Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

majulcek
16. feb 2008

feduska z tvoho popisu vyplyva ze zeny z vychodu su obycajne tupane,ktore rodia v zastaranych porodniciach s lekarmi ktori maju topanky od slamy...
neviem ci si dakedy rodila a ci bol na teba vyvijany daky natlak ci chces klystir alebo nie ale ak my "zeny z vychodu"mame pocit ze ten klystir chceme podstupit ci uz akoze "natlakom"alebo bez neho kvoli tomu aby sme sa nezamyslali ci sa tam pose...me tak je to len a len nasa vec..a ziadny zapad,ktory je akoze s vyskumom dopredu(ma ich z coho robit) nam diktovat nic nebude...
a okrem toho ak si daka zena vysostne zela ze klystir nechce,predsa ju nebudu nasilu drzat 4sestricky a pchat jej hadicku do zadku proti jej voli...takze je to stale na nas"zeny z vychodu"...a na to odbornu literaturu nepotrebujeme... 😉

sstefi
16. feb 2008

ja tiež moc nechapem, prečo je "západ" proti klystíru, ale to je normálne, v dnešnej dobe ide len o to , aby sme sa opičili po nich, či už je to dobré alebo nie, ale je to super, lebo tam to tak robia, prípr. nerobia. 😎

Feduska, a nepíšu tam niečo o tých lekároch, ktorí stoja alebo sedia oproti rodičke(samozrejme nepozerajú im pritom do očí 😅 )? Možno by k tomu mali oni sami dodať pár viet. aj ked samozrejme, "nehoda" sa može stať aj napriek tomu, že klystír bol. 😉

Ja som už na začiatku témy písala, že som mala asi najväčšiu obavu práve z klystíru, ale tej sestričke je to šumafuk, ktorý za.ok v poradí vidí a či je to práve ten váš, alebo tej za vami. 😅

majulcek, predstavujem si situáciu, že 4 sestričky držia rodičku a ..... 😀 😀 😀

luckahr
16. feb 2008

majulcek a sstefi, musím vyjádřit můj naprostý souhlas s Vámi 😉 , netřeba něco dodávat 🙂

masinka
17. feb 2008

feduska, neviem ako ty, ale ja ked som doma na WC, mam pri tom zatvorene dvere, a myslim ze aj vacsina ostatnych zian je zvyknuta k...t v sukromi a radsej si teda daju klystir a poriesia to niekde same ako potom pred manzelom a zdravotnickym personalom.....
kamoska mi hovorila ze jej klystir nestihli dat a ked pri porode citila ze nieco jej ubehlo, tak sa sprajcla, ze prestala tlacit smerom dole, ale do hlavy a tak jej popukali zilky okolo oci, ze este tyzden vyzerala ako panda

graziela
18. feb 2008

Baby, mozno sa budete cudovat, ale ja mam na klystyr celkom dobre spomienky...vopred som sa aj ja trosku obavala, ake to bude a pod....To nalievanie criev a prvy pocit bol sice taky zvlastny, ale ta ulava potom na WC, to bolo nieco... 😀 A vobec by som sa nezamyslala nad tym, co si tak pomysli sestricka pri podavani klystyru, prip. spolupacientky na wc, to mi bolo a aj je sumafuk.Je to podla mna uplne v pohode a je to len par sekundova zalezitost pred samotnym porodom...Skuste to brat ako nutnost a bude to OK. 😉

mirka8429
19. feb 2008

graziela ja sa len bojim ze stiahnem zadok a mi to tam nebude vediet tu hadicku strcit🙂

rusovcanka
19. feb 2008

Ahojte,ja tiež nemôžem povedať,že by ma klystir(ako sa to správne píše? 😅 ) nejako obťažoval-proste som ho brala ako potrebnú vec a hotovo.Sestrička sa tvárila,že nič nevidí 😀 a mne to pri tých kontakciách bolo aj tak úplne jedno.Na WC som mala dosť súkromia,mala som šťastie a bola som tam sama 😎

jahodka11
19. feb 2008

mirka neboj, sa uvolnis, uvidis 🙂

graziela
19. feb 2008

Mirka, naozaj ne,aj obavy, ani nebudes vediet ako a klystyr bude v tebe... ja som sa bala, ze neviem, ako dlho to bude trvat a bol to fakt len sekunda... No a ked sme uz pri takejto teme: Ja som pred 3 rokmi musela podstupit kolonoskopiu, pre tie ktr. neviete: cez ritku natiahnu do creva postupne min.1- metrovu hadicu (v pripade potreby aj hlbsie), na konci je kamera, aby dr. videl, ako to tam v crevach vyzera + zaroven nafukuje vzduch, aby sa creva roztiahli...Brrrrrrrr...tvralo to nejakych 10-15 min., ale poviem vam, toto bol pre mna takmer horsi zazitok ako cely porod a obdobie po... ☹
Takze klystyr je malina 🙂

sorscha
19. feb 2008

Ja si myslím ,že klystýr je nič oproti samotnému pôrodu. Brala som to ako nutnosť, nikto sa ma nepýtal či to chcem, alebo nechcem. A v tej chvíli som nad tým ani nerozmýšlala čo so mnou robia, chcela som mať pôrod už za sebou a byť so svojim synčekom.

graziela
19. feb 2008

Sorscha, uplne s tebou suhlasim 🙂

zabkatt
19. feb 2008

Tiež sa pridávam, že klystír nie je žiadna veda. A ani v najmenšom sestričky nezaujímajú naše zadočky 😀 Keby sa nad každým mali zamýšlať, tak by sa im o tom muselo aj snívať 😀 A myslím, že v ten moment budeme myšlienkami úplne inde a bude nám jedno či tú hadičku dostaneme do zadočku alebo nie. Pre tých doktorov je to úplne normálna vec, presne tak ako pôrod 😀

mirka8429
19. feb 2008

no ved hej...takze myslite ze si mam dat klystir namiesto toho Yalu co je 70ml roztoku a ze vraj ucinky su tie iste...ale ked vravite ze klystir je v pohode...tak asi budem potom za🙂)

tonita
19. feb 2008

mirka8429 len si daj klystir-ja som sice este nerodila ma to zachvilocku caka ale ja somza klystir.Sama sa toho nejako bojim ale som sestricka a vsetci pacienti co som im podavala klystir tak to pre nich nic nebolo 😉 A urcite ma netrapilo to, ze Pane Boze ja im uvidim zadok a podobne....

mirka8429
19. feb 2008

tonita tak potom fajn uz nevaham...kazdy o tom pise len v dobrom 😀 ..a ked si sestricka nevies mi poradit...som v 32tt a mi nejako kleslo brusko...neviem cim to je ..som vedela tak ze to az pred pôrodom nie?

tonita
19. feb 2008

mirka s tym ti asi velmi nepomozem po tej sestrickovskej stranke lebo ja niesom gynek.sestricka. 😉 Ale nejako velmi ti kleslo? Lebo ja co viem tak zvykne klesnut pred porodom.Ale vies co ti poviem...Mne to uz vravia take dobre 2 tyzdne a som stale 2v1 takze tak....A uz mi pri fotke svieti 40tt. 😀

kukenzi
19. feb 2008

mirka, ja mam na klystir najhorsie spomienky z porodu 😀 udrzat to 10 minut v 5 minutovych intervaloch, no naozaj o hubu 😀 ale bez vahania by som si ho dala znova. urcite lepsie to behanie ako keby to malo vyjst na porodnej sale 😝

sharlotta
19. feb 2008

Mne kolegyna hovorila, ze ona si pri obidvoch detoch robila klystir sama a nie nejaka sestricka. Ze ju zatvorili do nejakej miestnosti, povedali co a ako a ona si to zaviedla sama... 😒 Aj ja tak scem!

tonita
19. feb 2008

sharlotta tak ver tomu, ze je lepsie ked ti klystir robi sestriska.Neviem si to ani predstavit ako by som ho sama zvladla.A napunpovat do seba liter vody???

kukenzi
19. feb 2008

ja som klystir brala ako samozrejmost, vobec mi to neprislo trapne a popri vsetkych vysetreniach, ktore sme ako tehu absolvovali, som ani nevedela, ze mi to davali. horsie to bolo udrzat 😀 a v tych "bolestiach" by som sa na to urcite vykaslala. naozaj si to nechcem ani predstavit, ako by som sa tam vytacala a pchala si to tam. 😝 vsak sestricka vie co a ako a hlavne spravne. na co sa nad tym vobec zamyslat? ale je to kazdeho osobna vec, kto ako chce.

lukin
19. feb 2008

Klystýr chci určitě!!!!!!!!!!!!!! A doufám, že to těch deset minut udržet vydržím 🙂

graziela
19. feb 2008

Baby, kto povedal, ze ho musite udrzat 10 minut? Ja som ho tak dlho urcite nedrzala, mozno takych 5 minut...myslim, ze "efekt" bol aj tak dosiahnuty ... 😀

mirka8429
19. feb 2008

tonita no tak nie az tak velmi ale kazdy si to vsimol...a tak nejak ma tlaci dole a aj ked sa postavim tak pod sekundou musim na wc hoci som z neho prave vstala...ja len dufam ze to nieje uz na pôrod ved som len v 32tt a maly ma cca tak 1,5 kg mozno viacc...

mirka8429
19. feb 2008

kukenzi no ved jasne ze lepsie lezat na tej koze s prazdnymi crevami ako tam potom....hehe sak to sa ani sustredit neda....nie?

majulcek
19. feb 2008

mirka 8429 ak nechodis do prace tak nozky hore a pekne treba oddychovat aby sa babeno co najviac udrzalo v brusku..a doki co vravel na to?

mirka8429
20. feb 2008

majulcek doktor o tom este nevie lebo to zacalo len teraz pred par dnami a na poradnu mam ist az vo stvrtok..tak uvidim co mi povie len dufam ze ma zase neposle do nemocnice lebo ma porazi....uz som tam bola 2 tyzdne a stacilo...radsej budem doma lezat...mam pod nohami vankuse tak snad sa to nezhorsi....nevies nahodou kedy klesa brusko aky cas pred porodom?

luckahr
20. feb 2008

mirka 8429, já myslím, že je to ještě brzo, aby začalo bříško jít dolů, ale hlavně buď v klidu, uvidíš, co doktor na to, třeba je to jen subjektivní pocit. A i kdyby nebyl, tak to podle mě vůbec nemusí nic znamenat, nevim, nejsem doktor, ale buď hlavně v klidu a zítra napiš, co ti doktor řekl. Já myslím, že to bude v pořádku 😉

mirka8429
20. feb 2008

luckahr..no teraz len lezim som v klude a na poradnu mam ist na dalsi tyzden vo stvrtok tak som zvedava co mi povie...dufam ze bude vsetko vporiadku....

danuska24
20. feb 2008

ak nechcete klasika klystir tak si kupte yal-je to pohodicka, a zavadzala som si ho sama, o 10 minut na 2xwc-ko a koniec.

kveta
20. feb 2008

Inak ja mám obavy z toho, že klistýr predpokladám ničí a odplavuje baktérie z čriev, čím znižuje celkovú obranyschopnosť rodičky. V podstate to asi ničí črevnú flóru tak ako antibiotiká a to v čase, keď je žena celkovo oslabená pôrodnou námahou a stratou krvi. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre