Ako zastaviť laktáciu?

denisse1311
28. jan 2015

ahojte mamičky, potrebujem poradiť. Dcérku už nekojim 2,5 mesiaca mlieko mi postupne začalo same miznuť, ale vždy mi pristupovalo viacej do jedného čiže pravého prsníka, z ktorého som aj častejšie dojčila. Teraz po takmer 2 mesiacoch cítim ako sa mi zase tvori mlieko len v tom pravom prsníku, mlieko mi nevyteka len sa mi tvoria hrudky a začina ma to bolieť. Začala som brať homeopatika na zastavanie tvorby mlieka. Prosím poraďte. dakujem denisa.

nagulinka
28. jan 2015

mne v nemocnici stahovali prsia obväzom ... ale ja som iný prípad

kitty88
28. jan 2015

Stahuj prsniky, pi salviu, ak nepomoze, chod k dr, nech ti pichne injekciu alebo predpise tabletky.

lulu1981
28. jan 2015

Matovy caj 3 krat denne

denisse1311
autor
28. jan 2015

@lulu1981 to je na zastavenie laktacie? pomaha to? dakujem určite skusim

katrinka8
28. jan 2015

@denisse1311 - šalvia znižuje tvorbu mlieka, preto sa jej počas dojčenia treba vyhýbať - čiže logicky mi z toho vyplýva, že skús šalviový čaj 😉 Držím päste, nech to zaberie 🙂

zora256
6. feb 2015

@denisse1311 Ahoj!Tak ako si dopadla,daj vedieť tiež uvažujem na ukončení dojčenia ale kvôli zdravotným problémom.

denisse1311
autor
7. feb 2015

@zora256 ahoj tak ja som si kupila homeopatika ricinus comunis 30 jedno balenie stačilo a laktacia je zastavena. ak by sa mi ešte začalo tvorit tak si to znovu nasadim. šalviu a podobne veci som neskušala, chcela som sa aj obviazať ale homeopatika zabrali 🙂

zora256
7. feb 2015

@denisse1311 Ďakujem krásne za info 🙂

luba41
8. feb 2015

@zora256 ak musíš ísť na operáciu, musíš dlhodobo užívať lieky, rontgen, anesteza a pod. všetko je možné popri dojčení../aj ked lekári väčšinou hovoria opak, pretože v drvivej väčšine dojčeniu nerozumejú, ani sa nevzdelávajú v tejto oblasti/..takisto takmer na každom lieku, výživovom doplnku, vitamíne je napísané -nevhodné pre tehotné a dojčiace / pričom nie je uvedený dôvod, prečo je to zakázané/..napíš si do mamily, pozri poradnu http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/ podchvílou sa tam riašia zdravotné problemy..
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/
http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...

zora256
9. feb 2015

@luba41 Ahoj!Veľmi pekne Ďakujem 🙂Napísala som im tam teda dúfam,že čoskoro odpíšu 🙂Som objednaná na tie pečeňové testy z krvi na stredu 🙂Ja totiž žiadne lieky neberiem už 2,5 roka predtým som brala na astmu,srdce aj alergiu a na ovuláciu všetkos a mi napravilo,raz za mesiac mávam kyselinu žalúdočnú diétami mi to prejde zakždým,mala som kŕče pod žalúdkom ešte v auguste a v septembri od tekvičných semien,kukurice a papriky,orechov na ďalšie ráno som zvracala a mala hnačky tým to prešlo od vtedy tieto potraviny nejem tak mi je ok,len nechápem rpečo tie hodnoty som mala vysoké 8.1. dúfam,že teraz budú ok v stredu.

luba41
9. feb 2015

@zora256 ja mám tiež už dlhšie problémy s trávením a žalúdkom, takisto som popri dojčení užívala a užívam lieky..mala som podobné stavy ako Ty..ja mám rozmnožené kvasinky v tele, tie spôsobujú vela problémov / bohužial som na to prišla neskoro a lekári Ti to nezistia/..a bohužial ženy sú na to viac náchylné-tehotenstvo, dojčenie, stres apod...kvasinky spôsobujú častú chorobnosť, problémy s trávením, bolesti žalúdka, bolesti hlavy, klbov, výtoky atd. a z toho zase vyplynú dalšie problémy..teraz sa snažím o protikvasinkovú dietu-bez sladkostí, sacharidov / bez múky, škrobov/, bez mlieka-občas zakysané mliečne,užívam oregánový olej, kokosový olej..a tuším sa to lepší..

zora256
9. feb 2015

@luba41 Ahoj.A ako si nato prišla na tie kvasinky?Či gastroenterológ?A tá diéta tú Ti lekár dal?

luba41
9. feb 2015

@zora256 nie lekár..bola som na gastro, žalúdočná sliznica zničená / bolesti žalúdka, napínanie na zvracanie, jedlo mi stálo v krku, prehánanie a pod/..žiaden helicobacter..to všetko stres, kvasinky a pod.. žalúdok bol preliečený, ale zase sa mi problémy začali po pár mesiacoh vracať..tie kvasinky Ti nezistia len tak..všetko asi začalo tehotenstvom, dlhodobým dojčením, stresom / hlavne doma/..najprv výtok, častá chorobnosť / prechladnutie, nádchy a pod/, potom som mala problémy aj s moč. mechúrom /čo som nikdy nemala/,mykoza na prsníkoch..nevenovala som tomu takú pozornosť..potom tie problémy so žalúdkom, bolesti hlavy, chrbta, pomaly zhoršovanie zraku, bolesť klbov na prstoch rúk..a výsledky v poriadku..tak som začala s dietou..a chodím k homeopatovi, ale pravdepodobne to bude liečba nadlho...

zora256
9. feb 2015

@luba41 Ahoj!Tak to Ti teda nezávidím.Ja našťastie mám imunitu v poriadku nebývam často chorá max. 2x za rok nádcha a hrdlo.A výtoky tiež nie aj to mám vporiadku,ani žalúdok ma nebolieva,to som mala len od tých orechov,tekvičných semien,kukurice ale to boli riadne kŕče pod žalúdkom akoby.Ale tak diéta ne prečistenie tela sa zíde ak by sa to začínalo...A kde kupuješ oregánový a kokosový olej ako ich užívaš?

luba41
10. feb 2015

@zora256 kokosový olej kupujem v DM drogerii a oreganový olej mám v tobolkách-predávajú ako výživový produkt-na internete nájdeš..kokosák je velmi chutný, dávam si po lyžčkách a ten oreg. olej je dobrý na žalúdok..inak to si mohla mať aj podráždený pankreas..

kristina79
10. feb 2015

@denisse1311 ahoj ja som pila mätový čaj a pomohlo do cca troch týždňov bolo po mlieku

zora256
10. feb 2015

@luba41 Ahoj!Tak ja sa vtom fakt nevyznám možné e už hočo,zatiaľ uvidím čo zajtra vyjde z krvi teda asi výsledky budú vpiatok alebo až budúci týždeň.Ale tak nejakú ľahšiu a zdravšiu stravu si naordinujem dovtedy 🙂

bybarbora
17. okt 2020

@luba41 ahoj, ako sa ti podaril boj proti kvasinkam? Ako sa máš teraz po 5 rokoch? Stacil ti oreganovy a kokosový olej a vyradiť cukor? Ďakujem 🙏