Ako najlepšie zvládnuť pôrod?

drobec_l
22. apr 2014

Ahojte žienky , mamičky , aj tehuľky 🙂 Som 37 ttplus 3 dni a čoskoro rodím, neviem či je nejaký "recept" na dobrý pôrod,, ale ak o niečom viete z vlastnej skúsenosti každý názor privítam 🙂 Ďakujem 🙂

drobcek26l
22. apr 2014

@drobec_l Z vlastnej skúsenosti viem, že nieje nijaký recept, musíš len sama počkať na to ako to bude prebiehať. Ja som celý čas premýšľala nad tým aký bude pôrod, či to zvládnem, ako to bude bolieť, ako budem predýchavať.......a nakoniec sa všetko veľmi rýchlo skončilo akútnou sekciou, s čím som absolútne nerátala. Takže neboj, keď to príde, zvládneš to 🙂

deniva
22. apr 2014

@drobec_l ahoj. Pridám sa k predošlému názoru. Recept nie je nijaký. Ja som tiež pri prvom tehotenstve premýšľala aké to bude, čo ma čaká, či to zvládnem a tak... A teraz som si myslela, resp. mi všetci hovorili prvý pôrod si mala v pohode, rýchly, tak to bude aj teraz tak. No a opak je pravdou. Teraz dumám ešte viac lebo neviem čo bude keďže drobec je v priečnej polohe, takže ma čaká asi cisársky rez ☹

drobec_l
autor
22. apr 2014

@deniva No ja som prvorodička a samozrejme že premýšlam nad tým že čo a ako bude či to všetko zvládnem🙂 Nemôžem povedať že sa bojím mám také divné pocity , raz si poviem že to zvládnem inokedy zase sa mi až plakať chce že to nezvládnem a že to bude jedna katastrofa 🙂 Som už pomaly 38 tt a môžem rodiť aj skôr podla doktora takže to môže prísť už hocikedy 🙂 Malý je dosť veľký a je dole hlavičkou takže já našťastie nič iné neriešim ako prísť šťastlivo do pôrodnice nejako to prežiť odrodiť a odniesť si drobca domov ;)

deniva
22. apr 2014

@drobec_l také pocity som mala aj ja a myslím, že to je normálne 🙂 tak to som si aj ja myslela teraz, že však ma zavezú, porodím a šup domov ako predtým...

deniva
22. apr 2014

@drobec_l a tebe držím palce, aby si to mala tak a samozrejme čím najrýchlejšie a čo najmenej bolestivejšie 🙂

drobec_l
autor
22. apr 2014

@deniva Ďakujem ti moc pekne 🙂 aj tebe nech to dopadne dobre 🙂

deniva
22. apr 2014

@drobec_l Ďakujem 🙂

navan
22. apr 2014

@drobec_l zo svojej skusenosti Ti mozem len poradit aby si ked to pride nad tym prilis nepremyslala, jasne ze to nie je nic co by si si rada na druhy den zopakovala ale da sa to zvladnut. Hlavne pocuvaj zdravotnicky personal, neprepadaj panike, nehysterci a hlavne hlavne nekric ked budes tlacit. Energiu vloz do samotneho tlaku a nie do kriku. Ja sama som zvedava aky bude moj druhy porod ktory ma caka v lete, nijako extra sa na to netesim, ale tesim sa na toho drobca. Drzim palce nech vam to dobre dopadne!

katrinka8
22. apr 2014

@drobec_l - ahoj 😉 Mne veľmi pomohla kniha Aby porod nebolel od Lucie Groverovej Suchej. Úžasná kniha, ktorej vďačím za super pôrod a mnoho iného 🙂

daniela1983
29. apr 2014

@navan sorry ale ta rada aby nekricala je blbost, kazdemu pomaha nieco ine. ja som napr kricala a bez toho by som maleho len tazko vytlacila. skratka som do toho kriku skoncentrovala vsetku silu a tlacila ho tym von. jednak to udavaju aj odborne knihy o porode ze ked sa pri kontrkaciach, alebo talceni vydavaju hlboke zvuky (nie vysoky vresk od bolesti to je nieco ine) tak sa uvolnuju porodne cesty. pravdupovediac ked som tlacila tak som si na knihu nespomenula zato telo ma nutilo kricat, a to teda tak ze sa skoro mury triasli a islo to tak perfektne. ak bude potrebovat kricat nech len krici. a posluchat doktorov? tomu vobec nerozumiem. co snad chlap doktor niekedy zo seba vytlacil dieta? zena sa ma riadit podla instinktov a robit co prave v tu chvilu potrebuje. ak sa potrebuje hybat nech sa hybe, ak skakat na fitolopte nech skace, ak sa sprchovat teplou vodou( vrelo odporucam proti bolesti), nech sa sprchuje, ak potrebuej nadavat nech nadava a ked potrbuje byt potichu nech je potichu. to je moja rada ako to zvladnut. porod je uzasny skvely zazitok, ktory by som si bola zopakovala hned ako som sa po porode osprchvoala :D a k tomu kriku, aj na techne spevu nas ucili ako si uvolnit spravne telo, takze to urcite pomaha. ale mam kamosku, ktoru doktor povzbudzoval nech si zakrici, a povedala, ze jej to skratka neslo vobec. tak len nech pekne kazda robi co potrebuje a na co bude mat v tej chvili chut. a havne!!!! vela PIT!!!! ziadne take ze sa zlaknes a ked ti zakazu pit tak ze nebudes! pit pit pit, hroznovy cukor, bebe dobre rano a obed z misky priamo na sale to bola moja zachrana kedze som rodila tri dni 😅

navan
29. apr 2014

@daniela1983 ty si ma vobec nepochopila, ja som nepovedala ze nema zo seba vydat ani hlaska, skor som myslela tie preafektovane vykriky ake pozname z americkych filmov. a nas zasa ucili dat silu do tlaku a nie do vykriku, ale hold ked ma niekto potrebu tak nech si zareve. a prosim ta o com rozpravas ze posluchat doktorov je zle? pre teba doktor, lekar = chlap?????? ja som myslela zdravotny personal ako taky. Sa cudujem ked si taka sebestacna a vies vsetko najlepsie, pri porode robis vsetko podla seba a vyslovene ignorujes co ti zdrvotny personal povie, preco potom rodis v nemocnici?? ty si predsa typ na rodenie doma.

daniela1983
29. apr 2014

@navan nie som typ na rodenie doma a to si pokojne priznam. ale doktor je skoleny na patologie, pri fyziologickom porode je zbytocny, pretoze fyziologicky porod sa ma nechat bezat tak ako je a dat zene priestor k tomu, aby mohla robit co potrebuje, lebo ona to v tu chvilu vie najlepsie. a skusena porodna asitentka to vie a zenu necha na pokoji. aspon mna moja PA nechala tak. a halvne pri tlaceni, to len ticho sedela na zemi a cakala kedy chyti dieta. zena je pri porode v tranze nepotrebuje usmernenia ako tlacit. v prirode to samickam kto hovori? sorry za ten prikald

navan
29. apr 2014

@daniela1983 ocividne si to dokonale zvladla gratulujem Ti! My ostatne nedokonale zeny budeme rady ak tak niekto pri nas bude a ked bude treba usmerni a pomoze.

daniela1983
29. apr 2014

@navan nie nezvladla, mala som komplikacie a doktor musel prist a zasiahnut. ale hned ako to urobil tak odisiel. a myslim si ze tak to ma byt. ze doktor je na to aby zasahoval ked sa nieco pokasle a nie, aby stal nad rodickou a usmernoval co ma robit. vobec si nemyslim ze tie baby co usmernovanie potrebovali by boli nedokonale. abslutne nie. lenze to usmernovanie potrebovali prave preto ze vo vacsine porodnic hned ako tam clovek vlezie mu daju najavo, ze oni su tam na to, aby "nas odrodili" a tak sa vacsina zien s tym zmieri a povie si, ok doktori vedia co treba. ale v zariadeni ktore respektuje zenu ako bytost ktora dokaze porodit daju volne pole posobnosti aby sa zena mohla do celeho toho procesu ponorit, lebo to je presne to co potrebuje. ale pokial jej niekto dava kadzu chvilu najavo ze je nekompetentna rozhodnut o sebe svojom tele, svojom porode a svojom dietati, tak sa necudujem ze vacsina v takej vypatej chvili zneistie a radsej poslucha. to nie je vina zien to je vina personalu, ked dostanu zenu do stavu ze je odkazana na ich pokyny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre