Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dali by ste si zdokumentovať svoj pôrod?

wiwant
10. júl 2014

ahojte, hľadám odvážnu tehuľku ktorá má zaujem nechať si zdokumentovať svoj pôrod.
..foto je uplne zadarmo, jedina podmienka je schvalenie zverejnenia fotografii, nebude sa jednat o ziadne vulgarne zabery ale o zachytenie toho carovneho okamihu...
viac info IP.

serpentino
10. júl 2014

Ja by som do toho isla hned,ale uz som rodila ☹ a dalsie na obzore sa necrta ☹ ,to si sa nemohla ozvat cca pred 4 rokmi? 😀

luckadominika
10. júl 2014

krásne foto... ja som mala tiež manžela pri pôrode... a foto.. to by bola pekná pamiatka 🙂

kris557
10. júl 2014

Jéj to by bolo krásne, ale nie som tehotná...pri malej dokonca nemám ani len spoločnú fotku zo sály ☹

flory
10. júl 2014

To je škoda, že už mám pôrod za sebou. Bola by to krásna pamiatka 🙂

bubelko
10. júl 2014

nie, nedala

kataina
10. júl 2014

určite nie. Ak by bol pri pôrode manžel, mohol by nas odfotiť, ale nie počas pôrodu, ale po narodení babetka. Myslím, že je to príliš intímna záležitosť a fotografku si tam neželám. A už vôbec nie aby sa potom tie fotky mohli niekde prezentovať, nech by boli aj pekne a umelecke, neželam si ich zverejnovať. Nehovoriac o tom, že zastupujem aj dieťa a ono si možno v dospelosti tiež nebude želať, aby ste s jeho fotkami takto nakladali, asi by mi dieťa nepodakovalo 🙂
Prepačte mi fotografi, ale ked Vas tam nikto nevola, tak načo sa tam montujete? Ved keby dakto chcel fotografa, asi si to sam dokaže zariadiť.

sense
10. júl 2014

fotografom urcite nedala, ale podobne dve tri fotky mame aj my, s ochotou ich spravila aj porodna asistentka....kde sme pokope rodinka...a to su fotky kt. patria cisto do naseho sukromia a nie na zverejnenie, takisto ako aj fotky z ultrazvuku a popravde nechapem ako si mozu niekt. take veci zobrazit ci uz na fb alebo na verejnom diskusnom fore, ale tak akzdeho osobna vec....

michala.s
10. júl 2014

Nie a už vôbec by som neposkytla právo zverejniť fotografie. Manžel možno zoberie malý fotačik čo mame doma ale to je asi tak vsetko.

mimla
11. júl 2014

Bohužiaľ sa ma to netýka, ale išla by som do toho. Ja som som bola tak mimo, počas celého dňa, kedy som rodila, že si viac ako polovicu vecí nepamätám. Ak by som mala nejaké fotky, ešte k tomu vkusné, ako sú tieto, možno by mi to pomohlo vypchať medzery v pamäti. Skutočne dobré fotky nikoho neurážajú a priam dokumentárne zachytávajú ukrývané momenty. O zverejnení fotografií by som trošku uvažovala, možno by som skôr volila formu, že mám právo veta na niektoré zábery. Teda séria by musela byť mnou a mojim partnerom autorizovaná. Môj otec ma ako dieťa fotil veľmi často, možno tak často, ako fotíme deti dnes, ale on mal fotoaparát na film. potom tie fotky aj sám vyvolával. Mám úžasné fotky od bábetkoských čias. Som rada že ma niekto fotil, hoci aj na šerbli, hoci ak ako som sa akurát pocikala, zababranú od jedla, uplakanú. Jednoducho fotil všetko z môjho detstva. Ak by som mala fotku zo dňa kedy som sa narodila, asi by som pri nej aj slzela, keby som na ňu hľadela. Ak by to bola fotka niekde pred desaťročiami zverejnená, napríklad na nejakej výstave, či ako súčasť knihy, bol by to len bonus. Ale som si plne vedomá toho, že som zase v menšine.

eeffka
11. júl 2014

deti mam 2 a fotky mam tiez, nedala by som sa uz len preto , ze pre mna samu to bola stresujuca zalezitost a som rada ze bola tma, 3hod v noci a nikde nikto, nie ze blesky medzi nohy, isteze vam ide "o umelecky zazitok a kuzlo okamziku" ale ee netreba dakujem. staci ze sa kde tu motaju sanitarky, nie ze este "fotograf" s tym poloprikrcenym postojom s megafotakom a ja v krci..... cele chore

horana
11. júl 2014

Pre mna je to skor nez carovny okamih , okamih intimny a sukromny, nieco ako sex. Nie je to nieco pre druhych.
Cudzie mamicky na fotkach pri a po porode vo mne ziadne emocie nevyvolavaju. A tie svoje mam v hlave ako vnutornu spomienku, par fotiek babetka do domaceho albumu, nastastie ziadne nemocnicne pristroje a nastroje, inkubatory a cislo cez pol tela, ani cudzi doktor, a to mi bohate staci, nastastie viem dost dobre fotit sama, tak som si nafotila presne ako som to citila.

l3yla
11. júl 2014

Ano ,dala zdokumentovat-ale IBA mojim muzom. (mame zrkadlovku a vsetko potrebne fotograficke prislusenstvo). Cuzdieho cloveka by som si pri tak intimnom a dolezitom okamihu nedokazala predstavit a tobôž dat suhlas na zverejnenie. Take fotografie -ci uz na porodnej sale alebo kde je zachyteny okamih kojenia jednoducho patria IBA to sukromneho archivu nech su akokolvek spracované i napriek tomu ze by sa dali kludne,zasluzene nazvat umeleckym dielom.

kalu33
11. júl 2014

ešte sa naskytá otázka, že ako sa chcete dostať na sálu? Však pri pôrode môže byť iba 1 sprevádzajúca osoba. Teda najskôr manžel. A nie fotograf.
Tuším iba v jednej pôrodnici na Slovensku môžu byť 2 sprevádzajúce osoby.
Ako si vybavíte povolenie?

ludka140281
11. júl 2014

jy by som dala,ale už sa nechystám na dietatko(iba ak náhodička) 😀 ...ved su to najkrajsie chvilky v živote ludí,,,stávate sa rodičmi....(teda ak je všetko ok)...ja by som teda dala......

Tu začni písať odpoveď...

Odošli