Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dva cisárske, tretí prirodzene

mamaveronika
24. jan 2013

ahojte je tu niekto taký? alebo naozaj už neexistuje iná možnosť ako znovu cisársky?

lea641981
24. jan 2013

@mamaveronika 😲 uff

iwesska
24. jan 2013

Ja teda nemam osobnu skusenost, ale po 2 sekciach sa uz automaticky v SR robi tretia, niekomu dokonca ani uz neodporucaju po 2 otehotniet...Naozaj velmi pochybujem, ze by si to niektori lekar zobral na zodpovednost. 😒

katkaseiner
24. jan 2013

kamoska mala 3 sekcie... myslim ze to islo automaticky ako sekcia... ale pokial viem, neodporuca sa mat viac ako 2 sekcie...ale ci sa treti porod podari prirodzene... je to tazke

xlucia
24. jan 2013

@mamaveronika je moznost aj prirodzene, pokial pominuly dovody kvoli ktorym boli predschadzajuce sekcie. to sa ale musi by babo primerane male a porod nesmie zadrhavat. uviedla si malo podrobnosti

molka
24. jan 2013

@mamaveronika je to možné aj na Slovensku, len treba nájsť správneho pôrodníka. 😉

ivv
24. jan 2013

chapem tvoje pocity, ze by si chcela prirodzene rodit.. ale je tam vela rizik, navyse nesmies mat epi, to vies?

lea641981
24. jan 2013

@iwesska ja mam za sebou 2 sekcie a suhlasim s tebou a 3 tehotenstvo neodporucaju mne lekari 😢
neviem pochopit zakladatelku 😔

iwesska
24. jan 2013

@lea641981 Ved prave, ze ta brusna stena, resp. jazva je tak oslabena, ze tak ako po prvej je riziko pretrhnutia, po druhej je este vacsie. Ja sama by som ako rodicka neriskovala. Co viem ja od kamosiek, tak po prvej este prihliadaju na dovod preco bola vykonana a ci je moznost rodit spontanne ale vraj po druhej uz ani nedavaju na vyber, tak neviem...

mamaveronika
autor
24. jan 2013

môj gynekolog rodil ženu 4x cisárskym, a mne v pohode tretie odporúčajú, som mlada a zdravá, nieje dvôvod prečo by som nemala mať tretie dieťa...jazvy sa zahojili dobre a rýchlo...prvý krat som prenášala a malý mal pupočnu šnuru okolo krku a zasekol sa v porodných cestách a porod už sa nedal inak zachrániť po niekolkych hodinách a druhý som už mesiac a pol mala bolesti v jazve,lebo mi tam tlačila hlavička malého a tiež radšej odporučili cisársky...koli tomu že som uvadzala tu bolest nechceli riskovať...ale tlačila len malého hlavička...takže jazva bola inak ok...

mamaveronika
autor
24. jan 2013

a ešte by som chcela dodať, že túto diskusiu som založila preto, aby som zistila či je niekto taký.....a podeliť sa so skusenosťami...ďakujem 😉

molka
24. jan 2013

@mamaveronika myslím, že v tejto otázke nájdeš viac pochopenia na českom koníku, tam je vytvorená skupina žien, ktoré diskutujú práve o tomto: https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/vba2c-p...

mery333
24. jan 2013

ja mám za sebou 3 cisárske rezy ... po prvom tehu sme skúsili prirodzene, no malá zle narotovala a nebola by som ju vytlačila a pri treťom tehu sa so mnou ani nikto nebavil, od začiatku mi bolo povedané, že bude cisársky ... myslím, že žiaden Dr. si nezoberie na zodpovednosť možné komplikácie ako je napr. prasknutie maternice a pod. - takže ja osobne nepoznám nikoho

mamaveronika
autor
24. jan 2013

@ivv hej viem že epi neodporučaju, ale to máš zase ako kto, pri druhom som ju mala vybavenú v pohode(aj ked nakoniec nič z nej nebolo)...aj ked všetci tvrdili že sa to nemôže..čo doktor to názor...ale jasne že je to nebezpečnejšie...

ivv
24. jan 2013

@mamaveronika tam ide hlavne o to, ze ak mas epi tak necitis ani bolest pri rupture maternice a tam ide o sekundy 😲
a tak ti poviem, ze ja by som si dala v tomto pripade skonzulovat s inym lekarom aj ten suhlas s prirodzenym porodom po dvoch cisarskych.. preco? lebo im to je jedno 😢 ked sa nieco stane, oni predsa podla zaznamov urobia vsetko, aby zivot zachranili, ale ked sa neda, tak sa neda.. maju zicher.. 🙄

kimmie
24. jan 2013

@mamaveronika Ja tiez nikoho s prirodzenym porodom po dvoch sekciach nepoznam, ale tu je jeden pribeh:
https://www.youtube.com/watch?v=Mc0OJm6o_50

Po dvoch sekciach skusali doma porod vo vode, nakoniec sa rozhodli ist do nemocnice, a kym tam prisli uz bolo vidno hlavicku, takze da sa to🙂.
Ja som mala prirodzeny porod po jednej sekcii a som rada. Drzim paste aby Ti to dobre dopadlo🙂.

bronia13
24. jan 2013

no ja som mala vsetky 3 cisarske lebo som nechcela nic riskovat ale tuna moj doktor rodil jednu Irku silnu katolicku 7 krat cisarskym a prezila vsetky ale nikdy nevies.... ja by som to neriskovala..

adeli79
25. jan 2013

mala som 2 cisarske, teraz ccakame tretie a bude tiez cisarsky. ani by som sa neodvazila rodit prirodzenne po komplikaciach, co som mala predtym pri prvom synovi.

mamaveronika
autor
25. jan 2013

@bronia13 7 krát ...tak to už čo je....fuuu...vraj maria terezia mala všetky deti cisárskym...ale neviem či je to pravda...

bronia13
25. jan 2013

@mamaveronika hm myslis ze za Marie Terezie existovali cisarske???? 😉

nice202
25. jan 2013

@bronia13 cisarsky rez je velmi starou operaciou, ktoru poznali uz stary egyptania.

mamaveronika
autor
25. jan 2013

@bronia13 som si to aj googlila a fakt už vtedy poznali cisársky a vraj všetkých 16 detí tak porodila...ale moc tomu neverím 😀

bosacka
26. feb 2013

@mamaveronika viem o jednej zene, co sa jej to podarilo, rodila v BB, primar sa jej ujal. viem ze vyslovene musela hladat, kto je ochotny ju nechat rodit prirodzene a podarilo sa 🙂 a to bolo teraz na jesen, takze cerstvo...
...a inak moja teta v talianskuk porodila po dvoch sekciach prirodzene, ale mala dost dlhy rozostup a planovala porod doma s dulou

velmi ti drzim palce 😵

gabikaf
26. feb 2013

@mamaveronika Ja mám za sebou tiež 2 sekcie s krátkym rozostupom 15 mesiacov a jednoznačne bolo povedané že inak ani rodiť nemôžem a aj keby sme plánovali 3 bábo jedine ďalšia sekcia lebo stena maternice už bola narezaná a tým aj poškodená a je tam naozaj vysoké riziko pretrhnutia maternice, málo ktorý lekár povolí spontánny pôrod a ak áno musí to byť nejaký dobrodruh a to viem o čom hovorím lebo mám medicínske vzdelanie. Určite by som neriskovala a išla radšej cisárskym je to lepšie pre maminu aj pre dieťa. Ja už som počas druhého tehotenstva mala obavy či to maternica zvládne lebo zhodou okolností ked som bola pár dní pred pôrodom mali na oddelení jednu maminu ktorá po 9 rokoch po sekcii išla rodiť spontánne a v polovici jej bábo ramenom natrhlo stenu maternice a baba takmer vykrvácala lebo silou mocou chcela rodiť normálne, len tak tak že ju zachránili a to mala 9 ročný odstup... takže podľa mňa jednoznačne tretí cisársky...

sedem
26. feb 2013

@mamaveronika ja osobne by som uz po druhom cisarskom neriskovala, sama mam za sebou dve sekcie a dobre poznam tu tuzbu priviest dietatko na svet prirodzene, ale pride mi to prilis velky risk, hlavne ked si predstavim, ze by tu ostali moje dve deticky bezo mna len preto, lebo JA som nieco chcela..tu uz treba mysliet na vsetkych 😉 U mna to ostane nesplnene zelanie, ci uz bude tretie dietatko, alebo nie 🙂

kacenar
10. mar 2013

opar dni ma caka tretia sekcia a ked som sa pozpravala s gynekologom pred planovaním tehotenstvom teda ci ano alebo nie povedal ze vzhladom na moj zdravotný stav v tom nevidi ziaden problem.Teraz chodim do poradne do nemocnice kde je zakazdým iný lekar a este sa ma aj pytali ci si pridem aj pre stvrte takze 3 sekcie su uplne bezne

zonjushe
10. mar 2013

@mamaveronika podla mojho nazoru existuje taka moznost, uvadza to taktiez vela zahranicnych studii, bohuzial, tu sme na Slovensku :/..v zahranici nie je problem porodit prirodzene po 2 sekciach, tu sa ludia pohorsuju, ze zena po 2 cisarskych otehotnela..

januska555
7. apr 2013

@mamaveronika ahoj vidim ze si zatial nikoho nenasla, aj ja som po dvoch sc a strasne by som tuzila zazit prirodzeny porod, prestudovala som si co to, ale mam pocit, ze je to len sci fi zo zapadu. V usa je to dost rozsirene a tu na teba pozru ako n blazna...dokonca v teme vba2c na cesko konovi su dve mamicky ktorym sa to podarilo, ale v cr 😒

bosacka
7. apr 2013

@januska555 viem ze sa to podarilo v B. Bystrici a vraj v partizanskom primar rodil 2 zeny prirodzene po 2 sekciach... viem, ze to mas daleko, ale mozno sa podari najst aj niekoho blizsie 😉

vinyan
8. apr 2013

ja som pocula o ochote ist do toho aj u primara v Trencine, vraj je tam len o nieco vacsie riziko ako VBAC1. Myslim, ze nie som tehotna, ale je to aj moja tema🙂 Takze rozumiem. Myslim, ze najdolezitejsie bude dat na svoje "pocity". Do niecoho dat doveru, alebo ju najst este len v niecom - pricom to nemusi byt tam, kde som povodne myslela... hladat vnutri, ako by to asi bolo dobre a co k tomu citim...
stat sa moze vselico na ktoromkolvek fronte... ci si ho vyberiem ja alebo niekto iny... dat doveru v nieco/ niekoho, co/ kto si ju zasluzi...
no, ja si myslim, ze mne by sa iste porody lepsie rozbehli bez pritomnosti nemocnice a kebyze mozem viac dat na seba a ma niekto podporil...ale paradox je, ze uz teraz by som vobec nemala takto rodit kvoli zvysenym rizikam.
Niektore veci ostavaju tajomstvom, ze preco tak su. Ale ked sa deju, moze prist s nimi sila ich zvladat tak, ako su. Len sa na prijatie tej sily otvorit... co je dost tazke, ak chcem pravy opak🙂 To otvorenie sa a uvolnenie je mozno odpoved na to, aby 3.porod isiel dobre a pripadne, ak by bol iny, aby to tiez bolo v pohode...

ivanka.7
8. apr 2013

@bronia13 jasne ze existovali 😉 cisarsky rez sa to vola podla rimskych cisarov :D bol to porod vyhradeny pre najvyssie vrstvy 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli