Čo sa deje po pôrode?

prdelinka12
1. okt 2012

Ako tak chodím na koníka,dozvedám sa vždy niečo nové,čo mi nikto nikdy nepovie...chcela by som vedieť,čo sa deje po tom,ako porodíte dieťa...že sa čaká na nejakú placentu a krv ? fakt sa to nemám koho spýtať...a ďalšie veci,prezradíte maminky ?

zankaj
1. okt 2012

:O :O kocky ja nejdem rodit ked to citam zacinam mat strasny strach :( :( aj ked som cakala vsetko mozne. Povecte aj nieco krasneeeeee prosim 🙂

zigzag
1. okt 2012

@prdelinka12 juj, no ti poviem, ze som bola rada, sam sa pomukol ze pri nas bude, ale nakoniec trosku vahal aj on aj ja, nevedela som ako budem reagovat, ci nebudem hystericka, a tak,, ale ostal pri mne, aj ked som mu povedala, ze ked nechce nemusi,, a bol mi obrovskou oporou pri porode, fakt, neocenitelna pomoc,,, on videl uz len ako ju dr prezera, ci je cela, ci neostalo nieco vo vnutri,,, inac nevidel nic sedel mi za hlavou 😉 inac odpadaval,ked mu brali krv,ked sa vyhadzal z cohosi, a porod zvladol v pohode 🙂

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@liz_lemon brucho ???

majuska_m
1. okt 2012

@prdelinka12 v koľkom si týždni?

zigzag
1. okt 2012

@zankaj porod je krasny, a najma ten pocit, ze si dokazala dat zivot, neskutocny pocit...
a coho sa bojis konkretne?

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@zigzag ja ke´d vidím krv odpadávam tiež,takže neviem ako prežijem pôrod 😀 ale čo nejako bolo nejako bude,tehotná zatiaľ nie som,.takže sa nebojím 😀

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@majuska_m ja ešte nie som 🙂

czechzuzanaba
1. okt 2012

@lubi jojo, ja jen ze aby @prdelinka12 nemyslela, ze je to u kazdeho 🙂

Tato diskuze akorat tak budouci maminky vystrasi 🙂

majuska_m
1. okt 2012

@zankaj ani ja už nechcem rodiť je to strašné... ako to tam opísali že 6-8hodín bolestí ach jaj

zankaj
1. okt 2012

@zigzag moja ja sa bojim ci to zvladnem ci som dost silna na porod :( kaslem na placentu alebo pokakanie sa beriem to tak ze to k tomu patry. Ja len ze ci to zvladnem ci zlvadnem tlacit a tak :(

majuska_m
1. okt 2012

@prdelinka12 jaj no tak to máš fajn :D nemusíš sa báť :D

stardust
1. okt 2012

@prdelinka12 cez to brucho ani vela krvi pri porode neuvidis 😀 😀

zankaj
1. okt 2012

@majuska_m triafa ma slak ked to citam a to kazdy ze aka krasa no fakt sila :D ale mozno je pravda ze ked uz sa to blizi nemyslis na nic len na to aby sa mrnusko narodil v poriadku. Nejako prezijeme musime co ine nam ostava 🙂

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@majuska_m bojím sa aj tak 😀 a neboj to zvládneš 😀
@czechzuzanaba nešlo mi o vystrašenie,ale o to,aby sme vedeli veci,ktoré nám nikto nepovie...

stardust
1. okt 2012

@zankaj urcite zvladnes. Treba verit svojmu telu 🙂

liz_lemon
1. okt 2012

@prdelinka12 ano brucho

wiki20
1. okt 2012

Ja neidem rodit 😀 prekrížim nohy a do konca života ma bdue kopat v brušku 😀

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@stardust dúfam 😀

zankaj
1. okt 2012

@stardust si zlata praveze si neverim a neverim hlavne mojmu srdiecku :( beriem lieky a vobec neposlucha neviem co bude :(

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@liz_lemon to mi zostane ?ach jáj...

meg_junova
1. okt 2012

No pre mna najvacsim prekvapenim bolo, ze porod bol uplne iny ako som si ho predstavovala. Predporodne bolesti vobec neboli skoro o brusnych bolestiach, skor ma boleli kosti a stupnovalo sa to az tak, ze som sedela na konci na fitlopte v takom tranze a nic okolo som nevnimala, iba kontrakcie a vanok prichadzajuci cez okno. no a ked ma supli na stol, ze maminka, ideme tlacit.. SUPS a maly bol vonku a mna vobec nic nebolelo, teda posledna faza bola ulava. Potom mi nieco malicke a teple polozili na brusko a to bol ten najkrajsi pocit, aky zena zazije 🙂))))))) Odvtedy dakujem kazdy den Bohu, ze mam svojho anjelika, ktory je pre mna najkrasi a najsladsi na svete. 🙂 🙂 🙂

zankaj
1. okt 2012

@wiki20 sme dve :D :D ja nejdem rodit mam termin januar , februar ale kaslem na to :D

stardust
1. okt 2012

@zankaj a co ti hovoril gynekolog, ako budes najpravdepodobnejsie rodit? Daju ta prirozdne alebo na sekciu, alebo sa rozhodne az v porodnici?

wiki20
1. okt 2012

@zankaj aj aj mám január 😀 ale potom tu čo čítam mám dost 😀

zankaj
1. okt 2012

@wiki20 mne je konec uz teraz :D :D

alenka600
1. okt 2012

@prdelinka12 mimochodom citala som, ze ak nemas uplne vyprazdnene creva, tak pri tlaceni z Teba moze vyst aj nieco ine ako iba dietatko 😵

prdelinka12
autor
1. okt 2012

bože prečo mi zas zmenili názov ?

zankaj
1. okt 2012

@stardust No praveze nevieme este moja :( Neviem ako to bude vazne a toho sa bojim. Zevraj sekcia nieje dobra na srdce ze skor EPI kedze nebudem asi vediet predychat kontrakcie tak fakt netusim. Ale ako viem EPI sa dava az ku koncu nie? takze kontrakcie musim predychat ale ci to bude ok netusim :( :(

liz_lemon
1. okt 2012

@prdelinka12 tak niekomu ostane, niekomu nie, mne neostalo, splaslo v podstate hned, ale nie je to navzdy 🙂

prdelinka12
autor
1. okt 2012

@alenka600 no hej veď aj klystýr robia či nie ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre