Dá sa zvládnuť vyvolávačka?

beatrice1111
18. feb 2022

Ahojte,zrejme ma caka vyvolavacka, uz som na prijme. Da sa to zvladnut? Mam strach,pocula som ze je to o dost bolestivejsie ako spontanny porod. Dakujem

diamond007
18. feb 2022

@beatrice1111 už sme ti odpísali vcera

sirka9
18. feb 2022

@beatrice1111 neboj, nic strasne. to das 😁 hlavne nestresuj a neboj sa. strach je horsi nez realita. daj si do hlavy, ze to bude ok. cim viac sa budes bat tym viac pojde psychika do kelu. a psychika je velmi dolezita.

diamond007
18. feb 2022

@sirka9 už som jej to písala včera aj pred pár dňami... :-/

sense
18. feb 2022

Da sa to zvládnuť, to dieťa musí ist von tak ci tak...

asocial
18. feb 2022

@beatrice1111 a o ti pomoze, ked ti napisem negativnu skusenost? Nic, len sa vystresujes!

sim_simonka
18. feb 2022

Mysli pozitívne, pôrod boli tak či tak. Keď sa budes báť a stresovať tak taký aj bude. Ver tomu, že to dieťa zaživa omnoho väčšiu frustráciu ako ty tak mu to ešte nesťažuj. Snaž sa mu to naopak uľahčiť, mysli v dobrom, bolesť sa dá zvládnuť. Je to predsa tvoje dieťa a chceš mu určite len to najlepšie.

selest
18. feb 2022

Nie vobec praveze oproti predlhemu bolestivemu porodu bez bol porod s vyvolavackou bezbolestny a rychly.

erikamamo
18. feb 2022

podla mna to nie je take hrozne, aspon ja som nebadala, ze by mi to nejak zhorsilo porod a bolel by viacej. vyhnes sa dlhemu otvaraniu co je podla mna super

kiki68
18. feb 2022

@beatrice1111 da sa to zmaknut uplne v pohode. Neviem co s tym vsetky zeny strasia. Tiez som mala a bez tlmenia bolesti. Porod je bolestivy, inak by nikto neuplatnoval epiduralku atd.

kvetinka75
18. feb 2022

viem že sa bojíš ale preboha čo je to za otázku? Dá sa zvládnuť? Veď ženám sa dávajú vyvolávačky a čo to neprežijú? Keby sa to nedalo zvládnuť, tak sa to nepodáva. zbytočne nestresuj , lebo si tým iba uškodíš. Ja som tiež mala vyvolávačku, bolesti hrozné, 21 hodín a zvládla som to. Tak ako kopa iných mamičiek. Radšej som si pred tým nič nezisťovala aby som nestresovala. Povedala som si, že rodilo kvantum žien predo mnou, tak to musím zvládnuť aj ja.

evica17
18. feb 2022

V pohode. Ak sa bojis bolesti, daj si epiduralku pichnut. A necitaj skusenosti inych, u teba to bude ako bude. Nestresuj sa a tes sa ze to budes mat za sebou a nebudes cakat na to a nebudu ta napr trapit par noci za sebou bolestivy poslickovia ako jiwktore zeny tu pisali....alebo sa posnaz este a skus daku babaku radu na vyvolanie porodu :P

babulkomale
18. feb 2022

@beatrice1111 da sa zvladnut vela, len si vrecko na vracanie nachystaj, keby nahodou. Tie krce byvaju dost silne.

ummimaryam
18. feb 2022

@beatrice1111 zvladnes, neboj ☺️🌷 aj obycajny porod je bolestivy. Ani sa nenazdas a bude Po tom

dankanka
21. feb 2022

@beatrice1111 mala som bez vyvolavacky aj s nou.. boleli oba brutalne :D ale ten s vyvolavackou bol rychlejsi, isla by som do toho znova (do vyvolavacky, ak by som si mala vybrat)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre