Cisársky rez so spinálom. Aké máte skúsenosti?

zuzana612
30. jan 2008

Mate niektora skusenosti s CR a spinalnou analgezou? Maly je otoceny koncom panvovym a vypada to tak ze sa uz neotoci, takze pojde von cisarskym. Len sa neviem rozhodnut ci pod celkovou narkozou, ale so spinalom. Pocula som ze po spinale vraj byva zle, mozu nastat migreny ktore trvaju aj niekolko tyzdnov alebo mesiacov po porode. Je to pravda? Ake mate s tym skusenosti?

12romi34
6. feb 2019
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

len to chvilku potrva, než sa jazva zahoji a s tym je spojena aj nejaka bolest. Najviac to boli hned druhy den po operacii. Tam tie analgetika žena potrebuje najviac

julinka29
4. mar 2019
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

boli to ako každa operacia a do toho sa mamička musi venovat babatku. Takže ak ma možnost použit nejake moderne analgetika typu pumpička, tak prečo nie

mareri
23. mar 2019

analgetika po operacii davaju automaticky. Prve cca 2-3 dni po operacii to davaju každemu, len je otazka, či to ma nejaky vplyv aj na mliečko pre babatko

n1colette
14. okt 2020

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, či ste mali niektorá podobnú "skúsenosť"
V marci 2018 mi robili spinal - všetko išlo úplne v pohode, až kým mi nevybrali bábätko z bruška. Vyskočil mi tlak na 150, hlava mi pulzovala, išla mi prasknúť až do konca operácie aj následne ešte 2-3 hoďky. Nikdy som nemala problém s tlakom, som z tých, čo majú aj po dvoch kávach tlak 100/60, takže aj lekár bol mierne prekvapený - že sa s týmto ešte nestretol. Aj vsade na nete citam, ze spinal by nemal sposobit vykyvy tlaku.
V januári ma čaká ďalšia sekcia, a stále mi chodí po rozume ten tlak.. že čo ak to bude tento krát horšie? Bojím sa, nech mi tam nepraskne nejaká cievka..
Mali ste niekto podobné? Alebo je to teda normálne, že po vybratí bábätka môže telo takto reagovať?

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavasimo83
12. máj 2021

@zuzana612 ahoj tiež rozmýšľam ci celá alebo do poli ako ti o dopadlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre