Aký je tretí pôrod?

sika1
27. feb 2009

Ahojte, chcem sa opýtať už trojnásobných mamičiek, aký bol ich tretí pôrod v porovnaní s predchádzajúcimi dvomi... všade nejako počúvam, že tretí krát rodiť je horšie ako prvýkrát 😖

sardinka335
6. dec 2015

@gabuchah ten maliník som pila aj ja...vraj pomaha na ,,hladke svalstvo,, maternice a ženske veci. Ak nepomoze určite neuškodi. Viem ze sa to lahko hovorí, ale vela vecí si netreba pripušťaťa - ziadne čitanie o tom kto skončil sekciou, aj psychika robí svoje, ved nejdeš 1x takze uz vieš čo a ako aj to ma ako tak upokojovalo ze som vedela ako to bude, čo mam čakať a vychytala som pti treťom všetky muchy čo sa tyka veci do porodnice - proste bola som ovela istejšia a uz ma veci az tak neprekvapovali ako pri prvom aj ked aj ja som mala ťažku chvilu na treti den v nemocnici, ale to pripisujem hormonom a aj vlastnej chybe lebo som si ,,zanedbala,, jeden prsník a ten sa mi neskutočne nalial a bolesti ze na další porod...ale rycho to prešlo.

gabuchah
7. dec 2015

@sardinka335 to.máš pravdu, psychika robí hodne...
Budem robiť všetko pre to aby som.bola pripravená 🙂 čo ma čaká viem, aspoň približne, bo oba pôrody boli úplne iné no a ten prvý by som.si zopakovať nechcela...
Inak to je tiež zvláštne ako to má každá žena inak, niektoré žiadne problémy s kojenim, bez odstriekavania a podobne a niektoré sa zasa netrápia

sardinka335
7. dec 2015

@gabuchah určite aj na to kojenie sa treba pripraviť zvlášť ak to nikdy nešlo ako po masle. Zeny sa často sustredia len na porod ale kojenie neriešia, toho sa tak neboja. Tam nebola na izbe mamička čo by nemala aspon nejaky menši problém s kojenim, ze dieťa nepriberá, tvrdé prsia ako kamene ze nešlo mlieko von a trebalo to uvolnovať čo je velmi bolestive - takže ja som si zobrala do porodnice odsavačku vlastnu viem ze zvyknu aj pozičiavať ale ja sa uz na nič nespolieham istota je gulomet, klobučiky, masť na bradavky a take Multi Mam Compress hojive obklady na bradavky to je uplne super to odporučam, samozrejme vložky do podprdy. A tiež som mala kazdy porod iný kazdy mi aj inak začal takže ja som sa snazila čo bolo v mojich silách poriešiť som si zabeštelovala aj lekara zazmluvnila a ostatné uz ako sa vraví ,,v mene Božom,,.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre