by povedal.keby sa mala narodila pridusena alebo podobne..... zľahčovať situáciu ...mala je v inkubátore že jej musia podávať ATB apgar nemala.tiez bohviečo 5/6/10 ale snáď to bude oka 💟

deedol
25. apr 2019

@lubik87 jej som rada, ze uz ma kamoska "po tom". apgar nie je az taky zly, moj mal 3-7-9. nech jej rychlo zaberu tie atb a mozu ist domov 🙂

lilijana
25. apr 2019

@lubik87 nas prvy syn tiez bol v inkubatore 2 dni, ale porod vdaka epiduralke,prebiehal hrozne a doteraz lutujem ze som si ju dala 😞😟 a ked sa narodil apgar mal 5/8 🙁 ...teraz ma uz takmer 9 rokov a je vsetko o.k.

lubik87
autor
26. apr 2019

Ďakujem.baby ste zlaté 🙂 aj za každú info 🙂 od dnes už vraj budú spolu tak sa teší..kamoška je emocionálne úplne odpálená hotová z nej 🙂 ako každá mamka 🙂

evkamotka
19. jún 2019

Ja som porodila presne 6 dni od prasknutia (ano prasknutia)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre