Mali ste predčasný pôrod v 31. týždni?

lukasko12
13. okt 2020

Ahojte mala som v 31tt predcasny porod bola som otvorena na 5cm a uz sa to nedalo zastavit prosim vas baby mali ste niektora takyto porod kolko bolo babetko v nemocnici

pomarancu
13. okt 2020

@lukasko12 zalezi od vahy,zdravia..ak vsetko ide ok,zvyknu nechavat do 35/36tt

beyonce11
13. okt 2020

@lukasko12 moja segra mala tiež v 31tt ,všetko záleží od drobca ,bol v nemocnici 6tt ,segrin mal 1800gr a dnes je s neho veľký chlap už 3tiak na zš,neni to jednoduché ale to zvládneš držím palce a veľa zdravia prajem

lenzas
13. okt 2020

Presne ako pisu baby vyssie, poslala som ti pozvanku do skupiny "predcasniatka"

e1i
13. okt 2020

@lukasko12 29tt a 6, 5 týždňa. 1370/40

lukasko12
autor
13. okt 2020

@pomarancu vahu mal ked sa narofil 2kg a twraz ma 1760

adusa1987
13. okt 2020

Ja v 31tt mala mala 1460g a bola v nemocnici 6 tyzdne a syn 32tt 1780g a bol 5 tyzdne

kosticka912
13. okt 2020

@lukasko12 29tt 1080/35, 8 tyzdnov - bolo to pred 8 rokmi zalezi od stavu a priberania, vtedy platilo ze nas prepustia najskor pri vahe 2200g s prizmurenymi ocami sme isli 2100g bolo po Vianociach... vzdy po porode babatko zhodi moj na 900g... tazko priberal... drzim palce vela zdravia

lija22
13. okt 2020

v 31 tt ale dvojky. v inkubatoroch boli mesiac, potom este dva tyzdne na novorodeneckom, to som uz bola s nimi. v inkubatoroch boli kym bemali dva kilka. neboj nic bude to ok, babatko je v dobrych rukach a gratulujem 👏🏼

lukasko12
autor
14. okt 2020

@lija22 dakujem takze urcite bude mesiac v inkubatore no dufam ze do vianoc budeme doma a ty si bola dovtedy doma ked boli v inkubatoroch lebo ja mojmu malemu kazdy den nosim mliecko

lija22
14. okt 2020

@lukasko12 deticky vzdy po porode pochudnu. to jenormalne. nemusi byt mesiac v inkubatore. vobec nie. vladtne spytaj sa doktora ze dokedy v inkubatore. suoer, ze nosis mlieko. ano bola som doma a 3x denne som chodila za detmi.
mas chlapceka ci dievku? pytaj sa co najskor na klokankovanie - prikladanie dietata na hrud rodica ❤️

lija22
14. okt 2020

a na sviatky sa tentokrat vykasli. to myslim v dobrom. uplne odignoruj upratovanie, kupovanie darcekov, vyzdobu, sustred sa len na dieta a seba.

lukasko12
autor
14. okt 2020

@lija22 ja mam chlapceka on nemal este chlopnu zrastenu ze vraj ale vravia mi doktory ze bude dlho v inkubatore uz by som ho chcela doma ja mu zanesiem len mliecko sestricka mi ho odfoti nemozem ist ani za nim a idem domou

lukasko12
autor
14. okt 2020

@lija22 to aj budem moja ver mi velmi sa tesim ked mi ho pustia domou vtedy ma ani Vianoce nebudu zaujmat len moj malicky

lukasko12
autor
14. okt 2020

@lija22 ak sa mozem spytat co si jedavala pocas dojcenia a pila

lija22
14. okt 2020

@lukasko12 ach malicky, nech je zdravy. verim, ze tu chlopnu nejak usmernia. neviem si predstavit ci sa to da. Budu to riesit? to ma velmi mrzi, ze k nemu nemozes, uplne az mi ide srdce puknut. musi to byt pre teba velmi tazke 😢
to si neviem predstavit nemoct svoje dietatko ani pohladit. zvladas to?
so stravou pri dojceni ti neviem poradit, nedojcila som lebo som nevedela odstreknut mlieko ( dlhy pribeh ale nepodstatny)

h_petra
14. okt 2020

@lukasko12 prečo nemôžeš íst za dieťaťom? mš plné právo byť pri ňom, kontaktuj OZ Malíček ak je problém s tým aby ťa pustili. Matka nie je návšteva!!!!

lija22
14. okt 2020

@h_petra ze by kvoli corone? predsa len jiska

h_petra
14. okt 2020

@lija22 corona-necorona, matka má plné právo byť s dieťaťom, OZ Malíček to riešilo, aby sa neopakovala situácia z prvej vlny. Matka nie je návšteva. Jednoducho má na to právo a musí na ňom trvať. Nemocnica len skúša.

lukasko12
autor
15. okt 2020

@h_petra mne nedovolia zoberu len telefon a idu mi ho odfotit ja sa len modlim nech uz pojde domou nech mi zavolaju ze si mozem ist pre nho

lukasko12
autor
15. okt 2020

@h_petra OZ Malicek je co moja

h_petra
15. okt 2020

@lukasko12 občianske združenie
Pogoogli, sú aj na facebooku, nenechaj sa odbiť

lukasko12
autor
21. okt 2020

@h_petra malinky sa narodil v 31tt a ze vraj nema savi reflex este tak ho krmia cez sondicku kolko tu este budeme

lukasko12
autor
21. okt 2020

Baby uz vas pustili s 34tt babetkom domou

lenzas
21. okt 2020

@lukasko12 Ked ma babatko uz 2 kg, ziadne komplikacie a vie papat s flasky, respektive s prsnika, tak pustaju aj 34 tt. Nemusi byt kazde babatko do 36tt, je to individualne.

lukasko12
autor
23. okt 2020

@lenzas no tak super on papa len s flasky ale este ma neucili papanie hej on uz ma 2010g

lija22
23. okt 2020

@lukasko12 to je vyborna sprava. Takze vsetko ide k lepsiemu? uz si aj ty trochu optimistickejsia? ❤️

lukasko12
autor
24. okt 2020

@lija22 vyborna sprava aj ja som si myslela a nakoniec povedia ze on musi byt este sondovany lebo ze nevladze potiahnut celu svoju davku len koli tomu nas tu drzia tak ked pridem domou a nebude chcet potiahnut celu davku im zavolam ze ho prinesiem a nech mu daju sondicku

lukasko12
autor
24. okt 2020

@lenzas on by vedel papat s flasky ale ma tie pauzicky lenze oni su neni trpezlive a slahnu mi sondu je to normalne

lenzas
24. okt 2020

@lukasko12 Vy ste v akej nemocnini? Nebud smutna, o par dni to uz moze byt inac, a nebudu mu davat sondu. Niekedy lepsie zostat trochu dlhsie v nemocnici a sa neponahlat, aj ked chapem ta.

kubkovamama
24. okt 2020

@lukasko12 ahoj,v akej si nemocnici?Pýtaj si klokankovanie,ponosiť,potúliť,sondičku zrejme musí mať,nielen že sestričky sa ponáhľajú,určite nechcú riskovať.Vsetko môžeš rozobrať s ošetrujúcim neonatologom,lebo si asi aj nervózna a netrpezliva zo sestier,on ti vysvetli isto ochotne prečo ešte nejde 2kg dom a prečo sondička

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre