Dvojičky a prirodzený pôrod

sankysa1
4. feb 2022

Môžem porodiť dvojičky prirodzene. Som 3 mesiace po pôrode a z pôrodu mám traumu no osud to zariadil tak, ze som znovu tehotná. Je možné rodiť prirodzene? Alebo automaticky sa robí cisársky rez?

mamina0078
4. feb 2022

Je to možné ale ja idem na sekciu... Som prvorodicka a neviem, či by som dala dvojičky prirodzene keď ani osobne neviem, čo presne ma čaká

nikpa
4. feb 2022

@sankysa1 pri dvojičkách sa nerobí automaticky sekcia, rodia sa aj prirodzene. Jedine že by si mala aj terez sekciu a po 3 mesiacoch si opäť tehotná a ešte s dvojičkami, to by asi prirodzene neriskovali. Ale uvidíš ako sa to vyvinie, pôrod je nepredvídateľný, pri viacpočetnom tehotenstve duplom. Držím ti palce aj bábätkám 🧡

luccija
4. feb 2022

@sankysa1 ty budeš mať za 4 r 4 deti🙂klobúk dole.
Nie je pravidlo, že cisársky, ale väčšinou ho robia záleží ako budú otocene a veľa iných veci

diamond007
4. feb 2022

@mamina0078 samozrejme že sa to dá... Kontrakcie sú rovnaké ako s jedným, tým že sú detičky menšie tak podľa mňa to je jednoduchsie resp.dvakrat žena vytlaci bábo, čo môže byť len na jedno zatlačenie

bajka16
4. feb 2022

@sankysa1 fuhaa... No vôbec sa neboj nie je to taká tragédia ako sa môže zdať. Pri dvojičkách je to niečo iné keďže sú dve v jednom brušku sú jednoducho menšie. Takže ak nebudeš mať nejaké komplikácie a budeš vládať tak nevidím dôvod na sekciu.
Veď kľudne sa porozprávaj o tom so svojím gynekológom. 👍

sankysa1
autor
4. feb 2022

@bajka16 gynekológ mi len povedal veď uvidíme 🤷‍♀️ čo ma nepotešilo obe pôrody som mala prirodzené druhý bol komplikovanejší a preto by som nechcela ísť do cisárskeho keďže mám strach čo by ma zase čakalo 🤦🏼‍♀️ v mojom okolí dvojičky iba cisárskym tak preto sa pýtam či je možné aj prirodzene

mattkapd
4. feb 2022

@sankysa1 u nás v PD tak porodila jedna žena dokonca doma tiež to mal byť jej tretí pôrod.. Posielam link.. https://myhornanitra.sme.sk/c/22283336/mlada-ma...

bajka16
4. feb 2022

@sankysa1 tak jasne ako aj keď máš jedno bábo vždy do poslednej chvíle to môže byť sekcia.. záleží ako budú otočené ako bude pôrod postupovať. A prečo sa tak bojíš sekcie?
Podľa mňa ti pomôže nejaka predporodna príprava..ale skôr pre to že by ťa to ukludnilo psychicky a pripravilo na všetko čo sa môže stať. Skús.

mattkapd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
4. feb 2022

@sankysa1 fuha, ja by som si netrúfam 2icky prirodzene 🙈 rataj s tým ze vzdy to ale aj tak moze skončiť sekciou.
Na tvojom mieste by som si zohnala dobrého pôrodnnika, na zazmluvnenie, nie ze odrodi ma niekto. Pokial ta tvoj gynekolog nerodi , ani by som s tým.o tom nediskutovala

kiki68
4. feb 2022

Ja nepoznam ziadne prirodzene porodene dvojky uz asi 5 rokov. Ale vzdy to bolo tak, ze nahle zacali nejake komplikacie a hlavne jedno dieta byva mensie vacsinou. Ale tak uvidis ako to vypali. Vacsina co poznam bola max 37tt a boli to mensie babatka. Drzim palce

heln
4. feb 2022

@sankysa1 ahoj, ked som rodila pred rokom a pol, tak tam bola jedna maminka, myslim ze je aj tu na mk, co porodila dvojicky prirodzene. Velmi zalezi od toho v akej budu polohe, ci budu obe spravne otocene a tiez aj to ci bude mat kazde vlastny plodovy obal a este mnoho inych faktorov. Cize je to mozne, len je to velmi individualne. Alebo sa moze stat, ze prve pojde prirodzene a druhe sa zle natoci a bude musiet ist sekciou.

riamia91
4. feb 2022

Kamoska rodila prirodzene trojicky.
Ono je to o tom, ze pri dvojickach zvyknu byt komplikacie ku koncu, tak sa rozhodnu pre cisarak, niekde rovno cisarak a niekde sa da aj prirodzene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre