Čo jesť v šestonedelí?

ivulik2
7. júl 2009

prosím poradte čo možem a čo nemožem prípadne nejaký recpt na jedlo v prvých šest týždnov po pôrode bojim sa čokolvek zjesť lebo maleho zo všetkeho bolí bruško a zapražená polievka mi už lezie krkom...

lumistri
7. júl 2009

ahoj ivulik, ja som jedla vsetko, okrem jahod a paradajok, ze vraj su to alergeny..
skus malinkemu dat feniklovy cajik, dostat aj taky od jedneho tyzdna 😵

kisska
7. júl 2009

ivulik - ja odporucam, aby si ten fenyklovy caj pila ty. Ucinky sa dostanu do mliecka a nebudes maleho pliest s flasou. Pokial mas cas jest casto a po troskach, tak mozes kludne vsetko. Zaprazene polievky sa kedysi odporucali, lebo dodavali najviac energie, ale nie je to nevyhnutne.
Ak je malinky citlivy na brusko,tak by si mala vylucit kravske mlieko (mozes len kyslomliecne vyrobky - jogurty, syry, acidko...), surovu papriku, uhorky, jablka so supkou, dovazane ovocie vratane striekaneho, kapustu, strukoviny (mozes cervenu lupanu sosovicu, ta nenaduva), bublinkove napoje... a pomalicky postupne pridavat potraviny tak, ze si das za den len jednu novu potravinu a odsledujes ako sa tvari maly. Vysledok zbadas za 3-12 hodin. U mna to najviac istili zeleninove polievky, cestoviny na milion sposobov a ked uz som svete nevedela co, tak krajec chleba s maslom a tvrdym syrom. Urcite nezabudni na vitaminy pre dojciace maminky, ktore vedia doplnit pripadne chybajuce prvky, kym najdes rovnovahu v strave. Drzim palce 😉

danu
7. júl 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre