Dá sa vyvolať druhý pôrod, ak prvý pôrod bol sekciou?

sonik28
14. feb 2013

Ahojte mamičky. Zazila niektora z vas situaciu, ze sa jej lekar ani nepokusil vyvolat druhy porod po dovrseni terminu porodu (cipkom na dozretie krcka), ale hned volil sekciou, kedze aj prvy porod bol sekciou (10 den po termine bez vyvolania)?

Lekar mi povedal, ze budeme cakat na prirodzeny porod do terminu, ak porodna cinnost nezacne, urobi sekciu, kedze nie je mozne po mojej prvej sekcii vyvolat druhy porod...☹

Mam este 3 a pol týzdna, tak sa snazim prehovorit babätko v brusku, nech stihne prist na svet prirodzene, aby som nemusela ist na druhu sekciu...krcok je zatial uplne tuhy a uzavrety...☹

xlucia
14. feb 2013

@sonik28 nikto nebude riskovat umelo vyvolavat druhy porod, ak bol prvy sekciou, aby nerupla maternica. je to obvykly postup pokial sa porod nerozbehne sam

dari
14. feb 2013

Ano, vyvolany s epi. Tak da sa.🙂

jolinka
14. feb 2013

@sonik28 to zalezi od lekara..ja som mala prvy cisarsky, za tym sa mi podarilo porodit 3 deti prirodzene 😉 🙂 🙂 🙂

pri druhej dcere ma lekari doslova tlacili do cisarskeho , ze ked prvy tak aj druhy aj ked sa podmienky preco bol prvy cisarsky {zla poloha plus odumieranie placenty} nezopakovali, takisto dieta nebolo prilis velke... uz som bola v nemocke, kompletne predoperacne vysetrenia, hospitalizacia pre "prenasanie"...pricom som mala LEN 2 dni po termine... 😒 😒 😒 chvalabohu sa dcerke zachcelo na svet a nad ranom sa mi spustili kontrakcie a o 2 popoludni som porodila krasne dievcatko, bol to moj najlahsi porod.

dalsie deti synov mi uz bez problemov "dovolili" rodit prirodzene, ani predoperacne mi nerobili.

ale ako hovorim ten prvy prirodzeny porod som si doslova musela vydobit 😝 lekarka do poslednej chvili tvrdila ze ja to nezvladnem a neporodim... a mala bola na 4 zatlacenia vonku 😀 😀 HEC 😉 😉 😉 😉

jolinka
14. feb 2013

@sonik28 a vlastne som neodpovedala na tvoju otazku 😉

ano baby maju pravdu lekari neriskuju rupturu maternice...moje 3 porody neboli vyvolavane...nemala som nic na bolest takisto sa neodporuca ani epiduralka lebo zena by necitila prudku bolest pri rupture...takze to bola vlastne akasi "vyhoda" pre mna...ze ma nechali rodit svojim tempom, nic neurychlovali ani netisili. akurat treti syncek uz bol napor na psychiku lebo som prenasala 11 dni po termine, jedine stastie ze plodova voda bola cista cira a bol v poriadku, lebo uz ma zenu na cisarsky 😒

jolinka
14. feb 2013

@sonik28 inak terminy porodu...to je otazna vec 😉

trebar to dieta 11 dni po termine ...malo uplne ciru plodovku, podla lekarky placenta nebola prezreta ani dietatko nemalo znaky prenasania {pokrcena koza, dlhe nechtiky atd.}

rebroza
14. feb 2013

@sonik28 ahoj, ja som mala druhy spontanny po prvej sekcii v 2011 v ZA. a tam sa vsetci vyjadrovali, ze po prvej sekcii mi vyvolavacku davat nik nebude a ked sa porod nespusti sam, pojde sa na dalsiu sekciu.
spustil sa den pred terminom, odrodila som normalne. aj dalsie dve "kolegyne" to takto stihli. boli sme preventivne tyzden pred terminom v nemocnici, sledovali a cakali.
tak skus babo ukecavat... ja som potom v tej nemocnici aj drepy robila, chodila po schodoch, jemne hopkala 🙂 , ale ci to malo vyznam, tazko povedat.

sonik28
autor
14. feb 2013

dakujem, maminky, za rychlu reakciu...ano, viem, ze nechcu lekari riskovat rupturu maternice, no nechapem, preco napriklad mi nevyvola tyzden pred terminom...

uvidm, budem intenzivne ukecavat, plus masaz hradze, caj z malinika, homeopatika...atd. verim, ze sa mlady pan v bruchu umudri a pojde sam...este pred mesiacom bol o 12 dni väcsi, tak hadam kvoli mojmu dlhemu cyklu nebudem prenasat a stihneme to pred terminom...🙂

rebroza
14. feb 2013

@sonik28 myslis to tak, ze preco ti nevyvolaju porod tyzden pred terminom?
ak ano, tak odpovedam. ak to dobre chapem, vyvolavacka zosilni kontrakcie. stena maternice je viac menej zoslabena jazvou, takze riziko ruptury je o nieco vyssie, ako ked je maternica bez jaziev. no a vyvolavackou zosilnis tlaky, pravdepodobnost ruptury sa zvysi. nechcem ta vobec strasit, len pisem ako to chapem a ze doktor sa na to asi diva zo statistickeho hladiska - radsej cisarsky, bo statisticky je to bezpecnejsie ako spontanny s vyvolavackou (po prvom cisarskom). jasne, ze v konkretnom pripade to moze dopadnut uplne inak, ale to nikto dopredu nevie.
takze nejde o to kedy ti daju vyvolavacku, ale ze ti ju vobec daju.

dari
14. feb 2013

@sonik28 zmen lekara... 😅 mna hospitalizovali tyzden pred terminom, rodila som po 2,5r. Dcera mala 4,2kg a posledny syn 4,6kg. Takze da sa...Tiez som mala na vyber, Ale ja som nechcela dalsi CS.

merilu
3. júl 2016

Baby je tu niekto komu po prvej sekcii druhy porod vyvolali mne chcu lebo tlak stupa ale bojim sa vyvolavacky mam 5 dni do terminu vdaka

katrin21
3. júl 2016

@jolinka sice stary prispevok, ale....
je rozdiel mat prirodzeny bez vyvolavania a vyvolavat.... po sekcii...
lebo oxytocin do zily viacej namaha maternicu.... oni to niekedy nechcu riskovať...
ale inak sa da rodit po sekcii, jasne, ... aj moja segra dva roky po sekcii porodila normalne, ale babatko bolo malinke, len 2,70 takze sa dalo, nemala velke brucho a dostala normalne bolesti.... nevyvolavali jej.

merilu
3. júl 2016

@katrin21 ved oto ide ze mi chcu vyvolat kvoli vysokemu tlaku sa uz cakat nemoze tak som zvedava

jolinka
3. júl 2016

@katrin21 len tolko k tomu tie deti co som porodila normalne po sekcii, neboli male...dcera mala 3200gr, chlapci 3750 a 4080 gr. takze donosene deti. tazko povedat ako sa to rozhoduje, mne napriklad aj dost dokladne viac x pozerali ultrazvukom jazvu a hrubku steny maternice a ze vraj to mam dost pevne a dostatocne hrube, a to zrejme aj prispelo, ze boli podmienky na normalny porod po sekcii.

cize ked lekar vidi ze by to bolo rizikove, tak samozrejme nechce riskovat. napr. mne hovoril dr. ze by to malo byt hrube aspon 5mm aby povolili normal porod po sekcii, a ja som mala 7,8 mm.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre