Hlienová zátka a bolesť v krížoch

adrikaadriana
20. mar 2022

Ahojte, viete mi približne opísať priebeh dňa po úniku hlienovej zátky či skôr pocity bolesti, som prvorodička.... Dnes som začala 40 týždeň s našim maličkým 🙉
Dnes ráno o 5hod mi odtiekla hlienova zátka pociťujem bolesť v krížoch a pod brušku. Niečo podobné ako keď sa mi blíži menštruácia. Od tochto momentu kedy pravdepodobne očakávať pôrod? Je mi jasné že je to individuálne 😁 ďakujem za vaš čas a reakcie 😊😘

zaba21
20. mar 2022

@adrikaadriana
Môže to byť aj veľmi skoro. Sleduj si čas medzi kontrakciami.

jaga18
20. mar 2022

Mne viac ako týždeň po tom, ako mi odišla zátka, vyvolávali pôrod. Je to naozaj individuálne. Ale tie akoby menštruačné bolesti sú dobré znamenie, naozaj to môže byť už každú chvíľu, možno ešte dnes...

patricka
20. mar 2022

Mne odišla hlienova zátka a porodila som o týždeň

petamich
20. mar 2022

mala som to podobne ako ty - odisla mi zatka v sobotu rano, dva dni som mala silne poslicky, voda mi odtiekla v pondelok 3:00 a potom som aj porodila 🙂 drzim paste!

diamond007
20. mar 2022

@adrikaadriana mne odišla ráno a dva dni ma hentak pobolievalo bruško, slabé sťahy, kríze, cez deň menej, v noci už som sa na to budila, po horúcej vani to vždy ustálo na hodku či dve. Dali sa sa s tým fungovať ale telo sa už pripravuje.
Na druhý deň večer mi začali kontrakcie, avšak cez deň zas boli slabé a utichli a PA mi poradili orgazmus že to spustí 🙂 a tak aj bolo, okamžitá reakcia, hneď potom už má začalo silno bolieť bruško a o polnoci som porodila. ( Ale bola som v 42tt takže už som tomu chcela pomôcť 🙂)

paulinkaa2
20. mar 2022

@adrikaadriana mne odchadzala 3 dni. Na poslednej kontrole v nemocnici najviac a do porodnice som sa vracala o polnoci s kontrakciami 4-5m

adrikaadriana
autor
20. mar 2022

Ďakujem mamičky 😊🙏 ja len aby som o tom mala ako taký prehľad 🙈

zuzana9393
20. mar 2022

Ja som to mala presne tak isto. Rano odisla zatka a okolo obeda trosku bolesti ako pri MS. Asi by som to ani nenazvala bolesti. Prenasala som uz 4 dni, tak som sa zacala prechadzat, sprchovat, na lopte skakat atd. A nic 😄 okolo 15:00 som mala tie bolesti kazdych 15 min. Tak sme o 6 prisli do porodnice, chlap ma dotlacil. Pozreli na pasoch a ze nic. Ze uz som tretia, co prisla zbytocne. Potom ma pozrela zospodu a ze mozme ist rodit na 6 cm otvorena. Maly bol ale vysoko tak mi dali infziu, ze uz pridu bolesti. A nic 😄 tak este jednu. Vtedy mi zacali bolesti, trvali asi 2 hodiny a maly sa narodil o 21:00. Cize podla mna sa ti to iz rozbieha. Drzim palce 👍👶

adrikaadriana
autor
20. mar 2022

@zuzana9393 veľmi krásne ďakujem 😊😊😊😊 ako vidím je to dlhý proces 😁😁 kým sa stretneme s našimi drobcami 🙉😊

zuzana9393
20. mar 2022

@adrikaadriana to ano, ale caka ta najsamlepsi den v zivote uvidis 🙂

diefca
20. mar 2022

@adrikaadriana mne cca po 24 h od prvej supy do krizov a uvolneni zatky odtiekla plodova voda, takze si radsej daj tasku k dveram 😁 drzim palce

adrikaadriana
autor
20. mar 2022

@diefca 😁 ďakujem😊 no už od rána od tej 5 hod mi to ide ako si častejšie a už to nie je iba hlienovite... Ale samo od seba to ide po troške v prúde 🙉 môže byť že mi odchádza aj plodová vida zároveň s tým? 😁🙈 Ako nemám nejaké extrémne kontrakcie iba sem tam pobolieva bruško stiahne sa a vtedy sa to spusti 🙈

anetata
20. mar 2022

@adrikaadriana sme na tom rovnako, v noci mi odisla zatka a nasledne mi zacala po troskach unikat plodova voda, osprchovala som sa umyla hlavu a sla si lahnut. No okolo 7 mi zacala uz voda tiect, ze som len menila vlozky a tak som sla do porodnice, ale kontrakcie nemam 🙄 tak cakam a dufam, ze sa spustia, rada by som sa vyhla vyvolavackam.

katka533
20. mar 2022

@adrikaadriana ja som mala bolest v podbrušku ako pri ms s tvrdnutim a to boli uz kontrakcie. Každých 20 minut. Porodila som ten den

markaterka
20. mar 2022

Ja som bola ale druhorodicka. O 10:00 mi odišla zátka, o 12:30 začali bolesti krížov, o 14:00 už kontrakcie každé 4 minúty. Do pôrodnice som prišla o 15:30, porodila o 17:45. Úžasný pôrod.

yanka2828
20. mar 2022

Ja som druhorodicka a zatka mi zacala odchadzat den pred porodom. V noci mi zacali kontrakcie. Porodila som podvecer. Drzim palce 🙂

diefca
20. mar 2022

@adrikaadriana no ja som mala slabe kontrakcie skoro tych celych 24 h, brutalne sa zosilnili az odtokom plodovej vody. Ale mne to splechlo naraz, nie po troskach. Dovtedy som si nebola ista, lebo sa mi to zdalo byt prilis slabe. Tak sme este cely vecer hrali karty a isla som si lahnut. Pichalo ma v krizoch cca kazdych 8-10 min. Potom ako mi praskla voda to uz bolo okamzite kazde 4 minuty. Ale ak ti uz odteka voda, asi radsej chod do porodnice

adrikaadriana
autor
20. mar 2022

@anetata ja som dorazila radšej do nemocnice akurát, kontrakcie mám stale mi to odteká ale že to nie je plodová voda a otvorena som na jeden prst😁🙉 tak Neviem teda čo s toho bude 😁

adrikaadriana
autor
20. mar 2022

@yanka2828 ja som na oddelení u,lz, ževraj plodová voda to nie je aj keď cítim že to zo mňa tečie prúdom. Ale povedali mi že kontrakcie ukazujú a som otvorená na jeden prst 😁 tak som zvedavá dokedy 🙉

anetata
20. mar 2022

@adrikaadriana no u mna to plodova je, ale kontrakcie estelen zacali a teda take po 10minutach, tak som zvedava ako to pojde dalej.

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrikaadriana
autor
20. mar 2022

@anetata
@anetata no teraz má bola pozrieť pani doktorka a už mám pozitívnu plodovu vodu aj kontrakcie začínajú byť pravidelnejšie

adrikaadriana
autor
20. mar 2022

@malicka1986 ďakujem 😊😊😘

anetata
20. mar 2022

@malicka1986 dakujem krasne 🤍

diamond007
21. mar 2022

@adrikaadriana
@anetata
Pochváľte sa prirastkami potom 🙂 🙏🙂 a nech všetko dobre dopadne

dzejsik
21. mar 2022

@adrikaadriana u mňa to bolo do dvoch dní

zuzulka558
21. mar 2022

Mne pri druhej od tiekla zátka o 4 ráno, zobudila som sa ze mi je čudne 😂 doma bolo veselo budila som manžela aj dcéru a mali srandu ako stresujem😂 lenže o 9:20 bola malá na svete čiže u nás rychlovka, bolesti som mala nejak od 7

diamond007
21. mar 2022

@zuzulka558 áno ale ako druhorodicka

zuzulka558
21. mar 2022

@diamond007 tak áno druhorodicka prepáč, ved som to nemyslela zle 😊 pri prvej zas len voda spliechala 😂.. Veď každý to ma inak 👍👍👍👍❤️🥰

diamond007
21. mar 2022

@zuzulka558 ja viem že nie zle ale telo je pripravene na druhý pôrod. Autorka bola zvedavá na časy, tak nech nemá pocit že za tri hodky porodí. Aj ja som mala druhý taký rýchly ale prvý som sa otvárala dlho dlho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre