Ďalší pôrod po predošlej vakuumextrakcii

m_isk_a
3. mar 2022

Ahojte mamičky,
chcem sa vás spýtať na vašu skúsenosť.
Môj prvý pôrod bol pred necelými 3 rokmi, nakoniec musel byť ukončený vákuumextrakciou, kvôli hroziacej hypoxii plodu + nedostatočným kontrakciám (mala som veľmi dlhý pôrod).

Chcem sa spýtať, či je tu niekto, kto mal prvý pôrod takýto a druhý v pohode. Nejak som čakala, že ďalší bude fajn, tešila som sa naň a teraz som si čítala nejaké štúdie, ktoré ma akurát vystresovali - že po vexe je pri ďalšom pôrode zvýšená pravdepodobnosť vexu zase a tak...

Aká je vaša skúsenosť?

Ďakujem 🙂

andrea_prestastna
3. mar 2022

@m_isk_a oh pripnem sa, ja detto, 18hodin kontrakcii 4epiduralky a nakoniec vakum o par dni mam rodit no teraz mi pekne stiahlo hrdlo :(

m_isk_a
autor
3. mar 2022

@andrea_prestastna
Och no, tak to sme na tom boli prakticky takmer rovnako, až na to že ja som mala kontrakcie 24hodinovku a plus predtým 2 dni silných posličkov že som nespala... a epiduralky som mala len dve :D :D :D

Ale akože povzbudivy priklad je moja "spolubyvajuca" zo 6nedelia z prveho porodu, ktorá hovorila že prvý pôrod mala taký ako ja, dlhy, vyčerpavajuci, končiaci vexom a že druhý bol super, že mala doma dulu a do porodnice prišla až už velmi otvorena a porodila bez problémov aj fit bola prakticky hned 🙂

len ma zaujima viac skusenosti než tato jedna 🙂

A držíme si palce! Ja rodím za 6 týždnov tak tiež už čochvíľa, chcem veriť, že sa dočkame peknych porodov, zaslužime si to ❤

zuzanaete
3. mar 2022

Potesim ta. Prvy porod skoncil rovnako ako tvoj. Druhy porod uplna malina. Keby som mala vsetky porody ako ten druhy, tak mozem rodit kazdy mesiac. Drzim palce.

andrea_prestastna
3. mar 2022

@zuzanaete oh dakujem aj ja

andrea_prestastna
3. mar 2022

@m_isk_a ja som mala velke depky dlho dlho,,,, maleho mi hned prilozili na prsia a brali ho prec lebo modrel a nedychal, pphlad mojho muza nikdy nezabudnem, verim ze tento krat to bude malina, muz ostava doma so synom

katkatonkova
3. mar 2022

Prvý pôrod 18 hodín vákuum...traja doktori ma sili vyše hodiny....druhý pôrod 2 hodiny.....bez nastrihu....len dva malé stehy.....

diamond007
3. mar 2022

@m_isk_a
@andrea_prestastna
Žienky, nemám skúsenosť s vexa, ale osobne si myslím že to má čo dočinenia s epiduralkou.
Pri prvom pôrode po epiduralke sa mi kontrakcie úplne zastavili, že som mohla tancovať a skákať po sale, museli dopichavat oxytocín a to bol teda des. Pri druhom som ju odmietla a teda lepšie oveľa. Kamoška to mala podobne, prvý pôrod epiduralka jej znemožnila tlačiť, skákali jej na brucho a kričali že si zabije dieťa, druhú odmietla a porodila malina....ďalšie ju pichli veľmi skoro, kontrakcie sa nerozbehli a skončila s cisárskym. Jasné že sú ženy ktorým pomôže, ale myslím že tých je menej ako tým, ktorým uškodí. Dosť som si o nej po pôrode zisťovala a nie je to bohviečo. Držím palce. Určite treba dať strachy preč, prijať že telo to vie odrodit a myslieť pozitívne.

andrejka1974
3. mar 2022

@diamond007 no u mňa som mala epiduralku až pri poslednom pôrode a ten pôrod bol ukážkový rýchlejší ako predošlé pichli mi epidural o 10.00 ráno a 11.20 mala na svete pri ostatných trápenie aj 12 až 24 hodín

m_isk_a
autor
3. mar 2022

@diamond007 noo akože ja som ju povodne ani nechcela, ale ked som po 15hodinach kontrakcii už ledva stala/sedela som ju privitala :D a paradoxne som sa potom začala otvárať aj rychlejšie.... ale je to možné, resp tiež si myslim že ta zaverečna faza tym bola negativne ovplyvnena, dostavala som maximalne davky oxytocinu, myslela som si že zomriem od bolesti v tej prechodovej faze kedy už epi neučinkovala a davali oxy....no predsa len tuším sa pri tej epi spomina aj to že častejšie porody končia inštrumentalne potom...

každopadne dakujeme za povzbudenie ❤ ja som odhodlana isť zase bez epi a zvladnuť to!

@zuzanaete
@katkatonkova baby dakujem aj vam za vaše skusenosti povzbudivé! verím že vas budeme nasledovať 🙂

@andrea_prestastna tak to si mala naozaj hrozné, naša malá teda našťastie bola v poriadku a apgar mala 9-10-10, ani hlavičku nemala nejako deformovanu ani nič... ja idem rodiť v inej porodnici než prvykrat, tak aj skrz to mam obavy, dceru som rodila v Brne, pretože sme tam vtedy žili a teraz idem do Žiliny...

thoughtfulweirdo
3. mar 2022

Ja som mala prvý pôrod nie vexom, mali ho už nachystaný, ale nakoniec mi dcéru dve sestry/asistentky vytlačili z brucha. Takisto som mala dlhý 22 hodinový pôrod, kontrakcie len v chrbte a extra krátke, skrátka nevedela som vytlačiť. Pred druhým pôrodom som mala strašný, strašný strach, samé hrôzostrašné predstavy, ako to pôjde ešte horšie. A keďže mi nakoniec museli pôrod aj vyvolávať 9 dní po termíne, šla som do nemocnice s plačom a zmierená so zvonom alebo akútnou sekciou a len som sa modlila, aby stihli dieťa akokoľvek vytiahnuť včas. Realita? 4,5 hodiny slabých znesiteľných kontrakcií, 30 minút silnejších, asi 2 fakt silné a na dve zatlačenia bol syn vonku. Pôrod ako z reklamy. Potom som sa až hanbila, akú paniku som doma robila 🤭 držím palce, aby to aj u vás dopadlo rovnako krásne.

poska28
3. mar 2022

@m_isk_a Ja som mala prvý pôrod vákumextraktorom, bola som tak natrhnutá, že ma museli uspať keď ma išli šiť. Druhý pôrod v pohode bez komplikácií. Na tri zatlačenia malá bola vonku. Ja som sa druhého pôrodu vôbec nebála napriek tomu, že ten prvý bol komplikovaný. Nemyslela som nato. Treba myslieť pozitívne.

m_isk_a
autor
3. mar 2022

@thoughtfulweirdo joooj tak to je parada, to chcem :D dakujeme!!! 🙂

mimi3008
3. mar 2022

1.porod pred 2,5 rokmi - nad ranom odtiekla voda, pri prijime otvorena na spicku prsta, pred obedom zacali kontrakcie, dostala som epidural, ale velmi pomaly som sa otvarala, dali oxytocin...napokon nepomohol ani vex, skoncilo sa to kliestami. Maly neplakal, bol modry, ked ho vytiahli, riadna psychicka trauma, ja dotrhana na cimpr campr, zotavovanie dlhe a bolestive. Pri 2 tehotenstve mi gynekolog doporucil sekciu, ale samozrejme s tym, ze konecne rozhodnutie je na mne. Ja som nemala odvahu znova nieco take podstupit, bala som sa, ze sa takyto scenar zopakuje a tak som sla na planovanu sekciu v spinale. Rozhodne to nelutujem, zotavovanie po sekcii bolo stokrat lepsie, nez po 1.porode

diamond007
3. mar 2022

@andrejka1974 to by som pripisovala pôrodu niekolkemu... Prvé pôrody zväčša bývajú ťažšie, ale telo si to už pamätá pri tých ďalších. Preto som písala že môže a nemusí. Každej to zafunguje inak.

danieladeley
3. mar 2022

@m_isk_a Ja ta potesim 🙂 prvy porod vyvolavany, 2 noci kontrakcii, odpadla som od unavy pocas tlacenia, kolaps organizmu a vax. Druhy porod od zacatia prvej kontrakcii do samotneho porodu presli iba 2 hodiny a ani jeden steh, na dve zatlacenia. Po porode ako keby som absolutne nerodila. Pred druhym porodom som pila malinovnik, alchemilku, cvicila s anibalom, cvicila som tehotensku jogu, chodila som na dlhe prechadzky so starsim synom, ktory mal rok a pol. Nie ze by som nejak extra verila, ze mi caj alebo joga pomoze lahko porodit, ale bola som tak nastavena, ze pre kludnu dusu pre to urobim vsetko, co sa da. Bola som v max. psychickej pohode, myslim, ze to mi pomohlo najviac. No a aby som nezabudla, po skusenosti s prvym porodom, pri ktorom do mna napichali vsetko mozne aj nemozne, som odmietla cokolvek do mna pichat, pokial to nebude nutne...vyvolavacky, urychlovacky, oxytocin, ani epiduralku. Takze sa to da, drzim palce 🙂

diamond007
3. mar 2022

@m_isk_a presne ako ti napísala vyššie, nemyslieť na to a každý pôrod je iný, jedinečný ako aj dane tehotenstvo a bábo.... Určite pri druhom som vedela že pôrodné cesty sú pripravené, prvý som tiež mala kontrakcie 22h, druhý som mala 3h pobolievanie bruška (upratovala som dom) a necelé 2h silnejších kontrakcií a bola na svete bez epiduralky.
Budeme myslieť na teba, prípadne skús vizualizovat pôrod, afirmacie nájdi na YouTube. Mne to straaasne pomohlo, ukludnovalo ma to a druhý pôrod bol presne podľa predstáv

m_isk_a
autor
3. mar 2022

@danieladeley
@diamond007
Juuj baby dakujem 🙂 hej, tiež sa pripravujem, teším, planujem aniball aj masirovaž hradzu aj všetko čo sa da :D dnes som sa nechala trochu zostresovať...ale dali ste ma dokopy a moja nadej na druhy porod ako na zažitok na ktory budem spominať rada je späť! :D 🙂

m_isk_a
autor
12. apr 2022

Ahojte tak som si zalozila toto forum aj si sem odpoviem ak by na to v buducnosti niekto narazil a pomohlo mu to 🙂

Prvy porod som mala nekonecny, dlhy, koncil vexom, nastrihom, 3tyzdne som si poriadne nesadla...

Mam za sebou druhy, krasny, prirodzeny, bez zasahov ci nastrihu len s miernymi poraneniami... Kontrakcie som zvladala predychavat doma podla hypnoporodu, do nemocnice som prisla otvorena na 8cm a 2 hodiny po prichode bola nasa druha princezna na svete 🙂 citim sa super, chodim, sedim 😃 takyto porod prajem naozaj kazdemu 🤩

Takze velmi povzbudzujem zeny ktore mali z prveho porodu neprijemnu skusenost, naozaj je mozne druhy si uzit, prirodzene, bez zasahov, zbytocnej bolesti a naslednej traumy 🙂

mimi3008
12. apr 2022

@m_isk_a Blahozelam k princeznicke🥰

andrea_prestastna
12. apr 2022

@m_isk_a ja som mala nakoniec cisarsky a to uz nikdy viac teda

m_isk_a
autor
13. apr 2022

@andrea_prestastna ach tak to ma strasne mrzi, ze to dopadlo takto 😔 a uz si okej? Pozeram ze si rodila v marci niekedy podla toho co si pisala vyssie...

mimi3008
13. apr 2022

@andrea_prestastna ja som mala po prvom kliestovom porode po 2 rokoch druhe dietatko sekciou. Neviem si to vynachvalit. Zotavenie uolne super, rychle, po 10 dnoch som bola uz viacmenej fit

andrea_prestastna
13. apr 2022

@mimi3008 oh no ja som treti den sice chodila normalne ale tym ze som odmietla akykolvek liek na boledt to bolo zle,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre