Čo na ranku po nástrihu?

pindula
9. máj 2008

Ahojte...prosim, nevie mi niekto poradit, ako by sa mi mohla rychlo zahojit ranka, ktora sa mi urobila po styroch tyzdnoch po porode na hradzi na nastrihu? Aj mi ta ranka krvaca... Prosim, dajte nejaky napad...masticky, obklady...atd...som z toho zufala, zase si neviem totiz sadnut ☹

elise
9. máj 2008

ahoj repíkové kúpel pomôže a dobré je aj sudokrém🙂

nika251
9. máj 2008

Ahoj. No neviem ci som mala urcite to iste ale mne na to velmi pomohlo umyvat kamilkou a potom dat na to vatu s pudrom. Mala som pocit akoby to tam bolo zapalene a na to je dobra prave kamilka. Normalne uvarit, vychladit a dat na vatu- umyt a potom dat vatu s detskym pudrom. Alebo na to pomaha myslim ze sa to vola chlorela ci ako- taky zeleny sprey z lekarne- tam ti budu vedit poradit. ALe mne pomohla ta kamilka. Vyskusaj, za to nic nedas. Drz sa.

pindula
autor
9. máj 2008

Elise dakujem ti... A ten sudokrem si mozem dat na orvorenu ranu? 😕 mas s tym skusenosti?

pindula
autor
9. máj 2008

Nika, aj tebe velky dik...no mam dnes vecer o program postarane... 😉

elise
9. máj 2008

ano ja som si diež dávala je to aj na porezania aj na popáleniny aj na riťky našich drobcov 😉

certica
9. máj 2008

pindi, chlorophyl sprej - kupis v lekarni a kludne si rob obklady z repika, ten ma protizapalovy ucinok, kamilky ukludnuju

zabka1003
9. máj 2008

Pridávam sa, aj mne pohodli repíkové obklady...

pindula
autor
9. máj 2008

Certi, kujeeem 🙂

aj tebe zabka...

No uz si len vybrat...a mozno otestujem vsetko 😉

sakura77
9. máj 2008

jaj,ani nepiste o takych veciach,hned som si spomenula ake to bolo,juj juj au au 😀 😀

pindula
autor
9. máj 2008

Sakura ani nehovor 😉 ...ja som myslela, ze vsetko sa porodnymi bolestami konci....A nikto ma pred nasledkami nevaroval 😉

ilijanka
9. máj 2008

pindula- mne sa šitie rozpadlo na 5.deň- práve keď som sa pobalila, že ideme domov 😀 😀 ,nerozpadli sa mi ale všetky vrstvy, tá vnútorná našťastie zostala držať, ale rana bola otvorená aj tak dosť, doki mi poradila umývať odvarom z nechtíka a tiež Tantum Rosa roztok, ale ja som si to nakoniec umývala roztokom Betadinu v prevarenej vode- je to jódový dezinfekčný roztok, ktorý sa používa aj pred operáciami, dá sa kúpiť v lekárni, po umytí som nechala chvíľu vetrať, aj v noci som vetrala 🙂 a za cca 1,5 týždňa sa mi to krásne zahojilo, doktorka na kontrole po šestonedelí povedala, že by nepovedala, že sa to nezahojilo na 1.pokus, tak skús, mne to fakt pomohlo.

pindula
autor
9. máj 2008

Ilijanka a po tom 1,5 tyzdni si si sadla uz bez problemov a bolesti?

ilijanka
9. máj 2008

no, úplne sa mi to zahojilo, šuši ako nová 😀 😀

elise
9. máj 2008

mna jazva ešte stále ked má pršať svrbí 😉 je to nepríjemené ☹ 😒

ilijanka
9. máj 2008

a ozaj, ešte som upravila stravu po pôrode, lebo mi hrozne opuchli nohy- pred pôrodom mi nepuchli vôbec, asi to bolo z nedostatku bielkovín a možno preto sa mi rozpadlo aj to šitie- jedla som veľa kuracieho mäsa, tvarohu a pod.

pindula
autor
9. máj 2008

Ach jaj baby...tieto poporodne katastrofy su hruza....by ma zaujimalo, ci aj po cisaraku sa este tak dlho trpi 😖

ilijanka
9. máj 2008

vraj tá jazva po cisaráku bolí tiež, keď má pršať, tak asi tiež nič moc- jedna moja známa gynekologička hovorí- najlepšie je kadiaľ dnu- tadiaľ von 😀 😀 , ale iste je to individuálne

certica
9. máj 2008

pindi, ja zatim klop-klop, co sa jazvy tyka. no a pri tej zmene pocaska, to je tiez individualne, moja mama si po operacii maternice tiez citi jazvu v zavislosti od pocasia. mna to nastastie obislo

smejuska
9. máj 2008

no ja som sa tiez hojila nejakych 7 tyzdnov, najhorsie boli zaciatky, to som si ani nevedela sadnut a normalne som nechapala, ked mamicka, co lezala so mnou na izbe, sa pohybovala uplne v pohodicke a fakt vyzerala super, ako keby si tam prisla len oddychnut 🙂 Davala som si repikove kupele, myslim, ze to fajn zabralo, hoci tiez, ako elize, ju citim doteraz. Ale ved pri tych nasich zlatych deturiatkach sa to strati a stoji to za tu chvilkovu namahu, ci nie? 😵 😉

markiza
9. máj 2008

100 %-ny aloe vera gel je super 😉

elise
9. máj 2008

smejuska 100= pravda naši drobci stoja za tú bolesť a preto ich milujeme 😉 ja som tiež ledva sedela ale zrovnalo sa to tak za 3 mesiace.

tomik5
9. máj 2008

No tiež som si užila pri tých 14 stehoch, a to ich dokina rátala len tak na rýchlo. Pomohol tantum rosa. Odporúčam.

mirka8429
9. máj 2008

ahojte..no ja pridavam svoj prispevok..tiez som dost pozasivana..a v nemocke sa ma lekarka pytala ci ma stehy nestipu..tak mi kazala kupit dermo chlorofyl je to sprej a dostat ho v lekarni...a toto si davam..stehy pomaly vypadavaju ale este asi 1 tam mam..ale ked sa pozriem tak mam tam trochu este nieco biele tak neviem ci to stehy alebo co...no a rada sa pomaly zrasta lebo bola dost od seba..tak snad sa dobre zrastie...inak kamoska mi vravela ze jej pomohlo ked si to zlievala hypermanganom alebo harmancekom...

lienockaa
9. máj 2008

ahojte..dermo-chlorofyl sprej a často sprchovať, po každom wc..bez problémov som si sadla po dvoch týždňoch po pôrode..😉

a ešte..bacha, sprejík farbí na zeleno všetko, čo sa s ním dostane do styku a nechce sa to pustiť pri praní..tak mám zelené jedny nohavičky..😉 😀 😀

mirka8429
10. máj 2008

lienocka a rana sa ti pekne zrastla?po akej dobe

katka.m
10. máj 2008

Dievčatá, mňa nastrihovali pri prvom pôrode asi tak na 5 stehov. Dodnes sa mi z času na čas ten nástrih pripomenie a to je už 8 rokov. Ešte že po druhý krát to išlo bez nástrihu 😀

mirka8429
10. máj 2008

katka to si mala super....a neboli ta to pri styku??ja si neviem predstavit to vysetrenie po sestonedeli 😒

misaela
10. máj 2008

ahojte, chcela by som sa spytat ako dlho a ako silno krvaca rana po nastrihu. ja som rodila minulu nedelu, sili ma vonku aj dnu a stale to certovsky boli a krvaca podobne ako pri menzese. raz menej a raz docela dost. o tom ze ba som si normalne sadla, zatial len snivam 🙂

katka.m
10. máj 2008

Tak po tých 6týždňoch sa dáš celkom pekne do poriadku a nemusíš ísť na kontrolu zas presne na deň. Ja som bola tento týždeň 😉 a bolo to v pohode a lekárka použila taký gél, aby to šlo ľahšie. Pri styku to zo začiatku bolelo aj pri prvom a aj teraz po druhom bábätku a nie len po prvý krát, ale častejšie, kým som si zvykla. Ono predsa len je tá sliznica trošku viac podráždená. No, s mužom sme sa smiali, že akoby zasa po prvý krát 😀 Ale asi by som aj tu odporúčala nejaký lubrikant. Ja ho síce nepoužívam, ale rozmýšľam nad ním.

mirka8429
10. máj 2008

misaela no ja som uz 2 tyzden po pôrode a krvacala som dost,,,v nemocke som bola 5 dni to dost krvacalo a potom este doma tak do 2 tyzdnov by to malo zmiernit...na ranu si davaj dermo chlorofyl to pomaha...a sprchuj si to...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre