Je druhý pôrod horší?

dadikaa1
1. okt 2013

Ahojte mamičky, som druhý krát tehotná a podľa skúseností mojich kamarátok je druhý pôrod omnoho horší ako ten prvý, aké máte vy skúsenosti???? Bol horší prvý, alebo druhý pôrod???

ibajeho
1. okt 2013

@dadikaa1 jejda no parada, tak drzim palce nech ste v poriadku a hlavne daj potom aj vediet co to bude 😉

gretocka
1. okt 2013

@dadikaa1 - no tak u mna teda boli oba porod na objektivne hodnotenie lahke a rychle, ale ked ich mam porovnat, tak druhy bol mozno trochu intenzivnejsi ale zato otvaracia doba bola oooovela rychlejsia. Prvy porod sa zacal rano 4.50 odtecenim vody, ale kontrakcie zacali az o pol druhej poobede a maly bol na svete 16:45. No a druhy porod mi zacali nejake kontrakcie o nejakej pol jednej, ale dali sa v pohode zvladat. O druhej sme sa dostali do porodnice a mala sa narodila 14:45. Doktorka ledva stihla prist a este ma prosili aby som skusila netlacit kym mi daju infuzku. Taktiez po druhom porode som sa dostala ovela rychlejsie do pojazdneho stavu. Po prvom porode ma mile sestricky nechali "pospinkat" od siestej az do nasledujuceho rana bez jedla a pitia, takze po omameni opiatmi pri porode som v piatok rano vedla postele spadla, ked som sa pokusala vstat... po druhom porode sme s manzelom prekecali cele dve hodiny po porode a potom na izbe som telefonovala so vsetkymi naokolo 🙂
TAkze podla mna, druhy porod uplne ze pohoda. Jediny rozdiel je, ze uz vies do coho ides - do toho prveho som sla trochu naivne a uplne bez obav 🙂

moonglow
1. okt 2013

@dadikaa1 druhy porod bol rychly, ba priam uplne bleskovy ... kedze sa vsetko odohralo rychlo, tak to bolo intenzivnejsie... u mna boli bolesti vacsie, kedze druhe dieta malo o 1,2kg viac ako prve, ale inak som pocula skor, ze druhy porod je lahsi 🙂

woman1
1. okt 2013

ja som prveho syna rodila 7hodin a druheho 30min a bol na svete.obaja boli vyvolani....mala by som aj tretie keby ze mam porod ako druhy a je to dievcatko🙂)

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre