Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cisársky rez u prvorodičky

anjelik14111
22. feb 2015

Mamičky chcem poprosiť tie ktoré už máte za sebou sekciu keby ste mi napísali aké to je, načo si mám dávať pozor po prípadne hocjiaké rady, budem vdačná za hocičo. môj malý sa mi nechce otočiť a to som už 35tt tak ma to asi ozaj neminie.

lilly014
22. feb 2015

@anjelik14111 ahoj ja ti sice neporadim, ale pripajam sa do temy kedze mna sekcia caka zajtra.Urcite ti potom napisem aj svoju skusenost, ale podla mna mozeme byt kludne.Kamaratka si tym presla pred mesiacom a najhorsich je vraj prvych 48 hodin kym je rana cerstva.Samotny zakrok sa podla mna vydrzat da, aj ked si neviem predstavit ten neprijemny pocit, ze aj ked necitim bolest ale citim ako sa mi niekto spara v bruchu.No, ale kazda to zrejme preziva inak.Zvladli to ine,zvladneme aj my, drzim palce ak sa malicke nerozhodne otocit 🙂 Ja mam sekciu koli Gen.bradaviciam, ktore sa mi spravili a pri normalnom porode vraj mozem tento virus preniest na malinke.Takze ja som si sekciu doslova vydupala 🙂

sulejmanka
22. feb 2015

je to veľmi individuálna, ja som sa po CR zobudila a všetko v pohode a bolesti takmer žiadne. Na druhý deň som sa normálne sprchovala a behala. Trochu ma to belelo pri smiechu ale nič hrozné to nie je

anjelik14111
autor
22. feb 2015

a v ktorom týždni sa to tak robí? ja mám prísť v 37tt do nemocnice na naplánovanie ak sa neotočí

stellamaris
22. feb 2015

@anjelik14111 myslim,ze to je u kazdej ine.Ja som mala akutnu sekciu,celkovu narkozu,lieky proti bolesti v infuzii,takze som velke bolesti nemala.Na druhy den vstavanie z postele,treba pomaly,opatrne,inak nebol problem.Stvrty den po sekcii som odisla domov 😉

lilly014
22. feb 2015

@anjelik14111 pokial dobre viem, tak cca 2 tyzdne pred terminom.U mna sa to zacalo riesit pozdejsie takze budem len tyzden aj 4 dni pred terminom

vejula
22. feb 2015

@anjelik14111 ja mam synčeka narodeného sekcioou. U mna to prebiehalo čo sa týka zdravotnej stranky viacmenej bezproblemovo, horšie som to znašala psychicky. Ale každý prežíva cisarsky rez inak. Len ti chcem povedať, že ak by si nahodou ešte uvažovala o vaginálnom pôrode, tak v ramci Slovenska viem, že v Mt aj Tn davaju šancu vaginálnemu pôrodu aj pri polohe KP.... To len pre info, ak by si chcela skusiť 😉

marissenka
22. feb 2015

Ahoj.na sale vsetko ok-pri oboch.davaj si bacha na brusne svaly,ked budes stavat sa preval na bok a pomoz si z rukou..je to bolest jak svina.vypytaj si schodiky ku posteli a to madlo nad postel.a zober si coca colu...po sc ta nabudi...a babatko si hned priloz,neviem ako to je u vas.mne ich dali az na izbe...a pekne sme sa rozkojili aj po sc...a vypytaj si lieky,cipky ked ta to bude boliet.a este jedna rada...hyb sa potom co najviac,nelez len...a na malu chod casto,lebo ked sa mechur naplni boli to...vsetko dobre.zvladnes to ;)

cuculiatko88
22. feb 2015

Tiez suhlasim ze je to individualne,moj maly bol KP od nejakeho 20 tt,neotocil sa vobec a tak mi naplanovali sekciu,ja neviem ani co su to kontrakcie 😀 ....mala som spinal , vpich nebolel ale bol neprijemny a samotna sekcia bola v pohode,ziadny tlak som necitila ked vyberali babo(niektore zeny to citili)....po sekcii ma postavili cca po 24 hod , bolelo to na zaciatku ale treba sa co najviac hybat a bude to ok ...mne bolo najneprijemnejsie ked mi vyberali drenaz , teraz o par tyzdnov ma opat caka sekcia tak uvidime ci bude taka zvladnutelna ako ta prva ....drzim ti palce a neboj sa...ked budes mat babo pri sebe na bolest ani nepomyslis 🙂
@anjelik14111

evelynm
22. feb 2015

obidve deti mam narodene sekciou. Da sa to zvladnut, netreba si z toho robit strasiaka. Jasne, po prebrati z narkozy je to bolestive, predsa len je to rana na bruchu. Sestricky ti poradia, ako sa spravne posadit, postavit, aby ta to bolelo co najmenej. Hned na druhy den po sekcii je treba vstat, v ramci moznosti zacat chodit, ist na WC, umyt sa atd. Kazdym dnom to bude lepsie a lepsie. Na noc mi ponukli tabletku od bolesti, ak som citila, ze ju potrebujem, dala som si. Co najskôr som si pytala dietatko k sebe, zacala som kojit a obidvoch som kojila dost dlho. Ked mas dietatko pri sebe, tak sa nan divas, tesis sa, si plna emocii a akosi menej myslis na seba a na to, ze ta nieco boli 🙂 .
Drzim palce, zvladnes to, uvidis 🙂

p_etrisha
22. feb 2015

Ahoj, ja som porodila akutnou sekciou, takze som mala na pripravenie asi pol hodinku (pravdu povediac, nedochadzalo mi ti ani ked som sla na salu).
Ale prebiehalo to tak, ze mi naprv pichli oblbovak, ten nechali zabrat, potom som si presla na operacku, lahla, umyli ma, napichli zilu a prilozili masku, aby ma uspali-ak ti toto budu robit, je to take neprijemne, lebo sice po tom prvom nádychu zaspis, ale pri nom som mala pocit,ze sa udusim. Ale ziadna hroza, len je fajn to vediet, mne to povedala teta, co uz sekciu mala.
No a potom som sa zobudila na JISke...Hadicka z rany, hadicka na cikanie (sacok si nosis so sebou).
Na druhy den po sekcii ta zacnu "rozchodzovat", sestricky ti vusvetlia ako sa postavit, aby si nenadrapovala ranu (Cez bok), poberies si sacky, prejdes k umyvadlu, trosku sa presplechnes vodou a mozes si lahnut (mne sa priserne krutila hlava), ale druhy raz to uz ide, len som bojovala s tym vstavanim, strasne som sa bala, aby som to cez jazvu nerobila. Dalsie chodenie je uz v pohode.
Na treti den mi vyberali hadicku z rany. To je take neprijemne, ked to tahaju, kazu pokrcit nohy, z hlboka dychat, najlepsie v duchu si spievat, alebo kecat so sestrickou. Je to rychlovka, ale nepríjemná. Moja hadicka sa im dokonca zasekla, akoze hahahaaa, obracali to na srandu, ale cakat na sanitara po tom, co uz kusok vytiahli a kusok nesiel nebolo zrovna to naj. Ale opat, da sa to prezit 🙂
A potom vyberu aj tu hadicku na cikanie, to uz je pohoda. Ani som nevedela ako.
Ranu chodia, kukaju, preliepaju, pretieraju sestricky, tam sa neni coho bat. Ja som po prelozeni z JIS chodila na wcko tak,ze som si pridrzala brucho, ranu a najlepsie mi bolo lezat, kedze som nemala malu pri sebe, bolo to mozne si oddychnut.
Pravda je, ze kazdym dnom je to lepsie a lepsie, tak len vydrzat 🙂
VELA STASTIA 🙂

mitomi
22. feb 2015

Ahoj,neboj sa nicoho,ja mam dva sekcie za sebou po roku.Nic hrozne.Dievcata su zdrave.

simonka77
22. feb 2015

@marissenka cocacolu????? to hadam nie, hlavne pokial sa chysta kojit. mam za sebou dva cisarske, pri kazdom bolest riadna pri vstavani, ale to je normalne. ja nechcem byt za zlu, ale cocacola je svinstvo samo o sebe, a nie ze to budem do seba luchat po porode, pocas kojenia....sa mi nechce verit, ze toto by bol ten spravny "prostriedok" na to, aby som sa po cisaraku postavila na nohy. postavit na nohy sa musi kazda z nas ci chce alebo nie, jediny rozdiel je ten, ze je nemocnica, kde sa musis postavit do 6 hodin a je nemocnica, kde sa postavis za 24 hodin - to je rozdielne.
colu prosim nie 🙂

anjelik14111
autor
22. feb 2015

dakujem baby hádam to zvládnem, rodiť budem v čadci, sú tam super doktori aj primár a videla som tak ženy po sekcií a behali ako veverička 🙂len neviem načo mali zafašované nohy

slnecnica174
22. feb 2015

@anjelik14111 Ja som mala tiez cisarsky, neplanovany. Uplne v pohode. Nic som necitila. Davali mi prasky proti bolesti, takze aj potom to bolo v pohode. Ja som si potom dlhsie necitila na lavej strane trochu brucho okolo tej rany, len kym sa vsetko zrastlo to tak bolo. Ranu som si nejaky cas kazdy den dezinfikovala. Drzim palce, bude to v pohode uvidis😉

evelynm
22. feb 2015

@anjelik14111 , nohy su obviazane ako prevencia proti embolii.

anjelik14111
autor
22. feb 2015

a pri plánovanom sa ide rovno z domu alebo sa tam leží niekolko dní pred?

evittam
22. feb 2015

@anjelik14111 Ahoj, ja som mala druhý pôrod akútnu sekciu, síce som tiež absolvovala predoperačné vyšetrenia pre prípad sekcie, tiež sa mi nechcela malá otočiť, a nakoniec sa ani neotočila - nakoľko bol prepadnutý pupočník - to som sa dozvedela 5 min. pred operáciou - takže som sa ani nemala ako moc pripraviť, ale nie je to nič strašné, akurát že nie si vôbec pri pôrode - to je veľká škoda - mám s čím porovnávať - prvého syna som rodila normálne ale inak všetko v pohode. Nohy majú kočky pozaväzované kvôli kŕčovým žilám - si vezmi do pôrodnice elastické obväzy. 😉 Inak kamarátke sa malá otočila až po odtečení plodovej vody a rodila normálne 😉 .

anjelik14111
autor
22. feb 2015

takže šancu ešte mám 🙂

siska53
22. feb 2015

@anjelik14111 no.. Prvy cisarsky bol pre mna hrozny a dlhsie som sa spamatavala,dlhsie mi trvalo,nez som sa po nom rozhybala. A trapila ma niekolko hodin zimnica. Pripisujem to tomu,ze kvoli nedostatku miesta som bola ja na inom poschodi mimo maleho.
Druhy som si naozaj uzila, mala som stastie na skvely personal, malu mi nosili cca kazde 3hodiny a o den skor sme boli spolu.
Prvykrat som sa dostala len na standard,druhykrat uz na nadstandard a bolo to lepsie, boli sme maximalne dve a wc a sprcha boli na izbe aj jedlo nosili na izbu,co som ocenila.
najhorsie je to, kym sa nerozhybes, cize ked sa uz postavis,skus postupne co naviac chodit.
A dietatko si tiez co najviac prikladaj,aby sa rozbehlo mliecko.

altaya
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marissenka
22. feb 2015

@simonka77 lenze ked ti ide hlavu prerazit a je ti na umretie z tocakov,tak je to ok...zas nie litre...ja som stiahla pocastiach 2 flasky pol litrove...sam dr. mi to hovoril,..decka zevraj nespia potom...ale moji spali 😀

siska53
22. feb 2015

@anjelik14111 malo by sa tak o den skor byt v nemocke. Pri dcerke ma po poobednej kontrole nahnal do nemocky,ze rano rodime,cize som tam aj trochu spala (ale do 23nedali pokoja,stale daco odo mna chceli kvoli tej sekcii). Muz este niesol papiere z kardiologie.
Pri starsom sla az rano,lebo kontrolu som mala o nejakej 19:30 a on rozhodol,ze rano to ukoncime,lebo uz sa mi spustal porod. Takze pri nom som do porodnice naklusala az rano na 7mu.

zuzana612
22. feb 2015

@anjelik14111 ja mam za sebou 3 sekcie, prvu tie kvoli KP a maly sa nie a nie otocit. Sekcie boli v pohode, prve dva som mala v spinalke a pri tretom mi spinalka z nejakeho dovodu nezabrala tak ma museli uspat 😝 Na druhy den som sa postavila, deti som si pytala ku sebe hned ako na previezli z Jisky na izbu. Kedze som sa citila fajn, tak som robila vsetko co bolo potrebne. Kamoska ktora ma za sebou vela operacii mi vravela ze treba pomaly, aspon 2-3 tyzdne sa setrit. Ja som na to kaslala, vsak som si myslela ze tym ze sa citim ok tak bude vsetko ok. Teraz mam na jazve kopec zrastov ktore mi robia problemy, maternicu prirastenu k mechuru a ktovie co este 😝 Tak ja by som ti odporucia ze aj ak sa budes citit fajn, snaz sa aj tak oddychovat a setrit sa, nebud taka blba ako ja ze som pri druhom a tretom porode hned zdvihala na ruky aj starsie deti ked sa chceli pomaznat 😒

kikush1811
22. feb 2015

V novembri som rodila sekciou kvoli vysokemu krvnemu tlaku. Bolo to uplne v pohode. Jasne, boli to a je strasne neprijemne ked ti sestricky ci sanitarky vymienaju krvave vlozky ale netreba to brat tragicky. V nemocniciach su povacsine tie postele strasne vysoke, tak si vypytaj schodiky a skusaj zist dole aspon tak, ze si nohy spustis.
Rana bude boliet ale ja osobne som ovela horsie ako ranu znasala vyvod na moc. Rodila som v piatok a dali mi ho von az v nedelu rano a to bola taka ulava 😀
Ako tu niekto pisal ze po cisarskom pit colu, no nechapem. Ja som mohla zacat pit az 24 hod po a aj to iba cistu vodu. A vzhladom ku kojeniu by som fakt colu nepila ani teraz.

katarina1984
22. feb 2015

U mna to bolo necakane ,ale mala som par hodin pozistovat co ma caka...a mozem poradit v tomto...strasili ma,ze po tej injekcii do chrbta (spinalna ci epiduralna anestezia )mi bude zle a tak prve co som na sale ocami hladala bola emitna miska na grcky a cely ten cas som len trpla a cakala kedy to na mna pride a budem grcat...a vies co?nic nebolo,secko prebehlo v poriadku.bolesti boli na druhy den len v ramci normy,mala som tie klipsne ,tak to stipalo pri vstavani a lahani a tiez ma to bolelo ked som kaslala,ale to som poriesila tak,ze az prichadzal kasrl,zapila som ho vodou...drzim palce

katarina1984
22. feb 2015

@kikush1811 pepsi,a vraj je to kvoli moznej bolesti hlavy po tejto anestezii

anjelik14111
autor
22. feb 2015

dievčatá a puchli vám ruky a nohy?? mne teraz začali a teda riadne :(

katarina1984
22. feb 2015

@anjelik14111 a ako,ale kazdopadne to povedz dr...rano ked som vstala,ruky som nemohla dat v päst

kvecia
22. feb 2015

Ja som 9 dni po sekcii. Úplne v pohode, veľmi som sa bála čo ma čaká, najťažšie bolo prvýkrát sa postaviť, no odvtedy už normálne fungujem, žiadne bolesti, iba jazva svrbí, co je spôsobené hojenim. 🙂 Ono to dosť možno závisí od toho aký máš aj prah bolesti.

katyt
22. feb 2015

Ja som mala plánovaný cisársky tiež kvôli polohe koncom panvovým, robili mi ho presne v 39. týždni, vraj to je taký optimálny čas, pokiaľ teda sa dieťa nepýta už skôr. Bála som sa, že mi po anestéze bude zle, lebo vraj zvykne dosť bolievať hlava, preto treba aj tie prvé hodiny len ležať a nesmie sa dvíhať ani hlava a anesteziologička mi poradila, že si mám dať na druhý deň ráno nejaký kofeínový nápoj, aby som tomu predišla, takže som to tak aj urobila. 🙂 Našťastie som bolesti hlavy nemala. Bolesti rany boli tiež znesiteľné, len horšie už bolo to prvé vstávanie po 24 hodinách, lebo sa mi točila hlava, ale potom už bolo len lepšie.