Ako ste zvládli pobyt v pôrodnici?

8. feb 2024

Mám možnosť mať pri sebe ubytovaného aj manžela, resp. inú blízku osobu počas pobytu v pôrodnici. Využili by ste to? Ako ste zvládli pobyt v pôrodnici vy? Zbehlo to rýchlo? Mám z toho popravde väčšie obavy ako zo samotného pôrodu...Ďakujem za každú radu či skúsenosť.

belllinka
8. feb 2024

Tie, čo ste boli s mužom, čo tam on vlastne celé dni robil? Veď novorodenec buď spí alebo sa dojčí, chlap na vás kukal alebo čo? Neviem si to predstaviť

queen_mary
8. feb 2024

@nelca84 ja som v breclave dala na prve 2 noci dieta. Proste som sa spytala ci ju zoberu a zobrali. A to bol maj 2023. Este som nekojila, takze v pohode.

queen_mary
8. feb 2024

@belllinka zeby poranenej zene po porode pomohol so sprchou, podavanim veci, prebalenim? V noci, ak dieta nepotrebuje jest, prilozil si ho na hrud, aby sa ukludnilo a zena sa vyspala, ak poplakava? Alebo len robil spolocnost a videl, co to vsetko obnasa, aby potom nehlasal, ze ved si na "dovolenke"?

theanak
8. feb 2024

Ahoj, tiež som sa toho obávala viac ako pôrodu, ale doslova som si tam posledný krát (zatiaľ) fakt, že oddýchla. Bola som dokonca hospotalizovaná cca týždeň pred pôrodom, dokopy som bola v pôrodnici takmer 2 týždne. A rada spomínam doteraz na ten pokoj, celý deň v posteli a teplé jedlo 😀

lubkovaandrejka
8. feb 2024

Ak mas taku moznost, vyuzi to. Mne by to v tom case neskutocne pomohlo.

lubkovaandrejka
8. feb 2024

A este chcem dodat, ze ak tam boli niektore zeny 3-4dni, ako to standardne byva, tak jasne,ze to rychlo zbehne a clovek je rad,ze ma klud. Ale ked to dopadne inak a budes tam musiet byt 2.tyzdne ,tak ver mi,ze blizka spolocnost ti dobre padne.

maryetta
8. feb 2024

Ak ides prvykrat tak je to na mieste. Tiez som sa viac bala samotneho porodu.
Pri druhom to bolo lepsie. Boli sme tam aj super partia.
Pri tretom bol kovid. Ziadne navstevy. Len zalezene v izbe. Ale zase pustali domov skor ako sa len dalo. Takze sa tiez dalo.
A teraz pri stvrtom som bola ako na dovolenke 😂😂😂

blaazi
8. feb 2024

Tentokrat by som urcite brala moznost byt s manzelom po porode. Mala som stratu krvi, nemohla som chodit, kolabovala som, babatko.preto nemohlo byt so mnou. Ak by tam bol vtedy pribuzny, neboli by sme tak dlho odddelene a mohli by sme sa dojcit a tesit sa zo vzajomnej spolocnosti
...

klip0
8. feb 2024

Napríklad ja som mala veľmi ťažký pôrod. Návštevy boli úplne zakázané, mali sme problémy a hospitalizácia bola skoro dva týždne. Dala by som vtedy všetky úspory zato, aby som niekoho mohla mať vtedy pri sebe

vkatush
9. feb 2024

Ťažký dlhý pôrod, celý čas sama, zakázané návštevy, manžel malého videl, až keď sme odchádzali po týždni z pôrodnice (žltačka predĺžila pobyt).
Mala som nadštandard, sama na izbe, vlastná kúpeľňa. Malého som mala pri sebe takmer celý čas (okrem lampy a raz som poprosila sestričky, nech mi ho postrážia na polhodinu, kým sa poriadne osprchujem a najem).

Nemenila by som, ten čas som si naozaj užila len ja a malý. Aj keď manžel mi chýbal, ale som rada, že to tak dopadlo nakoniec (hlavne neustále krvácanie a to potenie, dobre, že tam nebol 😂) bol to taký osobný zvláštny wellness.

cecilia29
9. feb 2024

Mne bolo v pôrodnici velki dobre. Prvé dva razy som bola na obyč izbe. Vtedy som si až tak neoddychla, predsa len plač iných bábätiek. Ale zase, dobre bolo. Tretí pôrod a nadštandard - to som už nechcela ísť aji domov :D

tramtada31
9. feb 2024

Prvýkrát som bola s mužom a bolo to uzasne. Keď sa nám dieťa pokakalo, kukali sme na seba, že čo teraz mame robit, proste sme sa trápili vo vsetkom spolocne. Muž má neskutočný vzťah k tomuto dietatu, je veľmi citovo naviazaný a je to podľa mna aj kvôli tomu, že bol s dietatom od prvej chvíle non stop. Druhé dieťa sa narodilo počas toho najhoršieho Corona obdobia. Síce na porod (už tlačenie) dobehol, ale musel hneď odist a nemohol chodit ani na navstevy. Dieťa má, samozrejme, rad, ale nie až tak ako to Prvé a určite je to aj tým, že sme ho zrazu doniesli domov a nemal čas si na neho takto prirodzene navyknut.

andreatytler
9. feb 2024

Ak nemas rada nemoncnice a budes ty aj dieta zdrave, tak tam nemusis byt 3 dni. Tu kde zijem sa chodi domov po 24 hodinach po vaginalnom porode a 3 dni po sekcii.
Bez muza by som to nezvladla, lebo som rodila sekciou a tie bolesti boli prilis velke. Tu deti ostavaju s rodicmi od porodu. Nie je moznost si dieta odlozit k sestrickam. Sestra len pride zmerat teplotu a ukazat ako kupat. Cela starotlivost je na rodicoch.

tamitamitami
9. feb 2024

Určite by som si druhý krát zobrala na pobyt partnera (inú blízku osobu)....mne tam bolo veľmi smutno. Hneď ako som prišla domov sa mi nálada zlepšila 😊.

Partner pri pôrode bol aj sa má snažil chodiť každý deň pozrieť. Tak isto každý deň prišli za mnou moji rodičia. Ale aj tak som to znášala zle (asi hormóny), druhý krát by som určite chcela počas celého pobytu doprovod.

juliet86
10. feb 2024

ak mas peniaze zvaz poporodnu dulu

ankare
10. feb 2024

Ja by som takúto možnosť určite privitala.

radacak
10. feb 2024

Na podiv som prvý pobyt v pôrodnici zvládla celkom v pohode NATO že som bola veeeelmi mladá.. Teraz ma čaká za pár týždňov druhý pôrod a chcela by som nadštandard ak bude voľná izba ..u nás v pôrodnici sú asi len 3-4 izby ...aj preto aby mi mohla prísť návšteva kedykoľvek na akokoľvek dlho..Prijala by som aj ja aby bol manžel somnou ale keďže pracuje a máme ešte dcéru tak zrejme nie ..aj keď dcéra je už veľká
Ale ak by som mala tú možnosť určite by som pri sebe niekoho chcela

blanblan
10. feb 2024

Neviem či rozumiem otázke ale čo by si na tom nemala zvládnuť? Veď sa tam každý o teba stará, ty len oddychujes🙂 ja by som kľudne bola ostala aj 2 týždne😁

evica8370
10. feb 2024

@anavixy rodila somv r. 2016, 2019, 2021 a ani raz mi dieťa nezobrali na noc preč, ak neratam obdobie po pôrode. To som naozaj bola rada že si môžem oddýchnuť. Vždy po pár hod od pôrodu mi ho dali a už bolo stale pri mne. A ak si matka vyžiadala tak jej ho dali hneď. Rodila som v Žiari nad Hronom a bola som max. spokojná.

wella47
10. feb 2024

Výborne!!☺️Mala som zakaždým na izbe skvelé spolubývajúce.👍Cítila som sa ako na intráku.Bábätká si spolu robili nočnú párty.Všetko sme zvládli spolu.Treba si navzájom pomáhať a podporovať sa.Sme v tom predsa spolu.

eeffka
10. feb 2024

@evica8370 ja som rodila v 2005 a 2012. V 2005 nam deti nosili na krmenie, doma som dostala trosku na hubu od zivota 🤣🤣🤣 v 2012 som dieta niesla odlozit ved tak to v nemocnici je 😁 a kukali na mna ze pani ostava s vami.

tmavovlaskakatka
10. feb 2024

Ja som bola s manželom na nadštandarde a bolo to super. Aj psychická podpora, aj pomoc. Ja to odporúčam.

senta_sofia
10. feb 2024

Ak mas taku moznost, urcite to vyuzi. Ja som nemala, pri jednom porode bol aj zakaz navstev. Prezit prezijes, ale bolo to tam nekonecne. Doma je doma

ivet78
10. feb 2024

Ja som bola v nemocnici 4x. Z toho som si jedno tehotenstvo skoro cele odlezala v nemocnici.
Za mna to bolo super. Mozes tam stretnut nove kamaratky a spriaznene duse. Ja som sa pri kazdom tehotenstve skamartila s niekym. Bolo to super. S niektorymi dievcatami dodnes udrzujem kamaratske stretnutie. Uz aj s celymi rodinami. Keby som tam mala manzela tak som len pri nom. Ked vyberies nepocnicu, porodnicu.. tak s ludskym pristupom. Dali mi tam najest, postarali sa o mna aj mimčo. Za mna bol pobyt upne perfektny aj bez rodiny. Ved s tou este budes

anavixy
10. feb 2024

@evica8370 a tak by to malo byt, no nie vsade je taky standard a nie vsade sa to da presadit, ak nechcete byt za zlu (co nakoniec aj tak ste 😀)

flafly
10. feb 2024

Prvý som mala nadštandard a bolo super, muž prišiel odišiel kedy chcel nikto nás neriešil, mohol tam aj prespať. Pomohlo hlavne psychicky. Druhý pôrod sa nadštandard nepodaril, ale primár ma nechal samu po dohode na izbe. Nebolo teda možné mať tam muza kedykoľvek ale aspoň som mala ticho, neviem si predstaviť čo prežívajú ženy keď majú spolubývajúcu. Ja som teda tých 5 dni takmer vôbec nespala, a to som bola ozaj že sama a ticho, pri predstave že by som tam mala ešte jednu dve baby plus bábätka, a navzájom by sme sa rušili hrôza des…

lulu1812
10. feb 2024

Ja som bola sama na apartmane babo som mala pri sebe oddychla som pospala jedlo mi doniesli na izbu. Nechavala som si maleho aj pred nim dceru pri sebe. Neviem nemala som pocit ze ho chcem odkladat mimo 🙈Kazdy den bol muz s dcerou pri nas. Ja som bola spokojna. Po porode budes rada ze mas klud a nemusis nic len oddychovat prikladat a spat😂

anna_anicka83
10. feb 2024

Manžela som ubytovaného nemala. Mne stačila izba s vlastnou sprchou😁Prvýkrát to som bola taká neoukakaná. Na ďalšie dva som už išla s knihou v taške. Aj som tam vždy jednu knihu za tie 3 dni prečítala. Ale ak máš možnosť mať nadštandard určite choď do toho, či už tam muža mať budeš alebo nie😉.

petulda333
10. feb 2024

@anavixy kde vsade? Mam dve deti , 8 a 4r. Kazde narodene v inej nemocnici a deti som mala pri sebe. Kamoska rodila v inom meste,tiez mala dieta pri sebe

tianna
10. feb 2024

3x som rodila, s mladšími 2 drobcami v úplnej pohode, ani domov sa mi ísť nechcelo, doslova oddych 😆 s najstarším trošku horšie, no tam bol komplikovaný pôrod, syn s vývojovou vadou, silná žltačka atď teda tam horšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre