Pôrod bez epidurálu

30. nov 2021

Ahoj mamičky, co si myslite ked žena prvorodička sa rozhodne dobrovolne rodiť bez epidurálu? Je to zbytočne dobrovolne tryznenie sa ? U nas v pôrodnici vyžadujú priniesť anestéziologicke vysetrenie, a ked ho nemam spravene tak smola nikto mi nic dávať nebude, to mi povedali hned. Odrádza ma to, ze by som zas musela chodiť po nemocnici v mojom stave nechcem nic riskovať ked je taká zlá situácia kvôli covid. Zvládnem bez epi?

andula1988
30. nov 2021

Ak by si chcela napis spravu mala som porod bez epi

birika
30. nov 2021

samozrejme ze zvladnes 🙂 zvladli to miliony zien...das to na pana a o par minut po porode zabudnes na bolest - treba ale pocuvat personal, riadit sa ich pokynmi...drzim palce ♥

karolinka1991
30. nov 2021

Ahoj, ja som vsetky tri deti odrodila bez epiduralky kvoli tomu, ze sme mali s nou v rodine zlu skusenost. Teda nie ze by som bola "hrdinka", a preto isla rodit bez epiduralky, skor u mna bol vacsi strach z epiduralky ako z bolesti. Ani raz som to nelutovala, lebo vzdy som mala na izbe spolubyvajuce, ktore sa po epiduralky nevedeli poriadne hybat, nemali energiu, mali akoby "mravencenie" v rukach, boli velmi ubolene a podobne a ja som sa po par hodinach citila skvelo a pomahala som paradoxne este im. Takze ja odporucam, hlavne ked budes mat dobreho porodnika - bolest budes samozrejme citit, ale ono to potom rychlo pominie. Drzim palce!!!

linki90
30. nov 2021

zvladneš to rodila som bez epi prirodzene ikeď v bolestiach ale porod bohuzial bolí ale všetko sa zahojí neboj zvladneš to 🙂 tak ako ine mamky doteraz takže aj bez to ide ;)

anjelicek26
30. nov 2021

Mame styri deti bez epi a ani pri dalsom neplanujeme epi... bohuzial tych pripadov, ze epi zle pichnu je viac ako dost, potom migreny, slabe nohy cele mesiace po, aj v blizkom kruhu mam kamaratky, co si to zlizli a to im aj krvnu zatku spravili...proste kazde telo reaguje inak... a ja sa po porode chcem starat plnohodnotne o babo a nie riesit moje zdravotne problemy... co sa tyka bolesti, zeny rodili tisice rokov bez toho, tak to asi pojde, nie? Jasne, ze je to bolest, ale to patri k tomu. Pohyb, masaz od partnera, kupel ci sprcha, to pomaha tiez.

stanulienkat
30. nov 2021

Presne toto som si hovorila aj ja, ako prvorodička, že zvládli to milióny žien predo mnou a zvládnem to aj ja. Toto som si myslela až do prvých kontrakcií 😁A to mám dosť vysoký prah bolesti. Skoro som skapala od bolesti. Kliestovy porod.................

sonnenshein
30. nov 2021

3x porod, 3x bez epi, a ak by som mala rodit 4ty krat, zase bez epi.
Boli to? Ano.
Ale ani s epi to nie je bez bolesti, a to riziko som nebola ochotna podstupit (kamoska ma aj po x rokoch stale migreny, ktore sa jej spustili zle pichnutou epi)

dkethe
30. nov 2021

Prirodzeny pohodovy porod vpodstate neboli, das to lavou zadnou 🙂 vyvolavany, zdlhavy, komplikovany, ze pocas kontrakcie umieras a v pauze salies, je uz lepsi s epi. Kedze nevies ktory budes mat, radsej di to obehaj aby si tu epi v pripade potreby mohla dostat

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kate_cs
30. nov 2021

Oba pôrody som mala bez eiduralu. Ani som ho nechcela, pre mňa to nebola cesta. Pri prvom pôrode som ani nebola na poučení (doktorka si neodpustila poznámku, aké sme všetky hrdinky) a pri druhom sa na poučení bola, keby niečo, ale vedela som, že epidurál nechcem. Určite sa to dá zvládnuť, ja som druhy pôrod mala veľmi pekný.

petraj122456
30. nov 2021

Ja som išla bez epi, lebo som prišla do nemocnice a u bolo neskoro na to aby mi to pichli. Ale bola som u anesteziologa, vyšetrenie trvalo 10 min.

1mina
30. nov 2021

ja som sa tiz nehrala na hrdinu hovorila som ze ktovie co bude ked budem rodit, ale epi som nebola naklonena mna desi uz len predstava tej ihly do chrbta fuj :D porodila som 2 krat bez vsetkeho a ani raz ma nenapadlo ze by som chcela nieco na bolest... treba sa pozitivne k tomu naladit a keby bolo zle poprosite napr o rajsky plyn 🙂

july0
30. nov 2021

Vysetrenie na epi ti spravia aj v nemocnici ked tam uz budes lezat 😀 mne to tak robili ale aj tak mi epi nestihli dat nevadi dala som aj bez toho 😁

vikusjk
30. nov 2021

Ahoj, aj ja som ako prvorodicka rodila bez epi, nechcela som ju. Da sa to v pohode zvladnut, ak sa spravne psychicky nastavis, vsetko je v hlave. Ja som si cely cas hovorila, ze co je to par hodin, ked s nou (mojou malou) budem potom cely zivot 🙂 A to som mala trochu komplikovanu situaciu, ze malej sa zasekli ramienka a nechcela ist von, az jej slabli odozvy srdiecka, tak proste lekarka oboma rukami dnu ma dost dotrhala este aj popri nastrihu a tak ju opatrne povytiahla. A tu som ;) Das to, neboj!

ajka0207
30. nov 2021

Ja som mala pôrod bez epi, bol úplne v pohode, nemám pocit že by som sa nejak tryznila, aj keď áno, posledná hodina bola dosť neprijemna, ale čakala som horšie.

belllinka
30. nov 2021

@stanulienkat moje slova 🙂 hrdinka som bola az do kontrakcii, potom som uz aj upratovacku prosila, nech mi da nieco proti bolesti 🙂 som radsej chcela umriet, len nech uz je koniec.

pupava_lucna
30. nov 2021

Ja som aj mala vyšetrenia porobené ale stale Keď som sa po sa pôrodu pýtala tak mi tvrdili, že tam nie je anestéziológ. Potom prišli s tým, že mám slabé kontrakcie a dajú mi oxytocín. Takze som nemala epidural ale oxytocín na ešte väčšie kontrakcie. A prežila som to, hodinu po oxytocine bola dcéra narodená 🙂

ailiba
30. nov 2021

Úprimne, epiduralka pomohla. Presne hodinu som necitila nič. Kontrakcie boli, ale bolesť žiadna. Pravdaže to bolo lepšie, ale dala by som to aj bez nej. Ale nebola som na predoperacnom kvôli tomu... Len som podpísala papier, dávali mi otázky, ale nič speci. Všetko sa odohralo za 1 dverami. Ak to tak u vás nie je, tak by som sa na to asi tiež vykaslala. Určite to pomôže, ale vykúpenie to nie je.

hrasocek12
30. nov 2021

Ja som si ako prvorodicka dala epi a vobec mi to v nicom nepomohlo ,rodila som 14 hodin v kontrakciach a z toho 2 apol hodiny som nevedela malu vytlacit lebo ma nechali rodit otvorenu na 4cm ..neotvarala som sa ani po x davkach oxitocinu ktory mi pichali ako na pase od 7mej rano a aj na porodnom boxe..a po pichnuti epiduralky mi povolila bolest na nejaku hodku 2 ..dali mi len jednu davku lebo ono ti nedaju epi tesne pred porodom ale mne napriklad pichli okolo 7mej rano trocha som sa vyspala a porodila som az o 12:28 ..vsetky kontrakcie citis lebo aj musis aby si vedela kedy tlacit 🙄 takze za mna nedavat si lebo 3tyzdne po porode som mala hrozne bolesti v mieste kde mi pichli epiduralku a nehovorim o tom ze po podani epiduralky ti nedaju dieta minimalne 6hodin 🙄 teda dokial sa nepostavis sama 🙄 mne sa totiz velmi tocila hlava a zamdlievala som ..cize za mna uz epidural nikdy je to zbytocne ..ale je pravda ze ta bolest ktoru citis stoji zato lebo ten moment ked mi vytuzenu malicku polozili na hrud aj ked nedychala a bola fialova ,ale citit malicku a vidiet ju je ten najkrajsi pocit na svete a zabudnes na bolest aj ked sa ti to teraz zda nepredstavitelne 🥰 ja som mala velmi zly porod co sa tyka bolesti a toho ze som nebola otvorena a mala sa mi zasekla tak lekari uz museli asistovat pretoze malej klesli ozvy behom par sekund z 171 na 0 😐 aj ma potrhala a tak ale chyba bola kvoli lekarom lebo ked videli ze nie som otvorena ani po 6tich hodinach na viac ako 4cm tak to mali riesit inak 😐 ale zvladli sme a moja rada epi si nedavaj ,kazda bolest prejde a ta po porode ako bleskom zmizne 🤗 no ta bolest po epi v chrbte bola dost zla 😐

buducamama
30. nov 2021

Toto poucenie k epi teva par minut, vyplnis dotaznik a davaju ti par otazok k tvojmu zdrav. stavu. Aj tak kazdy tyzden chodis na kontroly k porodnikovi, takze nemocnicu navstivit musis. Nakoniec epi vyuzit ani nebudes mozno musiet, ale predsa len lepsi pocit, ked vies, ze ju dostat mozes ak by bolo velmi zle. Ja som prvorodicka a neviem co ma caka, ale tato moznost ma ukludnuje. Kamaratka teraz rodila a ze miluje epiduralku😂 Dalsie dve si ju tiez pochvalovali, tretia dostala krvnu zatku, tak mala problemy.. to mozes mat vzdy pri porode.

jaga18
30. nov 2021

Porodila som 3 deti bez epi - nieže by som bola hrdinka, čo to nepotrebuje, ale jednoducho som inú možnosť nemala. Pri prvých 2 bol pôrod s epi luxus, ktorý som si nemohla dovoliť a pri treťom mi bolo anesteziologicke vyšetrenie tak na 2 veci...
Iste by som sa poistila dopredu tým vyšetrením na tvojom mieste a už pri rozbehnúť om pôrode budeš mat na výber... Nehovorím, že sa to nedá, ale ja som bola veľmi sklamaná, keď mi ju nemohli podať, cele tehotenstvo som bola nastavená tak, že rodiť budem s epi 🤷‍♀️

ivka21
30. nov 2021

Vsak to je úplne v pohode anestéziológicke vyšetrenie ani veľa ľudí tam nemajú. Len sa ta popýtaju a poučia podpises a je to ok. A ak sa rozhodneš že si nedáš tak ti v deň pôrodu nedajú.ale vždy lepšie mať možnosť si dat.

rora
30. nov 2021

Niesom hrdinka, ale mam za sebou 2 porody bez epi a caka ma o par mesiacov treti tiez bez epi. Priznam sa, zavedenie epiduralu ma desi viac. Nemozem si pomoct.

autor
30. nov 2021

Je super prečítat si vaše skúsenosti ďakujem každej mame ktorá sa podelila v diskusii 🙂 do nemocnice nechodím vôbec lebo kvôli covidu su zrušene pasy a dovtedy budem chodiť len k mojej gyn. Cize do nemocnice az najskôr pri prijme do pôrodnice.. v podstate mi ide o to sa vyhnúť nemocnici kvôli riziku covidu... asi to budem musieť zvládnuť bez epiduralky

gerfinka
30. nov 2021

Mam 2 deti, obe som porodila bez epi. Ani som o tom neuvažovala, že by som si dala. Ale viem o sebe, že proste znesiem a ze ten môj prah bolesti je vyššie. Veľa urobí aj dobrá priprava na pôrod. Držím palce.

asocial
30. nov 2021

ona porody bez epiduarlky. Prvy som chcela citit, ake to naozaj je. Zial, mala som ZBYTOCNE vyvolavany porod. A bolo to 12 hodin neskutocnej bolesti, kde si polku casu ani nepamatam, lebo som bola v takom stave. Druhy porod som mala predplatenu, no nebolo treba🙂. Bolo to bolestive jasne, ale islo vsetko prirodzene. A to som mala pravidelne kontrakcie 5 minutove vyse 30 hodin.

jordana111
30. nov 2021

Rodila som bez epi dá sa to zvládnuť je to prirodzené pre ženu teraz pri druhom som si povedala ze si vybavím papiere na epi objednala som sa online bola som tam chvíľku dala mi papiere a už len k svojmu gynekológovi na odbery.
A dúfam že porodím bez nej 😆 vybavenú epi mám len preto ze idem rodiť do inej nemocnici kde epi podávajú 24h a pre dobrý pocit že to mám aj keď ju možno nevyužijem skôr sa toho bojím či to dobre pichnu.

bellovag
30. nov 2021

Ja tiež 2x bez epi....ani som nad tým neuvažovala 🙂

zuzka38
30. nov 2021

rodila som vsetky tri deti bez epi, prve som aj mala vybavene papier na epi ale sme nestihli kedze som prisla otvorena na 9, druhe som nexcela (ved ked som zvladla prve🙂 a bol to moj najlepsi porod, tretie som rodila tiez bez epi, pytali sa ma, zvazovala som a potom som si povedaa na co ked som porodila dve deti bez epi.. zavisi asi kto ma aky prah bolesti, ako sa nastavis.. asi je dobre dat si to vybavit, ved je to chvila u anesteziologa a rozhodnut sa mozes potom vzdy priamo "namieste"

19mmm71
30. nov 2021

4 krat bez epi,ani som nad tým neuvažovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre