Budem mať ľahší pôrod, keď som mávala silné menštruačné bolesti?

saska2208
26. júl 2012

Ahojte maminy,mate skusenost s tym,ze ste mavali silnejsie menstruacne bolesti,ale za to ste mali lahsi porod,lebo ste uz boli naucene na stahy maternice?
Coskoro mam termin a trochu sa bojim.ako idem rodit,som uz sice na 1-2cm otvorena, uz mi odisla aj zrejme aj hlienova zatka,mam co dalej tym viac vytoku,brusko mi tvrdne,aj bolestivejsie takze to uz predycham obcas a mavam aj mierne bolesti podbruska ako na menzes. Myslite si ze uz to na mna ide a ze by som mohla mat tie porodne bolesti mensie? Dakujem

alenkatt
5. dec 2015

Dobrý deň,
Som studentkou pôrodnej asistencie a píšem bakalárku na tému „Strach tehotných žien a spôsoby zvládania“. Cieľom mojej práce je zistiť analyzovať a vyhodnotiť Vaše osobné pocity, obavy strachy v súvislosti s tehotnosťou a pôrodom a tak získať od Vás cenné podnety, ktoré by prispeli k lepšiemu pochopeniu žien a skvalitneniu starostlivosti o ženy počas tehotnosti a pôrodu a to najmä v oblasti predchádzania a zvládania strachov, ktoré môžu mať negatívny dopad na priebeh tehotnosti a pôrodu.
Dotazník je anonymný a dobrovoľny. Ak si nájdete najdete 3 minúty času na vyplnenie veľmi mi tým pomôžete. ĎAKUJEM
https://www.survio.com/survey/d/U8K3T9N1M1R6G4I8W

elly23
12. júl 2019

@alby2014 potvrdzujem, kto prežije obličkové koliky, prežije bez problémov pôrod, týždeň v bolestiach, na infuzkach, zvracanie...

galioska
12. júl 2019

Neviem ja som mávala silné s bolesťami, bolesti počas pôrodu dvojnásobne ale pôrody rýchle, či to súvisí neviem, asi skôr nie 🤷😃

arcanne2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radorendez
23. nov 2021

Nie je to pravidlom mat lahsi porod. Ja som vzdy mavala silne menstruacie a aj bolesti. Oba porody vsak boli velmi tazke. Prvy trval 12 hodin a bol spontanny. Ten druhy dom sa neotvarala a dali mi 4 vyvolavacky v jeden den. Vyvolavacku nikdy viac. To su bezne kontrakcie znasobene 5-nadobne. Take strasne bolesti som v zivote nemala a snad ani mat nebudem. Nakoniec ma akutny cisarsky neminul. Hoci som si ho pytala uz omnoho skor, nechceli ho spravit. Az ked zacalo malej strajkovat srdiecko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre