Ako je to s otehotnením počas kojenia?

sylwi23
2. júl 2016

Zdravím práve mi končí šestonedelie, ale sex už je u nas davnejsie pravidelný naša ochrana je prerušovanie.... Ja cítim že sa mi to ta ěste nerozbehlo tak isto to bolo pri obidvoch synov až po 6 mes. mi postupne nastala Ms... Gyn. tvrdí, že šanca je veľmi malá keď plno kojím, ale je. Pýtala som sa jej či vidí ovul. Povedala, že mám už dozrete vajíčko, ktoré čaká.... Dobre to chápem, že tým že kojím sa mi proste to vajíčko neuvolní? Pýtam sa lebo niekedy keď to na nás príde tak buď dosť riskujeme alebo máme chuť na plno a ja mám vnútorný pocit , že je to ok, že ajtak nemám ovuláciu tak sa nič nestane,,,, Môžem otehotnieť aj bez toho aby som mala ovuláciu? Lebo lekárka niečo také spomínala... Predpokladám, že to funguje asi tak že mne sa práve vtedy vypudí to prvé vajíčko počas milovania, ale hocikedy v tých dňoch alebo po ňom a oplodnenie nastane bez toho aby som vôbec dostala moju prvú Ms. Chápem to dobre? Fakt otázka z Biológie🙂 Je to naše tretie bábo ja som do budúcna otvorená ešte pre jedno naozaj posledné. Mala som práve 30 rokov a pôrod bol krásny malú si absolútne užívam tak ako aj tehotenstvo a pôrod. Otehotnel niekto z Vás v šestonedelí alebo keď ste mali ešte malé bábo? Ak hej stalo sa to tak že ste si nedávali pozor? A povedali ste si však aj tak sa nič nemôže stať keď Ms nemám...? Pa a ďakujem 😉

sylwi23
autor
2. júl 2016

A este otázka aku Ant. používate? Ja hormóny špirálu ani pesar nemôžem ani nechcem. Jedine ako to u nás doteraz fungovalo ale to sme mali dve deti po sebe a tretie je od najmladsieho 3,5 roka robili a robíme prerušovane takže neviem až tak povedať nakoľko je to spolahlivé....Máme ešte kondómy, ale spolahlivost tiez nie je az tak super. A milovník kondómov tiež nie som... Pocula som ze aj praskaju atd.... Ake máte vy metódy a skúsenosti bez teliesok a hormónov?dik pa

erickatt
2. júl 2016

Noo. Moj zensky dr. Babo malo 10 mesiacov a uz mal druhe.. Asi tak. Potom kamoska , ta nemala pri kojeni menzes rok a pol a zrazu bola v 3 mesiaci. A potom suseda. Maly 10 mesiacov a ona v porodnici ( a to ze len siel okolo..)

bajana
2. júl 2016

@sylwi23 nie, chapes to zle-vajicko sa ti moze uvolnit kedykolvek aj ked kojis...bola som rovnaky pripad, MS prisla cca mesiac po sestonedeli aj napriek vyhradnemu kojeniu. A ano, vajicko moze byt oplodnene a MS uz nedorazi. Takze treba riesit antikoncepciu.

alex49
2. júl 2016

najprv je ovulácia až potom dostaneš menštruáciu, takže nemôžeš vedieť kedy to príde

sylwi23
autor
2. júl 2016

Ja chápem ze najprv je ovulácia a potom je Ms to mi je jasne bez ovulácie nemôze byt Ms. Ja som tym chcela len povedat ze ovulácia môze kedykolvek nastat a ja otehotniem bez toho aby sa mi dostavila Ms budem si mysliet vsetko je ok ale naopak budem uz Th lebo Ms sa nedostavila. Ja ovuláciu velmi dobre cítim. Bajana to znamená, že moje vajíčko dozrelo ak ho gynekologička videla a čaká na impulz vypudenia? čize ovuláciu? Ja som myslela , že to stopuje hormón pri kojení a vajíčko si tu počká nejakú tu dobu... čo asi aj tak bude ak nedostanem Ms....( jedine ze by ovulacia nastala a ja by som bola tehotna) No mi prerušujeme to je naša ANT. ako som písala možne su ešte kond. ale tie skoro nikdy nestihneme použiť a tiež som čítala že spolahlivosť 85 percent....takze asi to budeme striedať ...a ostaneme hlavne pri nasej starej metóde...je to tiez urcity druh ochrany.

bajana
2. júl 2016

@sylwi23 tiez som mala pripraveny folikul na prasknutie, MS dosla asi za mesiac hoci som plne kojila...o hormonoch neviem, ale ocividne to nefunguje na 100%

maslenka47
2. júl 2016

@sylwi23 kojenie ani prerusovana suloz nie su antikoncepcia. Ja neviem, co chces pocut. Otehotniet mozes kedykolvek a sanca nie je mala.

sibalka21
2. júl 2016

ako si moze niekto mysliet ze ked koji tak nemoze otehotniet? toto nieje prva a predpokladam ze ani posledna takto tema.... kojenie a ani prerusovana suloz nieje antikoncepcia.... moja sesterka otehotnela 2 mesiace po porode.... pokial nechces dalsie dieta VZDY pouzivaj ochranu, je jedno ci kojis alebo nie

sylwi23
autor
2. júl 2016

Asi preto ze existuje vela ludi ktorý to tak robia a všetko ok. Sex na plno je sprostosť a velké riziko...ale prerušovanie by mala byť ANT. iného druhu... Ok uzatvorme tému pa a dakujem

moni244
2. júl 2016

@sylwi23 akonáhle sa ti nepáčia odpovede, tak zdrháš? už z druhej svojej témy si zdrhla 😀

alex49
2. júl 2016

kojenie ti nezabráni oplodneniu vajíčka, každá žena po pôrode ju dostane v inom čase, niektorá ju má hned a niekto o rok

mima4
2. júl 2016

@maslenka47
prerusova suloz je urcita antikoncepcia a ked to chlap vie, sanca otehotniet je dost mala...

sylwi23
autor
2. júl 2016

No konecne dobra odpoved a myslim, ze sa zhoduje s mojim názorom dik mima4 a s rizikami rátam ale ziadna At. nie je 100

sylwi23
autor
2. júl 2016

Kokos moni24 na tebe sa musim bavit 🙂 aku mas skvelu domýslavost ze zdrham fakt zlaté....

sylwi23
autor
2. júl 2016

Uzatváram túto diskusiu lebo zdrhám. Tak dakujem Vám všetkým, pa a majte sa krásne

katka1981
2. júl 2016

@sylwi23, to, ze zena je chranena kojenim, je davno prekonany mytus. Tvoj gynekolog asi zaspal dobu. Ved skusajte co to da, dalsiemu dietatku sa nebranis, ci? Alebo sa chrante a postav sa k tomu zodpovedne ty aj partner. Ja mam pocit, ze v poslednej dobe je to tu o tom, ze ked sa .... postavi, tak sa rozum zastavi. Neboj, nebudes prva ani posledna.

katka1981
2. júl 2016

@sylwi23, vies co, ked niekto vie co robi, tak ozaj vie co robi. A nepotrebuje ziadnu chemiu do seba tlacit. Len nezodpovedni sa cuduju ako sa to mohlo stat. No jednoducho, chlap sa necitil. Treba dat dokopy vsetky faktory a robit veci s rozumom a nie ako zvieratka.

dana_l
2. júl 2016

ak si myslis ze kojenie ta ochrani pred tehotenstvom - tak ta musim sklamat. nasa druha dcera bola narodena 13 mesiacov po prvej. a kojila som vylucne. bez umeleho mlieka.

modraslza
2. júl 2016

@sylwi23 ja sice uz nekojim, ale dcera ma 3 roky a pouzivame prerusovanu metodu a to dokonca iba pred a pocas ovulacie inak ideme na plno, a takto nam to funguje uz 3 roky a tehotna som neostala, takze som spokojna stouto metodou, pred prvym tehotenstvom som bola roky na anti taletkach ( vela vela rokov) a po porode som si povedala, ze uz nikdy viac...a lala netreba...mozno nepatrim medzi tie extra plodne, o ktore sa chlap otrie a ostanu tehotne, lebo zevraj i take existuju...otehotnela som planovane ale trvalo to vtedy skoro rok...dalsiemu babu sa nebranime (avsak naplne sa zacneme snazit az na jesen 2016), takze ked sa stane stane sa, ale ja plne doverujem tejto metode (takze i partnerovi) a antik hormony povazujem za skodlive , takze povazujem za zbytocne pchat sa hormonami , ked som si uz nasla chlapa pre zivot a nestriedam a nechcem ho menit 😝, ...takisto mam negativne skusenosti s vnutromaternicovym tehu..Myslim si, ze zena v 30tich uz pozna svoje telo , kedy je ovulka atd a uz i plodnost je ina ako v 20tich... A POCAS KOJENIA SA DA OTEHOTNIET, a to je i tazko vediet kedy mas pocas kojenia ovulaciu..

sue
2. júl 2016

...alebo existuje po 4.dieťati možnosť sterilizácie muža. Takmer bezrizikový zákrok jednodňovej chirurgie, keď žena nemusí brať žiadne hormóny a ani sex nie je kazený gumou 😉

Pre ľudí, ktorí "proste musia, keď majú chuť" je to ideálna možnosť 😊

maslenka47
2. júl 2016

@mima4 no maju uz tri deti, tak to asi az take spolahlive nebude 😉

@sue len aby potom nemal beztrestne a bez rizika chutky aj niekde inde, ako doma :D

modraslza
2. júl 2016

@modraslza vnutromaternicovym telieskom som chcela napisat, namiesto vnutromaternicovym tehu 😕 , uz sa mi neda opravit chyby..

marcelatje
2. júl 2016

@sylwi23 ano otehotniet mozes aj ked dojcis.
Mna zaujala ta cast ze nestihnete pouzit kondom.....akoze je tak rychlo po tom? Alebo sa zatemni rozum, mozog neuvazuje racionalne a precitnes az ked je po vsetkom? Tiez nemam rada kondomy no ak dalsie dieta nechcem a viem ze sa spravam zivocisne ze ked to na mna pride nemam vtedy cas hladat kondom tak mam jeden stale vo vrecku 😀

modraslza
2. júl 2016

@katka1981 nemyslim si, ze je rozumne sa pchat hormonmy..ja si prave myslim , ze prerusovana metoda, je najlepsia a najzdravsia..a potom su i tie cipky, a kremy , ktore sa daju stou metodou pekne kombinovat...hormony ani guma to nieeeeee

katka1981
2. júl 2016

@modraslza, kde som pisala, ze doporucujem hormony? Ja ich neberiem od skoncenia VS a ani nikdy nebudem. A tie metody, kt. popisujes, to je presne to co si zodpovedni zlovek nastuduje, pozna svoj cyklus a je vystarano, bez rizika ci uz zdravotneho alebo ze otehotnie. Presne tak. Mna by nikto na HAK neukecal.

sue
2. júl 2016

@maslenka47 myslis, ze potencialne nevernym chlapom brani strach z otehotnenia? ...ale no, takto naivnu ta vo fore MK nepoznam 😊

modraslza
2. júl 2016

@katka1981 uz som sa zlakla, ze iba u nas to tak funguje 😉

sue
2. júl 2016

@katka1981 dovolim si oponovat. V pripade maminy 2-3 malych deti a ocina, ktory chodi domov raz za tri tyzdne je bohuzial tebou odporucana metoda absolutne nepouzitelna. Pri Murphyho zakonoch by totiz sex bol mozno raz za rok...vsak si vies predstavit...raz menzes, raz decku idu zuby, raz je svokra na navsteve...atd.... Tym chcem povedat len to, ze niektore babule bohuzial "musia" brat HAk...kedze sterilizovanych muzov je malo 😐 (oni sa boja o stratu "vykonu" ale ze si zena nici zdravie ich nezaujima 😐)

modraslza
2. júl 2016

@sue myslim si, ze ked chlap vie ze uz neoplodni (uz po detoch co ma a uz viac deti nechce), tak mu troska narastie sebavedomie, a nemusi sa vobec bat a riesit tuto moznost,(popripade nemusi sa obavat, ze milenka chce od neho deti, ci klame o antike atd) takze ano doda mu to viac sebavedomia a guraze..to je moj nazor..ale nehovorim ze vsetci muzi su rovnaki..

modraslza
2. júl 2016

@sue brat antiku, ked mas sex raz za mesiac ci ani to je absolutna blbost...a ze tvojho chlapa nezaujima, ze si nicis zdravie je dost smutne, moj nesuhlasil s antikou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre