Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo sa deje po pôrode?

prdelinka12
1. okt 2012

Ako tak chodím na koníka,dozvedám sa vždy niečo nové,čo mi nikto nikdy nepovie...chcela by som vedieť,čo sa deje po tom,ako porodíte dieťa...že sa čaká na nejakú placentu a krv ? fakt sa to nemám koho spýtať...a ďalšie veci,prezradíte maminky ?

kveta
1. okt 2012

Pre mna bolo najprekvapivejsie poporodne tajomstvo, ze prisatie babatka k prsniku zenu dooost boli..

lilysk
1. okt 2012

@prdelinka12 Tu si precitaj su tu aj krasne obrazky 🙂
http://baby-web.topky.sk/clanky/a2840-Porod-a-v...

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@lilysk až mi zle prišlo a to som videla len placentu a názvy...

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@kveta tak aj toho sa bojím 🙂

blondiee83
1. okt 2012

@lilysk ze krasne obrazky??? su uplne priserne 😀

stardust
1. okt 2012

co je priserne na ludskej prirodzenosti? ?
@prdelinka12 vidis a par alternativne zmyslajucich jedincov dokonca tu placentu po porode aj zje 😉

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@stardust bleeee,este ze som vegetarian 😀

stardust
1. okt 2012

@prdelinka12 vzhladom na to, aka je placenta dolezita pre dieta, mohla by si sa o nej vyjadrovat uctivejsie 😉

zigzag
1. okt 2012

@prdelinka12 ked vyde hlavicka je to obrovska ulava, zvysok telicka uz niec nie je, rovnako ako porodit placentu, to ani neciis, pre mna osobne bolo dost bolestive nasledne vysetrenie lekarkou, chcele vidiet, ci nie som potrhana, a bola dost naruziva, ale vsetko ok, nebola som ani potrhana ani nastrihnuta,ani posita, osobne ma prekvapilo,ze po tom vysetreni mi dali vrecko s ryzou na brucho s s nou som lezala tie 2 hodiny na sale :D mali sme krasny porod....

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@stardust ja o nej nič neviem,preto som sa pýtala...a vyšiel z toho vtip 🙂

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@zigzag ryzu ? to na co ? ako prílohu k plalcente ? .-D

something
1. okt 2012

Jej ake krasne babo...teda hlava.... 🙂

svetlusska
1. okt 2012

@kveta nooo jo z toho som bola tiez prekvapena

lubi
1. okt 2012

ahojte. tak pre mňa bol ŠOK asi tyžeň po pôrode (ešte že som bola doma a žiadna návšteva nebola u nás) že ak rodíš normálne potom máš oslabené natoľko svalstvo že neudržíš stolicu! ako každý vravel že po pôrode treba sťahovať svalstvo, ale toto som teda nečakala.tiež keby že sa našiel niekto kto mi to povedal, ale asi sa každý hanbi rozberať takú tému.
@kveta máš pravdu, tie prsníky ma tiež prekvapili. nikdy predtým som od nikoho nepočula že je to bolestivé.

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@lubi takže si mám nachystať aj plienky ? super..

majuska_m
1. okt 2012

Akoze nechcem rodit asi som to nemala citat

czechzuzanaba
1. okt 2012

@lubi ale to je taky individualni, ja jsem zrovna tento problem vubec nemela, ani po jednom porodu 🙂

zigzag
1. okt 2012

@prdelinka12 :D nie, aby sa zavinula maternica :D moj muz ked videl ako vysla placenta, tak ze to co za meduza ? 😀 sranda no 😀
... ja som s cikanim nemala niake problemy, pytala som si misu este ked som na stole lezala, lebo by som sa pocikala, sice bolo nezvicajne cikat poleziacky, ale ulava to bola 🙂
... a mne sa kratko pred porodom urobila zlata zila, maly bol dost velky, tak po porode sa to troska zhorsilo, ale za mesiac som bola ok, zila zmizla, ale neodchazalo mi nic samovolne, okrem silneho poporodneho krvacania, a okrem toho, moe mrchy su stale velmi velmi silne od porodu,, prvu som dostala hned po 4 tyznoch po porode

lubi
1. okt 2012

@zigzag myslím že tá ryža bola ako ťažítko aby sa ti maternica začala čo najskôr sťahovať.

alenka600
1. okt 2012

@prdelinka12 Ale celkom aj rozumiem tomu co sa Ti teraz asi odohrava v hlave - ja som tiez este pred otehotnenim, ale este aj tesne pred porodom vnimala tieto vsetky veci, ktore su s porodom spojene ako dost nechutny grc, ktory celkom urcite neprezijem bez ujmy na cti...a vsetci mi hovorili, jaj dievca, uvidis ako Ti to v tom momente bude jedno. No ja som si nevedela predstavit, ze by mi nieco tak "hnusne" mohlo byt niekedy jedno. Ale ked prislo do tuheho, tak sa zrazu priority zoradili same od seba a veruze som na vsetko dlabala. Pri kontrakciach som nebral aohlad na nic, na nikoho, bolo mi ukradnute, ze ochkam (uvidis, ked pocitis tu mohutnu silu co sa bude v tebe pocas porodu diat a nebudes jej moct vzdorovat, pochopis🙂 atd. Myslim, ze strasne vela zalezi od personalu. Ci sa k Tebe spravaju ako k hysterke, co sa sprava trapne, alebo ci sa k Tebe spravaju milo a s pochopenim. Ja som pocas porodu mala dokonca aj porodnych asistentov - muzov. A kym som vzdy pred tym musela mat zenu gyndosku, lebo chlapa som si nevedela predstavit - tak tito porodni asistenti boli nezvadni a spravali sa tak decentne, ze mi vobec neprislo divne, ze sa vo mne sparaju....
Inac placentu som nevidela, neviem ci je to bezne, ci nie. Rodila som cisarskym, takze dietatko nebolo ani krvave a bolo uplne cistulinke (neviem ako je to pri normalnom porode, ci musi byt take "osliznute" ci nie, povedia ine baby), dokonca dcerku po porode vobec neumyli, ten povlak co ma dietatko na sebe bol velmi jemnulinky, nevonal ani nepachol uz ked sa pytas na "tajomstva" 🙂 No a krvacanie v nasledujucich dnoch som mala uplne mierne, ziadne potoky ani nechutne krvne zrazeniny ake som ocakavala.
Takze ked to vlastne zhrniem, tak asi najhorsia vec pocas a po porode co bola u mna bolo to, ze sa telo same vyprazdnovalo - nemala som hnacku, ale chodila som castejsie na velku. To bolo vazne najvacsie najhroznejsie a najmysterioznejsie na celom porode, takze pohoda, neboj 😎 😎 😎 😎 😎

czechzuzanaba
1. okt 2012

@prdelinka12 ta placenta vypada stejne jako veprova jatra 😀 Ja jsem to u prvniho sledovala, pac me zajimalo, jak to vypada.

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@zigzag a to aký ma zmysel ? preboha,ja asi nejdem rodiť...a už vôbec neberiem chlapa,lebo keď to tu čítam,odpadne skôr ako ja 😀
že medúza 😀

liz_lemon
1. okt 2012

@prdelinka12 ta ryza je na splasnutie brucha, ja som sice mala sekciu, ale tiez mi dali nieco tazke na brucho, akurat ze som to vobec necitila, lebo som mala spinal, zistila som to, az ked mi to dali prec
ja som bola prekvapena, ze kolko zien ma po porode rovnako velke brucho ako pred nim, ani lekari to nevedeli rozoznat, ze kto je po a kto pred

wiki20
1. okt 2012

no v noci už asi nezaspím. Ja máám straaaach. Nedá sa inak rodit?? ja newiem nejak ho vypluvnut abo keby sa vedel transportovat 😀

bianca
1. okt 2012

ja som bola celkom rada ked som nenastavila ruku po tom co mi povedala sestra ze mi daju tbl na vyvolanie porodu.A to som zdravotnik

lubi
1. okt 2012

@czechzuzanaba to chápem, ale akosi mi nedošlo že na čo to toľko o tom posilňovaní svalstva toľko hovoria. je mi jasné že sa to nestáva každému, ale bola by som veľmi osobne rada keby mi niekto pred pôrodom povedal že môže nastať aj takáto neskutočne trápna situácia.
@prdelinka12 tak buď pripravená na všetko radšej, ozaj to nie je sranda. aaaaaaaaaaj keď po čase sa z toho budeš iba smiať.

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@alenka600 aha takže p opôrode budem mať aj krámy ? jupí..

alena16
1. okt 2012

@prdelinka12 😀 😀 😀 Nemusis, nepoznam nikoho, kto mal takyto problem, tak asi to nebude take caste 😀 😀 😀

mirabelka212
1. okt 2012

po porode z teba vyjde placenta...alebo ti daju injekciu aby sa vypudila sama....moj drahy bol pri porode....a bez problemov....🙂 aj tu videl (ja nie) to uz "uprace" sestra...alebo kto ta odrodi. Ja som ani nevedela kedy placenta zo mna vysla...a pri porode som mala len manzela a porodnu asistentku v nemocnici. Nikoho ineho som za cely porod nevidela. Dokonca mi manzel aj drzal nohy aby som tlacila...ked si asistentka odbehla. Fakt palec hore prenho!!! 🙂)

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@bianca akú tabletku ? načo ?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli