Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Asi budem predčasne rodiť

diankahuygen
16. aug 2012

Dobry den . Som v 35 tt a na 4 cm otvorena ale to som uz od 34 tt a bojim sa ze ptedcasne porodim , toto bude moje prve babo, ake mate skusenosti vy ?

baby124
16. aug 2012

@diankahuygen ja som bola otvorena od 26 tyzdna na 2 cm musela som do konca porodu lezat a to som este prenasala nemas sa coho bat babatko je vyvinute ale skus si 2 tyzdne polezat a maj hore nohy da sa to zvladnut

strapco13
16. aug 2012

@diankahuygen v prov rade na to nemysli a ukludni sa, stres napomoze predcasnemu porodu, ale kedze si uz pomaly 36 tt, tak aj keby si uz porodila, uz je to dobre 🙂
hlavne klud, nenamahaj sa a rozpravaj sa s dietatkom, ze este nech vydrzi v brusku 😉
dzim palceky nech to este chvilu potiahnete 2v1

moni
16. aug 2012

@diankahuygen no a co hovori lekar?
ja som bola na 4cm od 36tt a potiahla som pekne dlho

tunzal
16. aug 2012

@diankahuygen ahoj, so synom som bola otvorená od 28. tt na 3 cm a s dcérkou od 33. tt. na 3 cm a v 36 tt už ne 5 cm, a v oboch prípadoch my museli vyvolať pôrod po termíne 😉 takže kľud a ležať ležať a ležať, nenamáhať sa a všetko bude OK, buď rada že nie si zamknutá na 1000 zámkov a možno budeš mať taký krátky pôrod ako som mala ja(od začiatku do celkového konca hodina aj pol 🙂 )

diankahuygen
autor
16. aug 2012

@moni byvam v belgicku a niekedy mam problem s holandctinou ale lekar povedal ze je velka sanca ze porodim do 36 tt a tuto noc som nemohla ani spat koli bolesti chrbta noch brucha stale je tvrde .

strapco13
16. aug 2012

@diankahuygen no stres neni bohvie co..dr zi mal okrem varovania aj povedat co sa deje
mozno magnezium ti mal napisat..to tlmi cinnost maternice
tie nocne bolesti..mohli byt aj poslickovia..tie su tak 2 tyzdne pred terminom..ale ako u koho, ja som nemala vobec
klud na lozku, nic nerobit..partner ak je, tak nech obskakuje
ale..aj keby si porodila..mas krasny tyzden uz 😉

diankahuygen
autor
16. aug 2012

Dakujem za rady 🙂 inak bojim sa aj preto lebo tento tyzden ma pustily z nemocnice mala som infekciu ktora sposobila to ze som na 4 .

diankahuygen
autor
16. aug 2012

@strapco13 moj manzel roby co moze 🙂 lenze on je na voziku ale snazi sa 😉

aduskatt
16. aug 2012

ja som bola od 20 tt a dotiahla som to do 36tt............tiez som mala veeeeeelmi rychly porod....za hodinu a 20 minut ma uz zasivali.....maly je uplne v poriadku, narodil sa 50 cm a 3230 g

strapco13
16. aug 2012

@diankahuygen a nejaku pani na vypomoc? do porodu? aspon na upratovanie? ak to financne je mozne
infekcia..tak tie mozu rozbehnut porod..ale snad to v nemocke zastavili

rebecca2006
16. aug 2012

@diankahuygen kľud 🙂 už ste na tom dobre, keby aj si porodila, tak bábo bude v poriadku. Samozrejme, lepšie by preneho bolo, keby donosíš do 37tt, ale už skutočne nie je dôvod na paniku. Ja som pri drhom bábätku takmer orodila v 29tt, a počítala som deń po dni, najprv som sa modlila aby somaspoň do 30tt vydržala, potom som ťahala do 34tt, kým sa nevyvinú pľúcka... Nakoniec sme potiahli do 38tt a malá termínová, takmer 4kg..., Ale vytrpená..... Tak ti rozumiem, len opakujem, šetrisa, rob všetko čo ti lekári nakážu, ake´d poodíš, porodíš. Bábenko nižšiu pôrodnú hmotnosť a horší štart doženie... Mám tu 2 susedky, jedna dievčatko 27tt, druhá synček detto, obe deti v poriadku. To už boli iní predčasníci...

ktore
16. aug 2012

@aduskatt no pekne velke babetko v takom tyzdni.to je krasne.
@diankahuygen pred dvomi tyzdnami porodila moja znama v 36 tyzdni maly mal 2600 g aje uplne zdravucky.neboj sa nic.uz to moze ist.hlavne ze ste potiahli do toho 36 tyzdna.

aduskatt
16. aug 2012

@ktore no oni si pani doktori mysleli, ze som tehotna dlhsie a teda maly je moc maly, tak mi davali aj nejake vitaminy a nieco na posilnenie prietokov...no, keby bol donoseny, tak neviem, hadam by mal aj styri kila.....pri mojich 50tich by to asi nebolo take jednoduche.ale som rada, ze vsetko dobre dopadlo🙂

anetkaadamko
16. aug 2012

ja som porodila 37 a malý mal 3800, 52 cm....obvod hlavy 38 :D

luciferkax
16. aug 2012

@strapco13 myslím, že magnézium sa už v takotmto štádiu tehotenstva nedáva, mne gynekologička kázala prestať brať magnézium koncom 35 tt., aby sa aj svaly maternice stihli pripraviť n a pôrod 🙂 🙂

luciferkax
16. aug 2012

Ale ved to už máš krásny týžde, už aj keby si porodila, tak sa nič vážne nedeje 🙂 🙂 hlavne ak ťa prepustili z nemocnice kvôli infekcii. Ja som brala magnézium, od 16 tt ležala, v 36 tt som porodila a bolo to jediné šťastie, pretože už som mala zelenú plodovú vodu (bez akýchkolvek príznakov). Keby mi pôrod zadržiavali a čakali do termínu, bábo by ani nperežilo

strapco13
17. aug 2012

@luciferkax zvykne sa do 36 tt..cize este par dni moze

ianitka
17. aug 2012

@aduskatt ja presne to iste - len ja od 15 tt

cestovatelkaandrea
20. aug 2012

@strapco13 naozaj uz po 36tt nie je dobre brat magnezium? ja som bola par dni dozadu na kontrole u mojej porodnej asistentky a som jej spominala, ze mam krce v lavom lytku. poradila mi kupit si sumive magnezium a raz denne si ho davat. a teraz citam, ze to spomaluje cinnost maternice. co mozem teda robit na tie krce v nohe?

katren
20. aug 2012

@cestovatelkaandrea sumive magnezko nema toho magnezka tolko ako tabletky Magne B6, takze v klude si daj 😉
ja som mala krce pri obidvoch tehu a sumive som mohla do konca......teraz mam tabletky a tie nesmiem, na to ma uz dr. upozornila 😉

strapco13
20. aug 2012

@cestovatelkaandrea nedoporucuje sa kvoli porodu, tlmi cinnost maternice, spomaluje porod..cize to by som neriskovala, nech ide porod svojou prirodzenou cestou
tie krce..na tie pomoze porod 😅 skus masaze, relaxacie, cviky /proste hybat nohami/ , prechadzky a pod, lokalne chladive alebo teple gely na masaze /co ti bude robit lepsie/
ono je mozne ze ked si das magnezko ta porodis normalne v termine, mozno budes par dni prenasat a mozno by bolo to iste aj bez magnezka..ak mas krce kvoli tomu, ze ti dieta tlaci na nejaku cievu, ci nerv..tak ti magnezko aj tak nepomoze 😝

cestovatelkaandrea
21. aug 2012

@katren
@strapco13 dakujem vam, no radsej s tym magneziom prestanem. prve dieta som prenasala 11 dni a tentokrat si to fakt zopakovat nechcem. skusim radsej tie masaze a kratsie prechadzky. moc som von nemohla posledne tyzdne, lebo mi hned tvrdlo brucho ale v podstate teraz je to uz aj tak jedno, lebo v sobotu budem mat za sebou plnych 37tt, takze tu v NL povazuju v danom tt dieta za donosene.

diankahuygen
autor
25. aug 2012

Ahojte to som zase ja , pred dvoma dnami som nenormalne hmoty krvacala a vypadlo zo mna kus krvavej hmoty hlienova zatk a tie hrozne nepravydelne kontrakcie stale mam aj tvrde brucho ale od 34 tt som na 4.5 otvorena a stale sa sa to nezmenilo, myslite ze uz sa to blizi ?

cestovatelkaandrea
27. aug 2012

@diankahuygen bez hlienovej zatky mozes fungovat aj niekolko tyzdnov. a tie nepravidelne kontrakcie su pripravou na porod. ak sa viacej neotvaras, tak hlavne oddychuj. je mozne ze porodis coskoro ale moze sa stat, ze budes este 2v1 nejaky ten tyzden.

kejtie21
18. okt 2012

@diankahuygen nemaj strach, ja som tiez lezala na rizikovom, mala sa podarila udrzat a narodila sa v termine ale druhy maly sa narodil v 36 tt a vsetko je v poriadku. toto uz je tyzden kedy to nie je nijak katastrofalne ked pride babatko na svet...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli