Ako ste zišli po pôrode zo stola?

oneri
25. okt 2008

Zakladam tuto temu, lebo ma zaujima, ako zena zlezie zo stola po porode, po tom siti.. Ked je aj vycerpana a ubolena...

oneri
autor
27. okt 2008

asi si pomyslite, ze ma zaujimaju take prkotiny, ale pre mna je to velmi dolezite, sa psychicky pripravit na vsetko, nech potom nezazivam soky. dost dlho mi trvalo, kym som sa zmierila s tym, ze to bude priserna bolest.. chcela som dieta, a zaroven nechcela koli strachu. preto sa ani nedarilo. ale teraz som sa s tym uz vyrovnala, tak to hadam uz vynde.

tamarka
27. okt 2008

mňa po prvom pôrode preložil sanitár alebo kto to bol ,na ležiaci vozík, bolo to nepríjemné, keď sme prišli na izbu, hodil pár vložiek na posteľ a doslova ma na ňu hodil. Fakt ponižujúci pocit 😠 😝 . Po druhom pôrode som sama zliezla z pôrodného stola a sadla som si na normálny vozík a tak ma previezli na izbu, kde som sama zase zliezla a ľahla si, keď sme sa zastavili na sesterni s papiermi, tak si zo mňa robili srandu sestričky, že čo tam robím, veď som prišla posledná, tak som sa spýtala, že či sa mám vrátiť a prísť po tých ostatných aby im sedelo poradie 😅

oneri
autor
27. okt 2008

tamarka, tak to je hrozne co pises.. bojim bojim

dai
27. okt 2008

ahoj oneri,
u mna to bolo ako popisuje slaviq - lezala som na sale s manzelom, potom ma dali na vozik - ale opatrne, manzel dohliadal 🙂 a potom ma previezli na izbu, kde mi pomahal manzel a sestry - tiez som dostala zakaz zliezat z postele - 1x na wecko zazvonit na sestru - ta mi aj pomahala do sprchy - tam som bola prvykrat na potrebe - oni to tak radia, lebo vela krvacas a si slaba a bolava, takze je to v sprche hygienickejsie a pohodlnejsie - nezabudni si preto papucky do sprchy...
neboj, bude to v pohode - porod je podla mna to najjednoduchsie na celom procesetehotenstva a tom co pride potom ( jednoduchsie je len robenie babatka 🙂 )

zajo79
27. okt 2008

kocky,tak poviem Vam ze ako pojdete z porodneho stola Vam uz bude suma fuk a natom naozaj nezalezi ak budete mat povsetkom.

iris12345
27. okt 2008

mna zo stola preniesol osetrovatel sa sestrickou, potom uz ma viezol sam, bolo to cca o 02.00 v noci, bol opity a vrazal s vozikom do coho sa dalo. Vylial mi pri tom caj do tasky, tak som mala vsetko mokre a lepkave. Bala som sa hlavne vo vytahu, ked sme boli sami, aby si nehodou nieco nedovoli, clovek nevie co moze od opiteho chlapa caka, ale nastastie ma nakoniec doviezol na izbu

oneri
autor
27. okt 2008

dai ahoj,
no vidim kocky, ze tato tema sa ujala, co som ani necakala, ale som rada, piste piste 🙂

iris cooo? a neboznla si ho? aby sa clovek bal este aj v porodnici asistentov a sanitarov, kokso

bystricanka
27. okt 2008

ahojte...ja som sa po pôrode zošuchla na ten vozík kde sa leží a 2 študentky zo strednej zdravotnej ma odviezli na izbu. 3 krát somnou narazili, ale sme sa narehotali. To bola jazda smrti 😀

oneri
autor
27. okt 2008

bystricanka 😀 😀

adulator
27. okt 2008

ahojte,tak ja som o 9:10 porodila,10:10 prisla sestrička,že aby som zliezla zo stola,odkráčala do sprchy,zo sprchy taška do ruky a odkráčala som si to na izbu ošetrovateľka išla vedľa mňa s 2 taškou ,upratala veci do skrinky ...... ale potom som ľahla a spala asi 3 hodiny

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jahodka11
27. okt 2008

oneri-tak mna prelozili, teda ja sama som zliezla a sadla si do vozika, lebo ten leziaci tam momentalne nebol, bol obsadeny....pomohol mi osetrovatel a manzel a sama som bola prekvapena, ze je to v pohode... 🙂

dvojicka22
27. okt 2008

ahojte,
ja som si v Šaci po porode polezala asi 2 hodky na stole este, potom ma prelozili na vozik a na izbe na postel aj veci mi odniesli, ja som nic nemusela 😝

lucka10
27. okt 2008

Ahojte, ja som zostala po pôrode 2 hodinky ležať na stole, potom ma preložili na vozík a šupli ma do postele. Nemohla som prvý krát sama vstať. Musela som zavolať na sestričku.

saska.t
29. okt 2008

rodila som v nemecku a neboln to stol ale normalna manz. postel., musela som ostat este 2 h. lezat ale kludne som mohla vstat a odist citila som sa ako keby som ani nerodila. 3 h po porode som uz stala v sprche a tesila som sa z nasej dcerky ...

lienockaa
29. okt 2008

ahojte..tak mne ten personal pri postaveni sa zo stola po 2 hodinach vobec nepripadal smiesny..po epidurale som si necitila dobre nohy a mala som nizky tlak, takze ja som aj sama vstala, len sa mi nozky triasly ako kozenke a to uz som bola rada, ze ma odviezli na izbu vozikom..zakaz vstavania som nedostala, 1x na wc som uz isla sama, aj do sprchy, ale taky pocit akoby som ani nerodila sa u mna nevyskytol..😉 myslim, ze vacsina zien je vycerpana..

a co sa tyka stravy..mne bolo hlavne malo, tak mi nosili aj z domu..a ten hlad po porode bol fakt ukrutny..🙂

oneri
autor
30. okt 2008

este jedna otazka, boli po porode brucho ako pri mrche? ked sa cistite myslim

elly111
30. okt 2008

oneri 2hod. po porode ma prelozili manzel so sanitarom na vozik ale zvladla by som to aj sama a previezli na odd., tiez sanitar so mnou trafil dvere od vytahu 😀. Do sprchy isla so mnou sestricka strasne sa mi tocila hlava po epidurale a z nizkeho tlaku, tak som sa sprchovala celom opreta o stenu aby som nespadla 😀, ale pohoda na cely porod rada spominam 😉 a to som z neho mala cely zivot panicky strach 🙂
brucho boli po porode ale mna bolelo trochu inak ako pri mrche, ale podobne
a ako pise lienockaa hlad po porode bol ukrutny urcite si nieco zoberte zo sebou, ved mozno budete rodit v noci. Ja som ako prve volala sestricku v noci aby mi vytiahla jedlo a pitie z tasky 😀

adunka73
30. okt 2008

Ahoj holky,rodila jsem v zahranici a po porodu jsem slezla sama ze stolu a sestra me doprovodila do sprchy,kde jsem se sama sprchovala,ona cekala za dvermi.Byla jsem z toho prekvapena,protoze prvni dite jsem rodila v CZ a musela jsem polomrtva a zdrogovana lezet na stole jeste 2 hod po porodu-nebyla jsem schopna sama poradne jit ani po nekolika dnech,poradne ma nastrihli a sesili.Ale to uz bylo docela "davno" 1994
Tady po tom druhem (2002)jsem se citila fantasticky,lehka jako motyl,nic me nebolelo,sili me jen par vnitrnich stehu.citila jsem se celkove vyborne,jen trochu slaba.Divila jsem se,ze me tam dole nic neboli,skoro bych to i cekala.Myslim,ze pokud porod probehne bez komplikaci,tak neni vubec nutne drzet rodicku na stole.Pred 50lety zeny porodili a druhy den sli makat na pole.My z toho v dnesni dobe nadelame velky cirkus.

cicushka
30. okt 2008

ja som si objednala vysokozdvižný vozík 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
30. okt 2008

ááááá 😀 hej ? mňa dával žeriav dole 😀

susik77
30. okt 2008

tak ja som mala po porode horucku 38 stupnov, ale vobec som si to neuvedomovala, bola som v total. euforii 😵 zisla som uplne sama aj sama som isa na vlastnych na izbu, aj ked ma chceli odvie 😵 zt

monkula
30. okt 2008

ja som pri oboch pôrodoch ležala pozakrývaná na stole, kde som rodila, potom prišiel sanitár, pomohol mi presunúť sa na vozíček, zobral mi tašku, pomohol mi na posteľ, a hodil na mňa perinu... potom prišla sestrička, pozakrývala ma, natriasla mi vankúš, podonášala mi vložky, podložky, nočnú košeľu na ráno.... 😵

saska.t
1. nov 2008

mna po porode nebolelo absolutne nic, akurat na wecku to dost stipalo ale dali mi flasku s dierkou kde som si mala napustit teplu vodu a ked som cikala tak si zaroven striekat 😀 a tym padom to az tak nestipalo ale brucho nebolelo vobec ...

daducha
1. nov 2008

ahoj,

v 12 2005 som rodila v BA Ruzinove a po pôrode som dve hodiny este lezala na pôr.sale.Potom ma opatrne prelozili na vozik kde som lezala a previezli na izbu-sanitar a manzel.Ked som chcela ist 1x na WC a osprchovat sa, musela som zvonit na sestricku a ta isla so mnou.Bolo fajn, ze tam bola,bola som fakt slaba.Hadam, je to tak aj teraz.Jedine co mi chybalo, bolo jedlo 🙂 .Maly sa narodil vecer o 19.00,ja som nejedla od rana od siedmej,kedy mi odtiekla plod.voda.Mala som obrovsky hlad,no musela som vydrzat az do rana.

bibianna
28. nov 2008

mňa preložili rovno na posteľ a odviezli na izbu

ilijanka
1. dec 2008

tak mne po 2 hodinách povedali, že by ma mohli odviezť aj na sedačke, tak som sa posadila na tom pôrodnom stole a takmer okamžite som skoro skolabovala, takže ma pekne odviezli na ležiacom vozíku, bola som slabá ako mucha ešte minimálne 2 dni 😉

jarula25
1. dec 2008

ahoj ja som po porode lezala este dve hodky na sale..a potom ma sestricka aj s mojim muzom opatrne daly na vozik a este aj dovolily aby ma muz odprevadil az po izbu a tam este preniesol na postel a mohla som sa postavit az po 2 hodinach aj ked ja som sa hned pstavila a isla do sprchy ale bolo to v pohode nic ma nebolelo len trocha rana po zasivani ale dalo sa to vydrzat 😉 nastastie ma nikto nevidel ani sestricka lebo by mi hned vynadala 🙄 az neskor prisla do izby a ked videla ze ja sedim a kludne sa postavim a idem sa napit tak bola prekvapena 😉 😉 😉

lucia123
1. dec 2008

Ja som si teraz spomenula na tie porody zien v afrike, porodi, chyti babatko, zabali do satky, nakoji a ide dalej... 😀 Taky dokument som raz videla na spectre, no zdalo sa mi to uuuuzasne. Tu po porode so vsetkymi tymi liekmi, infuziami a pod. sa cerstva mamicka citi ako keby ju nakladak presiel 😕

siska_br
1. dec 2008

ja som po porode este asi 2 hod. lezala na sale, potom mi dovolili sa opatrne posadit a ponukli mi sprchu, ak sa na to citim, co som hned brala vsetkymi desiatimi, manzel mi pomohol pomaly opatrne zo stola, aj osprchovat, znova poobliekat... potom uz manzel musel do prace. ja som este priamo na sale zbodla obed, lebo som bola hladna ako vlk (bol tam normalne stolik stolicka) a odkracala som si na sestonedelie na izbu. sestricka mi pomahala s vecami, jednu tasku som si niesla sama. vozik mi ponukli, ale ja som si ficala v takej poporodnej euforii, ze mi to priso uplne zbytocne 😀 😀 akurat, ze sa sestricky cudovali, ze tesne po porode a odkracala som si to po svojich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre