Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

petra.vavra
7. feb 2008

Kdyby vše u porodu bylo jako klistýr...tak rodím každý týden 🙂, takový ty strašidelný pohádky jako že prosedíš dvě hodiny na záchodě apod. jsem teda fakt nezažila....sestřička mi ho ráno udělala, já se v klidu za 10 minut vyprázdnila a rodili jsme až večer, přes den jsem normálně jedla a vše proběhlo bez problémů...takže klistýrům zdar 😀

luckahr
8. feb 2008

petra.vavra - přesně, naprosto souhlasím 😉

martinataylor
9. feb 2008

klystýr je super,jen doporučuji...do 5 min.jsem se vyprázdnila a porod se tím urychlí,po klystýru jsem měla kontrakce po 2 min.a do 3 hod.byla malá na světě. já měla porod rychlej,v 16 hod.mi začli bolesti po 5 min.,dali mi klystýr a v 19 hod.byla Klárinka na světě...

juliam
9. feb 2008

ten klystír sa podáva akou formou? nemám o tom tušenie. díky

enygold
9. feb 2008

ahojky juliam 🙂 já rodila 2x a pokaždé mi udělali klystír tak,že zavedou hadičku trošku do konečníku(nebolí to),na druhém konci hadičky je trychtýř a do něj pak pomalu lejou vlažnou vodu,ty pak trošku cítíš tlaky v břiše,ale není to fakt vůbec bolestivý,pak musíš nějakou dobu vydržet a mít stažený půlky 😵 ,aby si to hned nev......a pak je to rychlý.Tak se neboj,někde třeba místo klystíru používají Jal to je taky na vyprázdnění.To se myslím pije,ale nejsem si jista.Přeju ti hodně štěstí,rychlý porod a zdravou holčičku.Papa 😎

juliam
9. feb 2008

enygold - díky za vysvetlenie 🙂

kalina
10. feb 2008

yal se nepije,ale dává do konečníku!

dzej
11. feb 2008

😉 já jsem byla v sobotu na přednášce v porodnici a tam říkali, že dokonce díky klistýru se může porod zrychlit, protože krásně prohřeje břicho zevnitř a připraví porodní cesty. Navíc v Brně je na každým boxu wc, takže se není asi čeho bát 😀

mama04
11. feb 2008

ahoj, před klystýrem jsem byla otevřená na 4 cm a po 30 minutách a k. jsem byla otevřená na 8 cm. Určitě pomáhá 😀 Je to týden, tak si to ještě živě vybavuji 😀

vendeta
11. feb 2008

digysa souhlasim s Veronikou. Píšeš že je to nechutné, klystýr. Ale mě přijde nechutné že z tebe vyjde i to druhé. Samozřejnmě i po klystýru něco vyjde i s mimče ale bez něho toho může být víc........
Klystýr i porod může urychlit a maminkám se ulevuje 😉

kaluha
11. feb 2008

Ahoj baby,mám jednu otázku kúpila som klistýr v lekárni,ked mi začnú bolesti môžem si ho dat už doma? alebo bude istejšie v nemocnici.

juliam
11. feb 2008

ako tak žienky píšete, tak ja si ten klystír asi dám. u nás v pôrodnici ho dávajú len na požiadanie, tak ja sa na to ešte potom opýtam a uvidím...

juliam
11. feb 2008

zrejme je to lepšie, ako sa im na pôrodnej sále po....

majulcek
11. feb 2008

baby napadla ma situacia z pred roku...
sestricka mi podala klystir po ktorom som utekala hned na wecko.. 😵 .vyprazdnovanie nebolo ani tak strasne kedze 2dni pred som poriadne nemohla jest od bolesti...mna ale pobavil taky mily oznam na wc,v ktorom pisu ze ak sa vyprazdnite a zaspinite toaletu mate ohlasit sestricku..no mne sa to zdalo dost komicke pretoze ak ste mali daktora klystir tak viete co zostane z toalety...v tej chvili v kontrakciach som asi minutu premyslala co spravit ci ohlasit sestricku alebo sa do velkeho upratovania pustit sama 😀 😀 ano,upratala som si po sebe... 😝 lebo som sa strasne hanbila za svoj vytvor 😀 😀

juliam
11. feb 2008

maji - myslím, že by som urobila to isté 😵

martinkamm
11. feb 2008

ahojte babenky pripojim sa k vasej teme ak mozem,ja si klystir urcite dam ved nemyslim si ze je to az taky des prezili to ine tak preco by sme nemali aj my no nie 😵 a aj moja mamina mi vravela ze ot nei je nic strasne len mozno trosku neprijemne 😀

majulcek to si bola dost odvazna sama upratovat ale zasa na druhej strane by som spravila to iste ako ist na to ohlasovat sestricku

majulcek
11. feb 2008

baby upratovat neznamenalo ze siahnem na policu plnej dezinfekcnych prostriedkov...okrem vody,toaletaka a kosa tam nic ine nebolo 😀 😀

elisss
11. feb 2008

Holky klystír doporučuju. Příjemně jsem se vyprázdnila! PA mi udělal klistýr apak mě nechala samotnou. Byla jsem sama v místnosti se záchodem a sprchou asi 45 minut, takže jsem se pak 15 minut sprchovala...není to nic nepříjemného! 😉

juliam
11. feb 2008

žienky, len ste ma uistili v tom, že si ten klystír dám. díky

martinkamm
11. feb 2008

juliam nemyslim si ze je coho sa tak velmi bat su aj horsie veci 😀 tolke tym presli neboj sa prejdeme i my 😝

juliam
11. feb 2008

martinka - veď ja nemám strach, len som si myslela, že to dávajú každej, ale doki vravel, že len na požiadanie. tak som nevedela. a určite prežijeme 😀

elisss
11. feb 2008

mě ho dali a ani se mě neptali... 😉 Když budu mít další mimi, tak si ho nechám udělat znova! 😉
Takže všem co máte rodit držím pěstičky! 😉

juliam
11. feb 2008

eliss ďakujeme

mirka
11. feb 2008

juliam, v našej pôrodnici ho nedávajú na požiadanie, aspoň ja som takú skúsenosť nemala, lebo ja som ho nechcela, keď dr. nariadil, že klystír, tak som ostala v šoku, vravím, že ho nechcem 😅 ale sestrička mi povedala, že je to dobré dať si ho, celá procedúra bola vpohode, to čo nasledovalo potom ani nevravím 😀 , ael aspoň som sa nebála tlačiť, že dačo zo mňa pôjde aj iné ako dieťa 😅 známe čo nemali klystír, potom sa zasekli, keď cítili, že z nich ide von 😒

elisss
11. feb 2008

holky nemáte zač! Užívejte si bříška, pak vám bude chybět.. 😉 Ale zase budete mít drobečka v náručí a tomu se nic nevyrovná! 😉

elisss
11. feb 2008

Tak jak píše Mirka, aspoň se plně soustředíte na tlačení miminka a ne ničeho jiného...Já jsem sice byla císařem, ale až na poslední chvíli, nutkání tlačit jsem měla už silné... 😉
Aspoň se po porodu nemusíte otravovat aspoň 2-3 dny se záchodem.. 😉

juliam
11. feb 2008

mirka - keď som bola teraz na stretnutí v pôrodnici, tak som sa na to dr. Javorku pýtala, a povedal mi, že na požiadanie. možno sa to odvtedy, čo si rodila, zmenilo, neviem.

anamor
13. feb 2008

ten yal klistir je vraj na predpis, kto vam ho predpisal vas gynekolog, alebo az ten v porodnici mesiac pred porodom?

petra.vavra
13. feb 2008

anamor- já jsem chtěla yal napsat od gynekologa a ten si udělal srandičku jako na co, že ho domů potřebuji, jestli s ním zamýšlím nějaké hrátky či co a že to mám raději nechat na nich, že mi ho rádi aplikují v nemocnici a není potřeba si ho domů kupovat...buď v klidu, ať už ti udělají v porodnici klistýr normal nebo pomocí yal gelu to co následuje po obojím je přece stejné 🙂...takže je opravdu zbytečné mít to doma. Už se vidím, když mi praskla voda, jak letím a první co dělám je klistýr a přitom jsem rodila skoro až za dva dny, takže by mě to stejně čekalo znovu...nech si raději ty koruny investované do yal gelu na nějakou hračku pro mimi 😀

feduska
14. feb 2008

Informacia, v zahranici klistir nepodavaju, iba ak si sama zena vyprosi, ale neviem, ci vobec napr. v UK maju klistirove naradie. Zahranicne prednasky hovoria o tom, ze je to absolutne prirodzene, ze vyjde pocas porodu nieco ine, pretoze to signalizuje ze dieta je v spravnych porodnych cestach, mne sa take nic nestalo, takze to nemohli zistit a skoncilo to operaciou. Keby som mala klistir urobeny, tak by uz nikto nevedel, co sa ako deje, a ci babo zostupilo do porodnych ciest. Odbornicka mi povedala, ze pretrvaju este cele veky, kym sa vsetko prehodnoti, a ze najma zeny z vychodnych krajin to povazuju za normalne, ale nechapu, ze to ma vyznam z pohladu zistenia ako bude porod postupovat. Nema to nijaky vplyv na hygienu, na zapaly a podobne. A vynimky samozrejme nezahrnuju, lebo vzdy sa najde nieco pre a proti, ale z jedneho pripadu, kedy vznikol zapal neznamena, ze je to nevyhnutne robit. Povedala mi tiez, ze zeny z vychodu to beru ako automatiku a tiez to neriesia, lebo to treba premysliet. Aj tu maju zeny obavy z toho pokakania, ale tak neviem, co je na tom hrozne, ked uz ju tam ma zena celu roztvorenu pred celym personalom, tak toto by mi teda vadilo najmenej, hadam je dolezite ci porodim dieta. Ja neviem, to zeny stihaju este aj pri porode rozmyslat o kakani, alebo ci ma trapas, alebo nie? Hadam je to uplne jedno, kazda to chce v tej chvili prezit. A myslim, ze zapad je vo vyskumoch urcite viac v predu. Ale zial, naozaj, ako povedala odbornicka, ze prejdu este veky, kym to zeny z vychodu prehodnotia.
Mam o tom cosi nastudovane, myslim odbornu literaturu. Ale mala by to byt slobodna volba a nie nejake natlacanie psychicke, ktore stale na Slovensku funguje a vlastne zeny ani o tom nepremyslaju, automaticky to podstupia, ze vsak je to dobre. Ale tak neviem, po porode aj tak boli vsetko, a je to uplne jedno, ci bol klistir alebo nebol. Asi to je normalne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre