Dva cisárske, tretí prirodzene

mamaveronika
24. jan 2013

ahojte je tu niekto taký? alebo naozaj už neexistuje iná možnosť ako znovu cisársky?

monika15
9. apr 2013

@mamaveronika
no.. sorry ale to urcite s lekarom prediskutuj... pretoze on vie najlepsie ako v akom stave mas maternicu....
hadam nechces riskovat nie ?

vinyan
9. apr 2013

Cisarske rezy existovali, ale jedine tak, ze mrtvym matkam skusili zachranit dieta (ak v Antike prezila zena po cisasrkom, tak s velkym stastim jedine) alebo ho aspon vybrat na pokrstenie (v neskorsich dobach). Az v 19.storoci sa podarilo urobit cis.rez zivej matke tak, aby prezila... a neskor aj tak, aby jej nevzal doktor celu maternicu... Maria Terezia nemala cisarske rezy.
Hovori sa o tom, ze hrubka steny maternice v jazve ma mat isty pocet mm. Jeden doktor mi ale povedal, ze oni to nemeraju (v Trencine), lebo vraj jazva je to najsilnejsie miesto, ze ak, tak to praskne inde a nebudu merat stenu na vsetkych miestach maternice...
Niektori lekari uprednostnuju ine kriteria... vsak tych kriterii je viac.
Drzim palce k dobrym rozhodnutiam.

aokraska
2. aug 2013

@mamaveronika
a vieš aj meno toho pôrodníka čo robil 4. cisársky?

aokraska
2. aug 2013

Ahojte maminky, ktoré túžite po prirodzenom pôrode, nebudte smutné...ak to aj nezažijete, to naozaj nie je až tak dôležité ako to, že máte zdravé deti a podobne., Ja som rodila aj tak aj cisárskym v pomere 3:2 a až na tie bolesti po operácií je to za jedny prachy. Tiež som mala veľké oči po spontánnom pôrode a nebola to žiadna romantika...

mamaveronika
autor
3. aug 2013

@aokraska áno je to môj gynekológ,dr.paučin, prečo ťa to zaújma? 🙂

mamaveronika
autor
3. aug 2013

@aokraska ty si mala 3 cisárske a 2 potom spontálne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre