Epino a Aniball - skúsenosti

anarix
27. aug 2014

Ahojte dievcata, som nastavajuca mamicka a kupila som si Aniball...trosku ma udivilo ze aj ked je to nenafuknute, pride mi to velke, mam trosku strach si to dat dovnutra a nafukovat balonik..mate s tym skusenosti ? je to v pohode, nemoze to ublizit ? dakujem 🙂 - neviem ako zacat 🙂)

daniela1983
30. aug 2014

@vejula a kde ta tak preventivne zachranili pred nadtrhnutim? 😝

anarix
autor
31. aug 2014

@vejula no ja si tiez myslim ze tu nastrihuju uplne rutinne, len tak akoby pre istotu, so sami vobec nepaci...tie nase porodnice to je fakt jak za komunizmu stale 🙂

bettynka222
31. aug 2014

@anarix ja som cvicila s epi-no. Nástrih som sice maly mala - dieťa malo obvod hlavičky 35cm, ale na šiesty den som uz sedela a ani nevedela, ze ma strihli 🙂
Este ti ale odporúčam masáž hrádze-velmi pomáha uvoľniť danú oblasť. Je to ale dosť nepríjemne zo zaciatku. Ale ked hrádzu budes takto pripravovať od 32 tt 10 minút denne, nebude ta to boliet pri pôrode 🙂
A este malinikovy čaj - pripravuje pôrodné cesty na pôrod.
A teda napr. joga alebo pilates pre tehotné je tiez super 🙂 ja som cvicila podla mojzisovej.
Maly bol vonku na druhé zatlačenie 🙂

Rodila som na Slovensku v statnej nemocnici, ale trvala som na pôrode po sediacky - ajked nohy mi zdvihli hore, co dodnes nechápem 😝

bettynka222
31. aug 2014

@daniela1983 podla mna je masáž hrádze účinná a v spojení s epi-nom je to bomba 😉
Mas šťastie ze si mala menšie dieťa. Teda s menším obvodom hlavičky...
Ja som mala nacvicenych 32 cm, ale kedze mal 35, "vyviazla" som s troma stichmi.

@anarix neboj sa, nic sa neroztiahne. Ja spm dúfala, ze po pôrode budem mat aspon trošičku väčšie rozmery, a nic 😝

daniela1983
31. aug 2014

@bettynka222 neviem na masaz som bola leniva. nechcela som aby ma to bolelo. tak ono to asi zavisi od celkovej leasticity koze mam taky pocit lebo PA hovorila, ze tam bolo este kopec miesta. takze asi aj vacsia by bola presla. no a bez nastrihu by to bolo urcite kedze som mala v porodnom plane ze ho nechcem a tam ho robia dost vynimocne celkovo. kamoska tam rodila tiez a nastrih nemala ani epiino nepouzivala a zranenia tiez nemala. ale asi to bolo polohou.

bettynka222
31. aug 2014

@daniela1983 ja tam mam veeeelmi tesne priestory, takze som rada ze som vyviazla len s troma stichmi. Tiez sok to mala v poriadnom pláne a dr. ma najprv nechcela strihnut. Maly mal na prvé zatlacenie časť hlavičky vonku. Pri druhom tlačení ma ale hned stopla-vraj to cele belelo a hrozila ruptura... Neviem no, v tej chvíli som mala zavreté oci radsej ked brala nožnice 😀 kúsok strihla a maly hned vyliezol. Ajked je možné, ze príčinou bol ultrarychly pôrod. Z 3 na 5 cm som sa otvárala 5 hodín a potom z 5 na 10 len 20 minút 😕 a tlačenie trvalo minútu...

daniela1983
31. aug 2014

@bettynka222 a v akej polohe si bola?

anarix
autor
31. aug 2014

ta poloha asi robi vela tiez, podla mna aj ta dost prispieva k poraneniam, ved ked sa babo tlaci von a musi pritom do kopca tak to spravi viac sarapaty 🙂

bettynka222
31. aug 2014

@daniela1983 po sediacky - uplne vzpriamena chrbtica. A ty?

daniela1983
1. sep 2014

@bettynka222 na stolicke, takze po sediacky. a to ti nejako urychlovali ked to islo tak super rychlo?

sayurinka
2. sep 2014

Ja mám tiež ani ball, pred týždňom som sa s ním pokúsila začať cvičiť no doteraz bezvýsledne.... neviem ho dostať ani len dnu, cítim "tam dole" neskutočné pálenie až rezavú bolesť keď sa o to pokúšam. Tieto problémy mám celé tehotenstvo pri pohlavnom styku, preto sme ho aj úplne vynechali. Lekár mi robil výter ale tvrdí, že všetko je v poriadku. Brala som aj Floragyn, skušala som lubrikačný gél aj kokosový olej ale nič nepomáha. Som z toho už zúfalá...

bettynka222
2. sep 2014

@daniela1983 no praskli mi vodu. A nebola som na stoličke ale normálne v porodnom kresle, ale vyžiadala som si ho uplne do sedu.

daniela1983
3. sep 2014

@bettynka222 no tak to sa potom tym nasledkom nedivim, kedze to bolo urychlovane tak sa porodne cesty tak nenachystali ako za normalnych okolnosti

koala7
3. sep 2014

ahojte, pri prvom porode som sa natrhla a bola som zasivana, pred druhym chem cvicit s epinom, neposkodim si tym nieco co uz bolo zasite raz? dakujem

dadach84
13. okt 2014

predavam balonik Aniball, podobny ako Epi no. Mozete si ale kupit vlastny novy balonik, takze urcite hygienickejsie nez pouzite Epi no. Cena 25e, novy balonik 15.

daniki
15. okt 2014

Ahojte baby prosim poradte mi , cvicim s aniball-om tyzden a pol a dala som z 18,5 cm na 24cm...no stale si niesom ista ci to robim uplne spravne kvoli nasledujucim veciam: pri zavadzani dnu to takmer vzdy boli,aj ked si dnu zavadzam menej nafuknuty...na zaciatku sa musim akoby rozcvicit ze nedam 24 hned ale povedzme po 5-10min postupneho nafukovania a vytlacania von a spatneho zavadzania. A moja najvacsia dilema je: mam si ho tam zavadzat nafuknuty na 24 a postupne zvacsovat dnu alebo mam zaviest dnu len trochu nafuknuty a dnu zvacsit na potrebnu velkost? A dalsia vec je ze si niesom ista ci si ho tam davam dobre,vkladam dnu len tu najvacsiu cast no ked si ju tam dam celu mam pocit ze je prilis hlboko nic ma neboli,a potom pri vytlacani to boli az,preto si ju zavadzam trochu nizsie na miesto kde to boli aby som to tam roztahovala,tam si to vsal musim pridrziavat rukou lebo inak ide von sama od seba...
Poradte mi prosim , budem vam moc vdacna.dakujem 🙂

daniela1983
16. okt 2014

vzdy som zavadzala uplne vyfuknuty a postupne nafukovala tak ako ty. tiez som sa rozcvicoala niekolko minut. zvykla som cvicit pol hodinu az hodinu niekedy dlhsie. nikdy som ho nezavadzala nafuknuty. naco. dieta sa tiez nebude tlacit dnu ale von. tiez mi to klzalo von. ano robis to dobre. neboj do porodu budes mat super nacvicene. drzim palce. kludne sa pytaj 🙂

icejane
16. okt 2014

@daniki ja si to dva krat prifuknem pri zavadzani, robim to nasledovne, neviem ci spravne, zasuniem ho hlbsie aby nevyklzaval a tam postupne roztahujem na tolko stlaceni kym necitim, ze dost, chvilku pockam, predycham a dofuknem, kym sa to da vydrzat, sfuknem uplne a zacnem znova, toto opakujem niekolko krat kym sa nedostanem aspon o 0,5 cm viac ako den predtym, potom to iste opakujem na hradzi, vtedy ten balonik vypaduje tak ho pridrziavam, tiez to opakujem niekolkokrat, a nakoniec zavediem uplne aby nevypadaval a zacnem na nizsom cisle a vytlacam ho von, pri hradzi pridrziavam aby co najpomalsie isiel von, a stale pridavam o 1 prifuknutie kym nevytlacim tiez aspon o 0,5 cm viac ako den predtym, vcera som dala napr. 31 cm vo vnutri a vytlacila som 28,5 😀 ...dufam, ze zrozumitelne napisane 😀

surprice
19. okt 2014

Ahoj ja som manzelke kupil aniball ako prekvapko. Tu som to kupoval je to lacnejsie a netreba hradit postovne. www.aniball-sk.sk

daniki
27. okt 2014

Baby prosim as poradne mi...som v 38tt,cvicila som s epinom (mam nacvicenych 27cm). Bola som este iba na zaciatku na 23 cm a obrovska bolest a zazu som zacala krvacat....najprv silno po minutke sa to utisilo a slabsie,po 10 mi to prestalo...myslite ze som sa natrhla? Co mam robit? Prosim poradte...

trgypadl
27. okt 2014

@daniki co robit??najblzsie dni si daj pauzu,nech sa tkanivo zregeneruje

30tnicka
5. nov 2014

Ahojte kocky. Cvici tu niektora s Aniballom? Ja len zacinam a ide to stuha 🙂

icejane
6. nov 2014

@30tnicka ja cvicim s aniballom poctivo kazdy den, dnes chcem dat 35 🙂 ...dufam, ze to bude stačiť.

30tnicka
6. nov 2014

@icejane 35? :D tak to je krasne, to ti bude stacit urcite ! ja som len zacala 🙂 dnes len 19 cm vytlacenych ale nafuktuty na 24 cm vo vnutri mi problem nerobi... skor to vytlacovanie...

icejane
6. nov 2014

Strasia ma, ze babo velke, aj hlavicka 😀 preto ta inšpirácia, tiez som začínala na 19 v 36 tt,takze aj ty das urcite pekne cislo. A hormony tiez vela spravia , spolieham aj nato, ale som zvedava, ci sa to vyplatilo cvičiť 😅

30tnicka
9. nov 2014

@icejane daj vediet ako si dopadla, kedze kukam, ze uz mas po termine... 🙂

icejane
27. nov 2014

@30tnicka ahoj...dopadla som tak, ze nacvicene som mala 36 cm, maly mal hlavicku 37cm, tá presla uplne v pohode bez nastrihu a potrhania, a potom doktor strihol ked isli pliecka, ze vraj preventivne, hoci som nastrih nechcela, takze som bola nahnevana, ale boli to len dva stehy, ktore vobec nemuseli byt!!! takze aniball urcite odporucam

surprice
27. nov 2014

tu sa da aniball kupit a doprava je dokonca zadarmo www.aniball-sk.sk

30tnicka
28. nov 2014

@icejane ahoj. Ja som porodila pred tyzdnom, predcasne. Nacvicila som len 24 cm, ale nakoniec to muselo ist aj tak sekciou. Hlavne, ze to uz mam za sebou.

icejane
29. nov 2014

@30tnicka hlavne, ze ste obaja v poriadku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre