Baby, som po cisárskom a som už zúfalá 😭

kamca495
15. júl 2021

Som po cisársky rezu v pondelok mi robili večer dve dní som bola na jiske a dnes mi dali na izbu kde už mám aj malu pri sebe ale čo kim som bola na jiske doniesli mi ju na kojit a hneď preč ale od dnes je somnou celi deň a čo dávam jesť v kuse aj hodinu dva a nič ani si neodrgne a nezaspí dám ju na posteľ či do postielky nič 5 min hore s veľkým plačom tak som skúsila poprosiť jednu maminu či ju neskúsi nakojit no skúsila 5 min jedla mala si pekne odtrhla a spí v kuse hodinu a pol ja som zúfalá

zuzu1304
15. júl 2021

@kamca495 asi nechapem... tebe sa ešte nepustilo mlieko?

chrumka333
15. júl 2021

@kamca495 tak to mliečko nebudeš mať hneď na prvé prisatie, mne sa rozbehlo na 3 deň od prvého prisatia, malý aj pochudol, trochu bol aj dokrmovany. Doma už to bolo v poho 🙂. Hlavne veľa prikladať, držím palce

kacena4
15. júl 2021

neboj drobce placu najma zo zaciatku si placu uzijes nie je to tebou ver si viac, ze dokazes pre dieta to najlepsie pozitivny pristup je dolezity, po cisaraku je to narocnejsie si po operacii neboj upraci sa to

kamca495
autor
15. júl 2021

Baby dávala som miecko že mám pozreli sestričky a nič v kuse aj 2 hodiny môžem kojit a nič neodrgne a je nespokojná 5 min spí a dosť celi deň hore place

zuzu1304
15. júl 2021

@kamca495 tak to treba "rozbehat" veľa prikladat poprípade skúsiť odsavacku (mne parádne naštartovala mlieko)

pininka1
15. júl 2021

@kamca495 to je po cisarskom normalne, manzel nech to prinesie caj na kojenie, vypit aj pol litra a prikladat a prikladat kym sa to rozbehne. Ak nie, netrap sa, mne to tiez neslo pri prvom, po 6 tyzdnoch sme to vzdali.

dskjhfdlkdjhl
15. júl 2021

@kamca495 Klud, ja som po prvom cisarskom dceru videla az na treti den a az vtedy mi ju prilozili a kojila som potom hodne dlho. Samozrejme, mlieko sa hned nerozbehne, ale treba zachovat kludnu hlavu. Ste len na zaciatku.

dzulli1980
15. júl 2021

Ale hádam ju dokrmujú umelým, keď ešte nemáš mlieko, či? ... mne sa rozbehlo po cisárskom mlieko na 4-tý deň, ale dcéru sestričky normálne dokrmovali, kým som nemala mlieko ... nie je hladná?

silvusias
15. júl 2021

Treba poprosiť o pomoc laktačnú, ak nie je v nemocnici k dispozícii, sú aj baby čo prídu za tebou do pôrodnice a pomôžu ti

danka56
15. júl 2021

Pri druhej som kojila vkuse šesť hodín. S minimálnymi prestávkami. Mlieko sa po tomto rozbehlo. Neboj ono to pôjde.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabenn
15. júl 2021

je uplne normalne ze mlieko nabiehava nejaky cas...mne syna museli prikrmit, lebo uz bol po 2 dnoch hladny...doma sa mi mlieko pekne rozbehlo, asi po 2 tyzdnoch som uz nemusela UM vobec

luccija
15. júl 2021

@dzulli1980 to sa ešte môže?voľakedy sa dávala glukóza a mlieko materské z mliečnej kuchynky, ale tak ja som rodila pred veľa rokmi🙂
@kamca495 tak dlho kojit je hlúposť zavolaj sestričku uvidíš či bábätko ťahá či iba spí veď to by taký novorodenec ani nevydržal toľko ťahať.Uvidis či prehĺta, myka bradickou...prikladaj, ale nesprav zo seba cumlík niekoľkohodinový.Urcite sa Ti to spusti a nájdete system..mojej hneď v pôrodnici dali cumel čo som nechcela, ale bola som rada, že neplače,🙂hlavne kľud mne sa na tretí deň naliali mega prsia

bluka2
15. júl 2021

Však to dieťa je úplne múdre a správa sa absolútne normálne ako v prírode, chce byť stále na ciciku, aby ti drazdilo bradavku, aby sa ti urobilo čo najrýchlejšie veľa mlieka, aby prežilo. Chce byť pri tebe/ na tebe lebo aj to podporuje tvorbu, to je všetko. Takže by som ju "počúvala", žiadne UM nedávala a žiadne odgrgavanie neriešila. V živote som nedávala bábo odgrgavat, kojila som poležiačky, dieťa vedľa mňa, tak sme spali a nikdy žiadny problém... Odmysli si všetko čo máš v hlave a skús sa riadiť nejakým inštinktom. Držte sa a tebe skoré zotavenie

didi2102
15. júl 2021

@kamca495 ja mám dve sekcie,syna som kojila 14m , mlieko sa mi spustilo na 8den, dcera má 16m stále ju kojim,mlieko na 4m, u nás v pôrodnici bola možnosť dokrmovania čo som využila,vždy som sa snažila priložiť nech cmula a potom som šla po mlieko napr no dali iba kúsoček aby si dieťa nezvyklo,neboj rozbehne sa , myslí pozitivne
A inak kojene deti si nemusia odgrgavat ,ja som nedávala nikdy 😬

didi2102
15. júl 2021

@kamca495 a inak dcéru som mala nonstop v pôrodnici v posteli,vždy keď sa mrvila som jej dala prso do úst nech dráždi a mliečko sa tvorí,veľa je v hlave , pri synovi som hrozné stresovala,pri dcére som to už brala inak aj tak mlieko až na 4den

bluka2
15. júl 2021

@didi2102 ten 4. deň je normálne, nie? Ja som mala dva úplne prirodzené pôrody a tiež sa mi tak dva razy spustilo

didi2102
15. júl 2021

@bluka2 áno ten 4den je taký štandardný že mamičkám sa spustí po prirodzenom na 3-4den,čiže keď sa mi spustilo tak som jasala ako skoro,samozrejme bolo to pomalé ale šlo to

evaachesa
15. júl 2021

Mne sa mlieko spustilo až na 5ty deň hneď po príchode z pôrodnice domov.
@didi2102 tiež som to čítala že dojčené nemusí odgrgnúť, tak som syna rovno uložila do postieľky. Spolubývajúca má ale hneď upozornila že musím dať odgrgnúť...tak som sa začudovala že veď som čítala ... Malého som teda opäť zobrala na ruky a veru si tak fajne grgol a hneď bol kľudnejší. 💁

didi2102
15. júl 2021

@evaachesa ako sú určite deti a deti,aj kojenym môže byt tazko no ja som nedávala ozaj nikdy odgrgovat ani jedno dieťa a to som kojila po ležiacky a aj kojim tak a v noci sa dieťa len pretočiť a spí ,no mne nikdy nevracali nemali tráviace ťažkosti a pod

evaachesa
15. júl 2021

@didi2102 je to veru pri každom dieťati asi inak. Ja som odvtedy už stále nechávala odgrgnúť. Občas sa ale stalo že negrglo tak som to nesilila.

1katus1
15. júl 2021

@kamca495 ja mám za sebou a 2 cisárske a skrátka ak netrápia seba a ani deti vyžiadala som si fľašku a hotovo. Pri prvom by t aj tak dopadlo lebo na 3 deň po sekcii som dostala lieky pri ktorých som skrátka kojit nemohla a pri synovi som si vypýtala že chcem UM a odmietla kojit. Načo keď ho aj tak už 2 dní kŕmili z fľašky mne ho nedoniesli ani raz na jisku na kojenie len ukázať a po 20 minútach ho brali preč

lienka9
15. júl 2021

@kamca495 mne malu vzali po porode na dva dni kvoli infuzkam.donasli len na kojenie,aj to tak vseliako a inak dokrmovali UM.takze mlieko som zo zaciatku nemala ziadne a dlho sa rozbiehalo.ale ked som ju uz dostala tak som prikladala v podstate nonstop.prve dva - tri tyzdne bola skoro vkuse na prse,plus samozrejme ked bola este hladna som dokrmila cievkou.vzdy najprv prilozit ak nic nepotecie potom dokrmit.a pekne sa to rozbehlo do toho mesiaca a teraz uz len kojim bez dokrmovania.len klud a ak nepojde nestresovat sa,aj UM je super ak je dieta spokojne 🙂

didi2102
15. júl 2021

@1katus1 ako ja som tiež zástancom že netrapit seba a tým pádom ani dieťa ale tak napíšem ti svoju skúsenosť,po sekcii som 6dbi ležala na JYSKe s tým že som si mohla sadnúť na hodinu denne aj to som odpadávala ,dieťa som videla len keď prišiel muž a dali mu ho do rúk , uprosila som sestričky nech povedia dr že mi je lepšie atď a teda na 6den ma prepustili na podpis s tým že som ledva odkráčala ku autu,ako sa koji mi ukázali raz keď som odchádzala,mlieko sa mi spustilo teda na 8den,veľmi som chcela kojit , mala som to v sebe že chcem urobiť Max a muž sa veľmi podporoval,dieťa bolo 6dni dokrmovane ale ani malo komu sa to podari

lusyc
15. júl 2021

Kľudne malá nech spí na tebe na hrudníku, ty koža naholo a bábo aspoň tváričku, alebo aj telíčko v tomto teple a zhora sa prikryť, nech je kontakt koža na kožu. Ked sa napila z iného prsníka, tak sa prisať vie. Len kľud, rozbehne sa mlieko. Mne sa po sekcii pustili prvé kvapky na 4. deň oba razy. A treba skúšať aj odsávačku, najlepšie elektrickú, ak majú na šestonedelí.

tosomja
15. júl 2021

@kamca495 pýtaj si mlieko na dokrmenie. Ja som tiež nemohla pozerať ako mi deti plaču od hladu. Ak nedajú mlieko, popros manžela, nech ti prinesie. O chvíľu si doma, doma je to úplne iné. Hlavne nestresuj a nedávaj inej mamke nech ti koji tvoje bábätko . To radšej umelé.

oblecenie99
15. júl 2021

Neviem, ja by som malého nedala inej mamke ani by mi to nenapadlo, to nie, určite nie.. Ale k veci: autorka, mne sa po cisárskom spustilo mlieko a naliali sa mi prsia hneď po príchode z pôrodnice domov. Kojiť som nekojila, ale odsavala istý čas malý sa nikdy neprisal. Nič sa neboj, je to normálne, že mlieko este nemáš. Dieťa je pravdepodobne nervózne, lebo je hladné. Ja som vypýtala umelé mlieko pre môjho. Hladného som ho odmietala nechať a nie, nedala som ani cudzej žene, nie sme na začiatku dvadsiateho storočia že by nebola iná možnosť. Nemyslím to v zlom, to je len môj pocit a názor..

ckatka
15. júl 2021

@oblecenie99
@tosomja
Tiež som bola.po sekcii bez mlieka...A keby sa našla ochotná spolubývajúci, určite by som radšej dala "cudzie" materské mliečko ako UM. Ved dakedy fungovali dojky bolo to úplne normálne...

@kamca495 Kontaktuj laktacnu poradkyňu.. Najlepšie z mamila.sk
Ak budeš nutena babo kŕmiť umelým mliekom, použi cievku z prsníka (na mamile sú videa aj návod), dieťa bude stimulovať prsník a zároveň sa naje.
My tak robíme už pol roka...aby som si udržala aspoň tu trochu mliečka ktorú mám, stačí mi to aspon na noc a na uspavanie, ze nemusím vstávať z postele. Lepšie ako nič.

A dobre ti radia. Babo vyzliecť, seba vyzliecť a naholo ležať pod perinou ono na tebe. Co najviac kontakt. Po operácii je to hrozne...ale bude lepšie čoskoro neboj. Zvládla si doteraz, už to bude len lepšie.

bluka2
15. júl 2021

@tosomja ja by som zas volila radšej od spolubývajúcej alebo od dakoho rozmrazila a pod. než palmove oleje, oleje z tuniaka a všetky tie špecialitky,čo som už zahliadla na zložení v UM pre novorodenca... Však každý si už vyberie pre vlastné dieťa podľa svojho uváženia

zuzudrnda
15. júl 2021

@kamca495 po cisrskom som tiez len prikladala. Zial nikdy sa nespustilo tak ako maminke vedla mna na izbe. Sestricky pochopili aj kvoli zltacke a zial aj som dokrmovala. Spinkal pokojne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre