Bolesť v krížoch v 39. týždni

smd123
1. júl 2017

Ahojte som prvorodička, ukončujem 38 tt , chcela by som sa spytat , či by sme mali letet do porodnice ? Mám velké bolesti v krížoch , uz 2 h vkuse bodave intervalové bolesti ktore mi nedovolia mi ani chodit . par razi mi zatvrdne brusko cca pi 15-10 minutaach .. potom nič .. bolest mi zacina uz aj v sedacích častiach ( konečnik ) , zátka mi neodisla ..

34michaela
1. júl 2017

@smd123 Už by som utekala do porodnice ,to budu kontrakcie ak to mate pravidelne bolesti.Umna zacali najprv pravidelne menstruacne bolesti a potom uz neskutocne bolesti v krizoch.Zatka vám moze odist kludne uz pocas samotneho porodu.Drzim palce 🙂

siska25
1. júl 2017

Mne zacali lahke bolesti v krizoch vecer, boli nepravidelne cca 2 za hodinu, nic hrozne plus som mala pocit akoby som potrebovaka na wc, teda tlaky na konecnik. Po skusenostiach z prveho porodu som vedela, ze do rana porodim. Isla som si cca o 23:30 zdriemnut a o 1:30 som sa zobudila a bolesti v krizoch uz boli kazde dvs minuty a rovno som ich uz musela riadne predychavat. Isla dom si teda dobalit tasku, dat sprchu, zobudila muza, zavolala babku k detom a o 3:00 sme vyrazili do nemocnice. Spravili mimonitor, doktorka ma cca 3:45 vysetrila a ze rovno na salu, ze uz som uplne otvorena, pri vysetreni
mi odtiekla voda a o 4:12 bol maly na svete. Este mi povedali, ze mozem byt rada, ze mi voda neodtiekla doma, asi by som porodila cestou. Takze ano moze to byt uz porod...

zuzi0911
1. júl 2017

Urcite ist,,,kazdy porod je iny a inak zacina prebieha,,nespoliehat sa na nic a bezat,,,drzim palce

natalushka
1. júl 2017

Ak to je v intervaloch,pravidelnych..dala by som si horucu sprchu,uvidis,ci sa to zhorsi,alebo ne..kazdopadne,kedsa budu intervaly skracovat,asi treba ist👍drz sa,daj vediet ako si dopadla

map0007
1. júl 2017

@smd123 ako ste na Tom? Ja som malá včera termín,také bolestí mávam aj ja,no stále nič začnú a prestanú, Dnes ráno už som malá pravidelné, preháňa má od štvrtka a nič.dala som ráno nospu ako vravela sestrička v nemocnici a prešlo aj teplá sprcha.No a zas nič.😢

kayla_gombosova
1. júl 2017

Ahojte možno trochu blbá otázka. Mali ste pri poslíčkoch tvrdnutie bruška ? Ja mám pichanie do stredu podbruška ako keby do vnútra nožom. Bolesti a pichanie krížov. Celkovo celé tehotenstvo necítim tvrdnutie. Alebo to mám ale neviem to rozoznať od pohybov malej keď sa vyduva. Pretože netvrdne celé brucho, iba na určitých miestach. Napríklad včera asi hodinu ma boleli kríže nedali sa ani stopovať intervaly pretože to bolelo neustále. Potom to prešlo do podbruška. Ale doslova ako keby ma niekto pichal do vnútra "tety" 😂 nožom... Akokey neskutočne silné menštruačné kŕče... Tak som sa prechádzala po byte v noci, sprchovala sa a keď som si nakoniec ľahla naspäť tak to prešlo. Alepritom žiadne tvrdnutie nebolo. Je to nejaké pravidlo máť tvrdnutie?

map0007
1. júl 2017

@kayla_gombosova tak mne zvyklo tvrdnut bruško keď som veľa chodila,stvrdlo celé ako kameň,to som bralá magnerot aj gwajacuran,ale ja som koli tomu ležala aj v nemocniciach lebo sa mi krcok skracoval.To pichanie zo spodu Vám môže robiť bábo naráža Vám hlavičkou do spodu.(Zvyknu gynekológovia písať do knižky hlavička nalieha.)

ankare
1. júl 2017

@smd123 no ako? Ste ešte 2v1?

gabrielkabj
1. júl 2017

vyzerá to u teba na pôrod. Buď kľudná všetko dobre dopadne,len počúvaj lekárov čo ti budú vravieť počas pôrodu. Držím palce. 🙂

hettinka
1. júl 2017

@smd123 áno. Začínajúce bolesti.

ebi88
1. júl 2017

Ja som mala take stavy tri tyzdne pred porodom, ze som uz uz myslela, ale ozajstny porod som nakoniec jednoznacne rozpoznala, to uz nie su "bolesti" to su "ku...a bolesti" 🙂

kayla_gombosova
1. júl 2017

@map0007 áno mám v správe zo včera že väčšia časť plodu nalieha na vchod. A tak sa mi vidí že po včerajšku mám nižšie brucho tak prikladám fotku pretože potrebujem aj názor iných 😁 ta 37+6 je dnes rano po včerajších bolestiach... A teraz cítim trošku tvrdé ale nie je to bolestivé, ale dole je mäkké

map0007
2. júl 2017

@kayla_gombosova podľa fotky sa zdá troška mojej malej sa zas nechce vonku☹ cez deň mám bruško hore a večer dole.Prenasam ešte len 2 deň ale je to nekonečné, bolestí sa objavia a zas zmyznu.Dnes skúšam piť tonik,ale nič sa nedeje.Tak sa nechám prekvapiť.Tiez čakám každú chvíľku či sa to nespustí,na kontrole dnes vravela dr.ze to vyzerá dobré že by to mohlo prísť každu chvíľku tak uvidím.Ako vravela že zajtra ak chcem tak na vyvlavacku,teda na tabletku☹

kayla_gombosova
2. júl 2017

@map0007 no teraz pozerám že je ešte nižšie 😨 nám dnes začal ešte len 38 tt. A dokedy sa môže prenášať? Jasa toho bojím že tiež to pôjde neskôr pretože našej ani hýbať sa nechcelo pohyby som začala cítiť až 25 tt.. A to po tej tabletke sa vyvolá normálne pôrod? 😲 nechcete radšej ešte počkať pár dní? Vraj vyvolávané bolia viac. Aspoň čo som počula :D

ebi88
2. júl 2017

@kayla_gombosova a kam sa ponahlas? Vsak si len 38 tt a termin je urceny plus minus 2 t, takze moues pokojne cakaz este aj 4 tyzdne. Brucho nesleduj, raz je hore raz dole, podla toho tazko nieco zistis. Ked to pride budes o tom vediet.

kayla_gombosova
2. júl 2017

@ebi88 neponáhľam 🙂 ale každý lekár ni tvrdí niečo iné 👏😀 jeden že mám čakať max dva týždne, druhý že ešte času a tretí že nejak sa jej nechce že je tam možnosť aj po termíne 😂 a každopádne by som to už najradšej mala za sebou🙄

ebi88
2. júl 2017

@kayla_gombosova ja som uz mala ostavat v nemocnici mesiac pred
Porodom, lebo to tak vyzeralo, nakoniec nic, a sla som domov, aj zatka mi odisla doma a nic este niekolko dni. Brucho raz hore raz dole, toto ani neries. Spi kym mozes :D kadernicka, nakupy, kozmeticka cim skor si este pobehaj, tak skoro sa uz potom nedostanes :D porodne kontrakcie urcite spoznas, jedine ze mas prah bolesti milion.

elenita
2. júl 2017

@smd123 Ahoj, tak ako, bol to zacinajuci porod? Mas uz dietatko na svete?

map0007
3. júl 2017

@kayla_gombosova Tak ja čakám,hoc má to neteší ☹, som len nervózna.Večera na kontrole,dokonca zmenila v správe že nie hypertenziu mám ale preklamsiu.Lebo ak som nemala nikdy problémy z tlakom väz teraz v tehu tak preklamsia a ak videlavtoe opuchy,tak že či nechcem pondelok na vyvolavacku. Ale dnes robí dr.ku ktorému som nechcela ísť tak som povedala,že nie.Večer som to začala ľutovať,lebo by sme to malý už za sebou dnes☹ Len má prekvapujú že som bola toľko krát ležať v nemocnici a teraz keď termín nič neriešia.V mojom okolí nemá áni jedná také opuchy ako ja.Predtym im vadil tlak potom prietoky,placenta aj monitor vysoký u baba.A teraz na nechávajú tak.Ze vyzerá to na pôrod kedykoľvek, hlavné že sa nič nedeje.Sem tam poslickovia.Uz nemá m chuť ani chodiť do nemocnice, vravím mužovi že doma porodim.☹

maslenka47
3. júl 2017

@map0007 akoze nic neriesia, ved ti ponukli riesenie a ty si ho odmietla.... Tak potom co maju s tebou riesit? Ta rozrezat proti tvojej voli?

Prepac, ale tvoj pristup je dost nezodpovedny a este z toho pod obvinovat doktorov. Ak sa necitis dobre, stale mozes ist na pohotovost.

ebi88
3. júl 2017

@maslenka47 chapem to tak, ze lekarovi ktory jej navrhol riesenie nedoveruje, ale pri takych opuchoch by som sla asi na tabletku, predsa v ohrozeni je babatko ked este ani orietoky nie su ok.

zuzi0911
3. júl 2017

@map0007 ist na pohotovost,,,nech sa ukonci tehu,,,toto nie je sranda,,,drz sa

smd123
autor
3. júl 2017

Ahojte kočky moc vam vsetkym dakujem za správy s radi... som stale este 2v1 :D sla som do nemocnice no na ctg mi vobec nepisalo tvrdnutia brucha ktoé som potom mala kazde 3 minuti ( bolest jemná ) . cize si setricka myslela ze si vymýšlam :D ./ potom ma pan DR vysetril a ako zakazdim som ešte celkom zatvorena a mam moc vysoko krčok . čiže ja neviem čo si mam otom mysliet. poslal ma domou stym že sa predtym spytal kolko mi trva cesta do nemocnice . aby sa uistil. ale som doma chodim hore dole , už robim co možem. všetko ma boli . hlavne kosti -panvove - bodave pychlave bolesti do krizou . aj zo spodku .. vela krát tlak na konecnik . asamozrjeme stahy maternice..vraj je to normálne..:/ že sa nemám lakat , uz som za posledny mesiac vybrala 4 krat na pohotovost.. a nič . takze po tychto skusenostiach pojdem asi len ked mi voda odtečie ..alebo som rozmyslala ist za panom primárom do nemocnice lebo o velmi vychvaluju a dohodnut sa snim na termin porodu . čo nato hovorite ?

ebi88
3. júl 2017

@smd123 ze si nedockava lebo ti je uz dlho. Nikto ti termin nedohodne skor ako pred terminom a ani 10 dni po nom, termin je orientacny a prenasat mozes aj dva tyzdne, ak je ctg dobre a nemas ine potiaze ako vysoky tlak napr. Jedine ak mas dovody na cisarsky, co zrejme nemas. Bolesti su uplne normalne, mna pichalo v slabinach akoby mi tam pchali strikovacie ihlice, nemohla som ani chodit, tlaky na konecnik a do krizov ako by ma islo roztrhnut a tiez pocit tazkeho tvrdeho brucha, ale to nie je este porod, telo sa pripravuje, si tehotna tak samozrejme ze mas nejake bolesti. Porod rozpoznas, kontrakcie su ine tlaky, mne praskla voda v noci doma v posteli, ale zobudila som sa na bolesti, uz mi bolo jasne ked som otvorila oci ze to prislo. prenasala som skoro dva tyzdne, tiez som nemohla uz vydrzat, ale dohadovat si na silu termin pokial je vsetko ok? No neviem.

eri28
3. júl 2017

@smd123 uz sa ti to krati. Ja som v zahranici a p am a tam si pri druhej som volala sestru lebo tu ta ona zavedie do nemocnici. Bolo to na silvestra v noci strasne bolesti nic pravidelne stopovala som a zapisovala cas sprcha a tak...
Sestra prisla ze som uplne zatvorena. Mala sa narodila o 11 dni neskor zaciatok podobny nepravidelne kontrakcie ani som nechcela volat sestru ale tie bolesti boli brutal kricala som a dychala sama zo synom doma ten na drzal za ruku. V ten den po obede bola mala na svete. Cize podla mna tie bolesti spoznas. Drz sa.

map0007
5. júl 2017

@maslenka47 áno dostala som riešenie.Kebyze má odrodi,tá lekárka čo bola vredy v práci oki.Ale pondelok mal smenu dr.ktory zamenil lieky jednej kočke čo sme spolu ležali, hneď ráno si to primár všimol a napravil to.Z opuchmi a tlakom som prišla na pohotovosť ako vravel primár,že ak sa tlak a opuchy zvadsia tak hneď prísť.Bola som a ten dotyční dr.ktory slúžil má vysmial aj sestričky úplne som ľutovala že som šla.Dal mi tabletku na bolesť hlavy a odvodnenie jednu tabletku.a poslal domou.No teraz keď som prišla už 4 deň po termíne na tu nechali,na pozorovanie,ak sa to nerozbehne,tak až štvrtok vyvolajú pôrod.Lebo stredu je predsa sviatok.Ale aspoň sledujú bábo a tlak.opuchy tie vidia ani neodpuchaju.

map0007
5. júl 2017

@zuzi0911 tak po termíne sa chodí každý druhy deň.Vcera má hneď nechali keď videli tie opuchy že neklesajú.Dokonca na nechál ležať ten dr.co a vysmial kôli tomu,nová tá krava sestrička že hej kôli opuchom,ale áni nebola pri vyšetrení,že placenta a monitor a prietoky sa mi nepáčia.Este keď bna prijala,že ležať.Tak ta krava vraví druhej hej kôli opuchom ju nechali.Porod vyvolajú štvrtok.A dokonca je tu zo mnou mamička čo má ten istý problém len nemá opuchy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre