Je anesteziológ povinný prísť k vyžiadanej epidurálke?

samantha185
11. júl 2013

ahojte, chcem sa poradit, popytat, ake mate skusenosti, ak mam vsetky potrebne vysetrenia k epiduralke a pri porode si ju vyziadam, je lekar povinny prist a pichnut mi ju? Pretoze som sa dozvedela ,ze pokial si sama nevybavim nejakeho anesteziologa z danej nemocnice a nezaplatim mu do vrecka , mimo tych 100 eur co u nas stoji epi, tak mam smolu a jednoducho lekar nemusi prist ...

tatko_bebe
12. júl 2013

@samantha185 dosli Ti argumenty tak ma vyhadzujes? :DDDDD

samantha185
autor
12. júl 2013

nie nedosli mi argumenty, ale je to tvoje spravanie a nazory su ubohe.. Mysli si co chces, ale tu to nepustaj.. Vela lekarov odpusruca ci epi alebo cokolvek ine.. potom by sa nemal pouzivat ani oxytocin?? to tiez pomaha a urychluje porod.. ale ved naco, radsej nech sa ohrozi zivot maminy a babätka.. len aby to bolo prirodzene.. boze, kde ty zijes..

tatko_bebe
12. júl 2013

nemiesaj hrusky s jablkami pisal som nieco o vyvolavacke? nie som len proti masovym trendovym epiduralkam, pretoze sa z toho stala moda, ale ked je porod fyziologicky, dieta nieje patogenny novorodenec, zena je prvorodicka, bez nejakych komplikacii bez urazky naco jej je epiduralka? ako rodila Tvoja mama? mala epiduralku? ak zacnes argumentovat ze vtedy to nebolo, tak dopredu Ti pisem epiduralne katetre sa zavadzaju uz velmi dlho...

samantha185
autor
12. júl 2013

je to to v podstate to iste.. tiez to pomaha porodu, tiez to nie je prirodzeny porod s oxytocinom.. ale preco nie.. ak sa da pomoct babu a mamine tak nech podaju cokolvek.. naco zbytocne trpiet.. a moju mamu tu laskavo nespominaj, no neviem o tom zeby pred 25 rokmi boli taketo moznosti... Absolutne nemas ani len paru o tehotenstve a porodoch.. v zivote si to nezazil a v zivote to nezazijes..

tatko_bebe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samantha185
autor
12. júl 2013

hm..tak to si teda"hrdina" fakt..
dnes moze byt pri porode manzel automaticky, takze nic vynimocne si nezazil.. a je uplne ine ked tam stojis a hladkas mozno zene ruku a keby si tam lezal na stole a trpel vsetky tie bolesti a tlaky..

samantha185
autor
12. júl 2013

poprosim admina o uzamknutie mojej diskusie, pretoze uz to tu davno nie je o tom, co som sa pytala.. najmä ako buduca mamina nebudem riadky od niekoho kto o tom nema ani paru.. Myslim ze ostatne maminy ktore sa pridali do tejto diskusie mi daju za pravdu. Dakujem

aristka
12. júl 2013

@samantha185 inak je dosť veľká hanba ,že tam pracuješ ,aj keď na inom odd.a chcú od teba do vačku...lebo to sa nerobí,si súčasť týmu tej nemocnice a je to veľká hanba ak kolega chce do vačku,to by som ho obchádzala z ďaleka...

samantha185
autor
12. júl 2013

@aristka uz v tej nemocnici nepracujem, uz som rok v sukromnej sfere, ale poznaju ma, takze mas pravdu, je to hanba ..

aristka
12. júl 2013

@samantha185 ja ti poviem tak 2 deti som rodila v robote ,kde som robila ,všetci ma poznali aj epidural som mala a nič nikto nepýtal a ani som nedala ...a trietie som rodila v úplne inej nemocke bez toho ,že by som tam robila a stačilo im vidieť v papieroch ,že som ich a ešte aj na operačke pri sekcii bolo spomenuté anest.týmom tá je naša a úžasný prístup....takže je to o ľudoch... 😒

samantha185
autor
12. júl 2013

@aristka tak to si mala super.. sama som zvedava ako to nakoniec dopadne u mna..

nikelca
12. júl 2013

Ja som rodila v LV a tam mi hned na poučeni o epi povedal anesteziolog ze nie je iste ci bude moct prist kedze mal ma okolo terminu mojho porodu pohotovost... zrejme nebol jedný anesteziolog v LV ale asi jediný mohol dať epi...

aristka
12. júl 2013

@samantha185 malinké von musí ísť a máš nárok na nadštandart čo si oficiálne zaplatíš a odrodiť ťa musia..tak sa neboj a všetko dobre dopadne.... 😉

samantha185
autor
12. júl 2013

@aristka uz sa velmi tesim na drobca🙂

latvia
15. júl 2013

@samantha185 anesteyiolog je povinny prist ti pichnut PEDU pokial je dostupny. co znamena, ze pokial si ju zaplatis, a zacnes rodit a mozu ti ju uz pichnut a je v nemocnici anesteziolog, ktory aktualne nic akutne neuspava, tak musi prist ti ju pichnut. v kazdej normalnej nemocnici je zabezpeceny anesteziolog aj pocas nocnych sluzieb aj pocas vikendov, samozrejme ked nerodis v nejakej "dedine" kde nemaju ARO. ak je anesteziolog na operacnej sale, vola sa (aspon u nas) oddelensky anesteziolog. Ak ma aj ten akutny prijem na oddelenie, volame z domu anesteziologa. zvacsa k dispozicii niekto je.
necitala som vsetko, neviem kde budes rodit, ale ak v poprade (predpokladam podla pasu), tak neverim ze nemaju zariadeneho anesteziologa na PEDU , pokial "operacny" anestyeziolog aj "oddelensky" budu mat pracu, jedine vtedy by to mohlo haprovat. nikomu inac do vacku tlacit peniaze nemusis.

tricka
28. júl 2013

@samantha185 Ahoj, ked sme sa o tom bavili na predporodnej priprave, tak ja som to pochopila tak, ze sa moze stat, ze ti ju nebude mat kto pichnut, lebo nebude nikto k dispozicii, a nie preto, ze sa mu nebude chciet prist abo co...
Ak budes rodit od 7.00 do nejakej 15.00, tak v nemocnici je anesteziologov vraj viac a je vacsia pravdepodobnost, ze sa najde volny lekar, ktory bude moct prist. V iny cas maju sluzbu asi len dvaja lekari a ak budu zaneprazdneni inými akutnymi pripadmi, moze sa stat, ze nebudu moct prist. Jeden vraj musi byt stale preistotu na are a druhy moze mat zrazu operaciu(nejaka nehoda abo co..). Vtedy sa moze stat, ze nepride. Preto nam bolo povedane, ze ak chceme mat vacsiu istotu, mame si ho predplatit( rovnako ako si mozes zaplatit lekara k porodu). Ale nie su to peniaze do vrecka, ale oficialnou dohodou si ho predplatis a tie peniaze pokial viem, nejdu vsetky do vrecka lekarovi, ale nejaka cast ide nemocnici. Ale podla mna sa moze stat, ze si zaplatis prave toho lekara, ktory bude mat prave sluzbu a akurat bude pri operacii, (lebo ty nevies presny cas porodu...)a samozreme, ze aj tak nepride...potom by ti peniaze mali vratit.
to sa stava aj maminam, ktore si predplatia porodnika a ten v dobe porodu je trebars odcestovany a jednoducho nemoze prist...
Podla mna treba mysliet pozitivne a verit, ze jednoducho budes mat stastie( rovnako ako ho aj ja budem musiet mat) a bude nejaky lekar volny 🙂 a ked ne, ostava nam rajsky plyn...ale neboj, urcite nam pichnu...
Ja som dokonca presvedcena, ze pocas mojho porodu budem mat sluzbu prave porodnik, ktoreho by som chcela...a ked ne, ta dalsi lekar si vypocuje, jak krasne viem vrieskat 🙂

zdenka226
1. aug 2013

Ahoj,ja som dcérku porodila v nemocnici v Dolnom Kubíne a to práve preto, že tam je na každej smene anestéziológ. 24 hodín denne 7 dni v týždni. Prišla som do pôrodnice z nedele na pondelok a dostala som ju 🙂 pôrod s epidurálkou bol SUPER 🙂 Ak ti môžem poradiť, zisti si v okolitých pôrodniciach ako je to s anestéziológmi.... a stav na istotu... od nás všetci chodia do inej pôrodnice, kde je iba jeden anestéziológ a to musí byt poriadna náhoda by sa s nim človek stretol....
Žiadny strach.... nech ti to dobre dopadne 🙂

zdenka226
1. aug 2013

samantha185 Ahoj,ja som dcérku porodila v nemocnici v Dolnom Kubíne a to práve preto, že tam je na každej smene anestéziológ. 24 hodín denne 7 dni v týždni. Prišla som do pôrodnice z nedele na pondelok a dostala som ju emoticon pôrod s epidurálkou bol SUPER emoticon Ak ti môžem poradiť, zisti si v okolitých pôrodniciach ako je to s anestéziológmi.... a stav na istotu... od nás všetci chodia do inej pôrodnice, kde je iba jeden anestéziológ a to musí byt poriadna náhoda by sa s nim človek stretol....
Žiadny strach.... nech ti to dobre dopadne emoticon

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre