Dievčatko otočené KP. Rodili ste císarským rezom?

matka331
13. jan 2010

cakame dievcatko a je otocenee kp a chela by som zistit kolko z vas malo kvoli tomu cisarsky alebo normalny porod a ci ste si mohli vybrat ....
dakujem

viki123
21. jan 2010

matka, nic sa neboj. Ja som rodila syna KP cisarskym, na odporucanie lekarov. Vsetci, s ktorymi som hovorila, potvrdili, ze prirodzeny porod KP pri chlapcoch moze byt dovodom pre pripadnu neplodnost. A mala som spinal, nebolo to hrozne, len potom musis 24 hodin lezat, a ked je anestezia celkova, tak len 12 hodin. Tie bolesti potom su prechodne, uz som na to aj zabudla.

matka331
autor
22. jan 2010

viki takze ked je cekova anesteza musis lezat len 12 hodin?ja chcem asi spinal ale len ked mi dju este neaku naaladovku alebonieco take aby som ich velmi nevnimala

twiti
26. jan 2010

Ahojte mi tiez cakame dievcatko a doktor chce aby som sla rodit prirodzene aj napriek tomu ze som prvorodicka,pretoze dievcatko je malinke.
No ja by som chcela cisarsky ale nedavaju mi na vyber.
Neviem co mam robit. 🙂poradte 🙂

matka331
autor
27. jan 2010

twity a sa ich spytaj ze ked budu neake komplikacie ci si to vezme na seba???somnou sa ani nebavili o pirodzenom porode hned zoral zosit a hladala termin volny

viki123
27. jan 2010

Matka, pred cisarskym davaju nieco pit, vraj je to naladovka, ale ja som to tak nevnimala a ani doteraz neviem, co to bolo. Ale treba sa len uvolnit; lekar - anesteziolog bol pri mne pocas celej doby, stale sa ma pytal, ci som OK, ako sa citim a pod. Potom mi myslim nieco este dali na uvolnenie, ale to som nesledovala. Ja som len myslela na to, ze musim byt OK a ze sa tesim na babatko. A od lekara-porodnika si prekryta plachtou, takze nic nevidis. A ano, viem tat, ze pri celkovej staci lezat len 12 hodin. Ja som ale chcela spinal kvoli tomu, aby som mojho krpceka hned videla.

Twity, tiez by som sa opytala ineho lekara, aky ma na to nazor.

matka331
autor
28. jan 2010

viki tak pootm si dam aj ja spinaal...aj aj sa uz velmi tesiim na malickuu....len tereaz som chora takdufam ze to neoddiali moj cisarsky...

viki123
28. jan 2010

Matka, drzim ti palce 🙂

matka331
autor
29. jan 2010

dakujem viki

lulu723
29. jan 2010

Ahojte ja som mala malinku tiez KP a isla cisarskym,ale to len koly tomu,ze mala nizku porodnu hmotnost.mala len 2450g a tak mi doktor povedal,ze nebude riskovat tak mi spravili cisarsky,ale kebyze ma nad 2500g tak by som rodila prirodzene co by som nechcela,lebo poznam jednu znamu co takto rodila a babetko ostalo pridusene a nasledne postihnute.
a interne co najrychlejsie spravit aj ked by sa nejednalo o cisarsky istota je istota 😉

matka331
autor
30. jan 2010

lulu no neviem si predstavit aby sommalamalu rodit normalne....a tiez niekde automaticky ze cisarskym a niekde davaju rodit normalne nerozumiem tomu....

ikula2
3. feb 2010

som rada ze som nasla tuto diskusiu, my sme teraz 36tt a tiez sme KP a je to moje prve dietatko bude to chlapcek. chcela by som sa spytat, keby ba chytil porod skor a odtiekla by mi plodova voda aj vtedy je cisarsky? lebo kym pridem do nemocky to trva tak 45minut. niekde som citala ze je to nebezpecne pre mimco lebo je opacne otocene a nema sa ako vyzivovat za ten cas. mozte mi poradit ako postupovat. dufam teda ze to nebude tak skoro a este aspon 2,3 tyzdne budeme 2v1

garonka
4. feb 2010

dievčata matka331 čo založila tuto temu dnes rano o 8:35 porodila Barborku s mierami 3500g a 50 cm 😵

viki123
4. feb 2010

ikula, treba sa porozpravat s lekarom, mal by Ti navrhnut cisarsky. A na planovany cisarsky sa dava termin tak cca 10 dni pred planovanym terminom porodu.

matke331 srdecne gratulujem, Barborke zelam vela zdravia a stastia 🙂

matka331
autor
17. feb 2010

ikula ja som sa tiez bala ze to namna pride skor ako mi naplanuju cisarsky alemalicka bola zlatucka a vydrzala....nestresuj sa zbytocne ..a uz mas urceny termin?
dakujem vam baby 😉

lumimi
17. feb 2010

ikula- ak pojde vsetko ako ma a porodnica kde budes rodit rodi vela porodov, tak to odrodia prirodzene - ale zaleži na uložení nožičiek, či su skrčené alebo natiahnute

kacenika
18. feb 2010

ahojte, ja mám tiež bábo zatial KP ale pohlavie nevieme. Ja mám strach z prirodzeného pôrodu KP, lebo prvé som mala sekciou kvôli nepostupujúcemu pôrodu a hoci bolo otočené dobre, bol to ťažký pôrod. A keď si predstavím spontánny, tak mám stres. ☹
lumini - aký má vplyv či sú nožičky skrčené alebo natiahnuté?

andrea142
18. feb 2010

ahojte

aj ja som mala malú otočenú KP . mne to zistil lekár dosť neskoro až 28.1 a termín som mala 8.2. ale hneď hovoril ,že prvorodička takže sekcia a povedal ,že keby to bol chlapec tak okamžite. ak je to baba a do 3500g tak to nechávaju prirodzene. moja mala 3700g. v pondelok som nastúpila do pôrodnice a v stredu mi robili cisársky.

to uloženie nožičiek: môže to mať vplyv na nohy a kĺby. mne ani nepovedali koľko má cm lebo že ju nemerali lebo bola KP a pritom som rodila cisárskym a nie prirodzene ( tam ju iba vybrali takže žiadna zátaž na nohy) až potom som vyčítala z ich papierom že mala 50cm

zuzulik
18. feb 2010

ahojte , aj my sme KP,ale nevieme co cakame ...tusime ,ze dievcatko 😉 😵
Dr. mi povedal, ze mozem ist aj prirodzene ak chcem,ale aby sme predisli moznym komplikaciam tak mi radsej navrhuje CR, na ktorom sme sa aj dohodlii a ktory nas caka v pondelok 22.2., tak nam drzte palce 😵 😵 😵

matka331
autor
19. feb 2010

mne ani nepozerali na polohu noziciek rovno mi povedali ze bude sekcia....ale ja nechapem preco kazda porodnica to ma inak zauzivane....niekde hned cisarsky a niekde ti povedia ze ides rodit normalne nechapem tomu....zuzulikneboj vsetko dobre dopadne...a chces mat spinal ci celkovu ??

miselka11
1. jún 2011

ahojte, my sice nevieme co cakame, sme KP ale aj pokial sa nezvrtneme tak chce dr. skusit normalene. mam z toho stres, mam verit, že sa otoci... ako Dr. presvedcit, alebo poziadat o cisarsky???

miskap
1. jún 2011

@miselka11 chápem, že sa stresuješ. Poznám prípady, kedy sa detičky otočili aj tesne pred pôrodom, ale je to menej pravdepodobné. Skús jesť zmrzlinu, alebo si daj studený obklad na brucho, tam, kde je hlavička. Chlad môže prinútiť dieťatko k obratu. Ak sa dieťa neobráti, poloha KP nie je až taká komplikácia, že by sa nemohla rodiť vaginálne. Cisársky rez je vážny zásah, je to dosť náročná operácia a samozrejme aj zotavovanie je dlhšie a bolestivejšie. Podľa odborníkov je väčšie riziko pri cisárskom ako pri vaginálnom pôrode KP. To sa však musíš rozhodnúť sama. Ak ti lekár odporúča normálny pôrod, asi má s tým skúsenosti a nevidí v tom problém.
Každopádne sa pokús na to nemyslieť, prestaň sa obávať, lebo potrebuješ na pôrod veľ energie a zbytočne sa teraz vyčerpávaš. Držím palce.

xlucia
1. jún 2011

@miselka11 moje skusenosti su ze ak je KP chlapec, tak je indikovany cisarsky, aby sa mu pri porod neposkodil "pipik a instrumenty s tym spojene" , ani nepoznam dr. ktory by to pri chlapcovi skusal. sa divim ze chce prirodzeny porod aj ked neviete co to je. mojej kamoske pri chlapcovi KP dr povedal, ze pre nu lepsie prirodzeny, ale v pre syna lepsi cisarsky. rozhodnutie nechali na nu. logicky uprednostnila bezpecnost dietata. konala by som rovnako

pami27
1. jún 2011

@miselka11 Ja som mala chlapčeka KP a chceli ma rodiť normálne. Nakoniec to skončilo cisárskym a som rada. Pri chlapcoch je to väčšie riziko ako píše xlucia. Okrem toho som sa bála aby sa tam niekde nepridusil. Počula som, že pri polohe KP sú veľmi ťažké pôrody.

miselka11
1. jún 2011

@pami27 aj ja som pocula, že su to komplikovane porody, prave preto mam z toho strach a stres. Chceli sme babatko skoro 5 rokov, takze je to taky nas vymodleny anjelik, o to viac sa bojim aby vsetko dobre dopadlo. Aj si skusala rodit normalne, alebo sa robil hned cisarsky? kedy rozhodli o cssarskom?

miselka11
1. jún 2011

@xlucia ano pocula som to o chlapcoch, my budeme mat pravdepodobne tiež chlapca a este mame aj vacsie babatko.. ak by mi dali na vyber tiez nevaham ani sekundu. Dakujem za Tvoj prispevok 😉

miselka11
1. jún 2011

@miskap tak to si ma moc nepotesila.. Kazdy skor hovori naopak.. že pre bezpecnost babatka je lepsi cisarsky. zmrzlinu vyskusam, pocula som vseliake triky na otocenie babatka, ale o zmrzline a studenych obkladoch pocujem prvy krat 🙂 skusim sa nestersovat, ale nemyslilet sa na to neda. Obzvlast ked ma hlavicka stale tlaci pod rebrabi a na zaludku. V pondelok idem na prietoky a v piatok poradna, tak budem zase mudrejsia. Dakujem za podporu 🙂

miskap
1. jún 2011

@miselka11 Keď budeš na tej poradni, tak sa veľa pýtaj, nech ti doktor všetko riadne vysvetlí. Máš právo to vedieť. Pokiaľ viem, pôrody KP sa nesmú urýchľovať oxytocínom, nemala by sa ani pušťať voda. To znamená, že tam by malo ísť všetko pomaly, prirodzene, bez zásahov. Doktor by mal zvážiť pre a proti- napríklad veľkosť bábätka, pohlavie, vek a konštitúciu mamičky, psychický stav mamičky...Nedá sa rozhodnúť len tak.

xlucia
2. jún 2011

@miskap presne tak, nesmu sa urychlovat pre velke riziko ruptury maternice.
@miselka11 moj mladsi bol veeelmi dlho vzprieceny, ale mesiac pred porodom nam vytopilo kuchynu, a a ako som klacala na kolenach a kmitala handrou, aby neposkodilo ostatne miestnosti, tak vtedy sa mi drobec stocil dole hlavou. a bol velky stvorkilovy.

pami27
2. jún 2011

@miselka11 O cisárskom sa rozhodlo pri pôrode. Možno by nebolo od veci dať si zistiť pohlavie a aj podľa toho sa rozhodnúť. Dôležitá je tiež veľkosť plodu. Nad 3,5 kg sa robievajú cisárske rezy. Keby som bola znovu v rovnakej situácií a mala by som na výber, chcela by som cisársky, pretože si myslím, že je to bezpečnejšie pre bábo.

miselka11
3. jún 2011

@xlucia no paradicka, skusim poumyvat podlahy v dome na kolenach. Aj tak by sa ich zislo prebehnut 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre