Dnes mám termín a žiadne príznaky pôrodu

henikapetko
20. jún 2014

Ahojte baby,dnes mám termín a stále nič.Občas mi stvrdne bruško a boli,ale nieje to pravidelne,včera večer to bolo pravidelne pi 10min no prešlo to samo.Doktor povedal,ze ak do pondelka neporodim mám ísť na príjem,uz mam aj lístok,ale pochybujem,ze hneď v pondelok budú vyvolávať,bojim sa,ze tam zase budem lezat 4-5 dni annič somnou nebudú robiť.Úprimne?Chcem to mať čím skôr za sebou,lebo uz nevladzem,po nociach nespum,včera som skúšala kadečo schody,horúce sprchy,sex,na dvore som robila,umyla som okna v celom 3 posch baraku,podlahy v celom dome som povysavala a umyla zaclony povedala,prach poutierala,no proste veľké predprazdninove upratovanie a nič.Poraďte čo mám robiť.Som vyčerpaná uz len z toho,ze v noci nespim.Ďakujem za akúkoľvek radu...

monika2012
22. jún 2014

Skús ešte znova ten sex 🙂 Aj mne hrozilo, že budem prenášať, a po milovaní (kompletnom, nejaká látka v ejakuláte je spúšťačom pôrodu, keď je telo ženy na to pripravené) som hneď dostala kontrakcie. To bolo večer okolo 19:00 hod. a na druhý deň doobeda bola dcérka na svete 🙂 Bola som taktiež prvorodička.

henikapetko
autor
22. jún 2014

@monika2012 no ja som po sexe dostala ten výtok a skúšali sme to viac krát a nič akurát,ze ma to dosť bolelo ....

monika2012
22. jún 2014

@henikapetko No ono to treba tak opatrnejšie, ako s tehotnou. Jedná sa ale o ten ejakulát. Ten spúšťa kontrakcie, ale opakujem (a ako nedávno aj v dámskom magazíne povedal jeden známy gynekológ, to sa deje tiež iba v prípade, že je dieťatko dosť zrelé a je vhodný čas na pôrod). Nemôžeš mať iba nesprávne vypočítaný termín pôrodu?

henikapetko
autor
22. jún 2014

@monika2012 to neviem zase mam bolesti kazdych 10minut mi tvrdne brucho aj to dost boli

henikapetko
autor
22. jún 2014

@monika2012 a mala sa od rana aj ovela menej hybe a od piatka co sa spustila ta zatka tak dodnes mam po troske na vlozke,neviem ci ist pre istotu do nemocky nech ma aspon pozru alebo nie....nechcem tam ostat

monika2012
22. jún 2014

@henikapetko Hm, nie som lekár, ale mám pocit, že to už začína. Lenže dosť pomaly, čo je u prvorodičiek ale normálne. Ten 10 minútový interval je ešte príliš dlhý! Ale ono sa to zas môže rýchlo zvrtnúť. Ja som šla do pôrodnice, až keď som mala interval medzi kontrakciami cca 3 minútový, to bolo okolo 03:00 hod. v noci, a dcérka prišla na svet až o 09:25 hod. Takže ti želám trpezlivosť, pevné nervy, veľa sily a hlavne žiadnu paniku a obavy. Ak bolo tehotenstvo doteraz bezproblémové, tak by malo byť všetko OK. Ale pri prvom dieťatku to môže trvať aj dva dni...

samasa
22. jún 2014

@henikapetko ked ta budú prijímat..povedz že ti tvrdne brucho a máš bolesti...mierne...odrodia ta hned... 🙂 vedia porod vyvolat 🙂

henikapetko
autor
22. jún 2014

@monika2012 no ale take bolesti mam od stvrtka kazdy veer a okolo 22-23tej to prejde

henikapetko
autor
22. jún 2014

@samasa brucho mi tvrdlo aj 2tyz dozadu ked som tam lezala a nic pustili ma

monika2012
22. jún 2014

@henikapetko Čo viem, do nemocnice treba utekať, keď odtečie plodová voda. Ak odišla iba zátka a trochu špiníš, tak myslím, že nie. Ak máš však obavy a uistenie lekárov by ti pomohlo, kľudne sa choď spýtať do nemocnice. Nemyslím, že si ťa tam nechajú, keď máš taký veľký interval medzi kontrakciami. Takže ak ťa má kto zaviezť do nemocnice a snáď tam aj v nedeľu bude nejaký kvalifikovaný personál (čo na tomto oddelení je aj cez víkend), tak ťa pozrú a upokojí ťa to. Kľudne choď.

samasa
22. jún 2014

ale ešte si nebola v termíne... ja som takto prišla do porodnice... s tým že si mám lahnut a čakat aspon 4dni... vravím....no kua... prišla za mnou sestrička a hovorí mi...ak tu nechcete ležat povedzte že mate bolesti a tvrdnutie brucha... prifilmujte trošku... vyvolavačku som dostala a malý bol za dve hodiny na svete... 😉 držím palce...

henikapetko
autor
22. jún 2014

@samasa kde si rodila?

monika2012
22. jún 2014

@henikapetko Vieš, keď každý človek je iný. Aj každý pôrod je iný. U každej z nás prebiehal trošku ináč, takže na to neexistuje zaručená šablóna. Podľa mňa to u teba len veľmi pomaly začína. A brucho tvrdne aj pár dní pred pôrodom. Dôležité je, aby si cítila pohyby dieťatka.

samasa
22. jún 2014

@henikapetko čadca

bambinkaa
22. jún 2014

@henikapetko ano vecer to ustane lebo babo asi zaspi 😀 snazi sa na svet a potom zaspinka kazdu noc 😀 mne ked odtiekla voda som bola este len 37. tt a isli sme do porodnice autom a ked sme dosli blizila sa doba spania, tak babo zaspalo 😀 a sestricka mi hovori ze nech sa prejdem trocha, lebo aj mne uz sa chcelo spat, taky klud to bol 😀 Manzel tam driemkal na gauci oproti postele 🙂 a sestricka mi hovori: Moja nelezte nespite, lebo aj babatko spi, robili mi prave ozvy a cely porod akosi pomaly ustal, tak sa usmiali, ze mala spi, tak som sa presla, zas to zacalo a potom zas som si trocha lahla, zase zaspala 😀 tak som ja oddychovala a prespala 3/4 celeho porodu 😀 nakonice mne pomohla horuca sprcha, navrhli sestricky ze ked chcem, maju sprchu k izbe na ktorej som rodila, aj mi to prislo ako doby napad, ked po porode som si nevedela predstavit co bude ako bude, a ja som rada cista, svieza, tak som si dala sprchu a potom to uz islo behom pol hodiny bola na svete, z toho tlacenie zhruba 10 minut.

henikapetko
autor
22. jún 2014

@bambinkaa ja ked dam sprchu práve to prestane uz mam intervaly každých 8min

bambinkaa
22. jún 2014

@henikapetko ano? tak sa Ti to skracuje teda

monika2012
27. jún 2014

No čo, kočka, ako? Už máš po?

0902794213
27. mar 2018

dobry den poradte mi dnes som mala ist rodit a nic stale som doma robim vsetko co sa da a chlapca este na svete nemam a termin ma 27.3.2018 a nic doma som tak vaz poprosim o radu d

beky1813
27. mar 2018

@0902794213 cakat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre