Je druhý pôrod horší?

dadikaa1
1. okt 2013

Ahojte mamičky, som druhý krát tehotná a podľa skúseností mojich kamarátok je druhý pôrod omnoho horší ako ten prvý, aké máte vy skúsenosti???? Bol horší prvý, alebo druhý pôrod???

nikush
1. okt 2013

@dadikaa1 hlavne bol rychlejsi a dal sa zvladnut aj bez epi....vsetko zalezi od prahu bolesti...co si budeme nahovarat...kazda sme ina, jednu boli ako keby si nohu rafla a druhu akokeby jej ju zaziva rezali )

dadikaa1
autor
1. okt 2013

@nikush veď to, každá sme iná...ale čo teraz mali kamošky druhé tak každá jedna hovorila že to bola hotová katastrofa....že prvý bol nič oproti tomu druhému...

hajajanka
1. okt 2013

@dadikaa1 Keby bol kazdy porod taky, aky bol moj druhy, tak odrodim aj 10 deti 🙂 Musim povedat, ze pri prvom som si pocas porodu hovorila, ze uz ziadne dieta mat nechcem (a to som mala na prvorodicku velmi kratky porod). Druhy porod trval aj s kontrakciami tak pol hodku aj s vytlacenim babatka. Druhy porod byva ovela lahsi za normalnych okolnosti. Porodne cesty su uz na porod pripravenejsie ako po prvy raz. A musim povedat, ze ked uz vies, co ta caka, tak sa da lepsie ovladnut telo. Ja som si pri druhom povedala, ze nebudem tak panikarit a budem sa sustredit na tlacenie a dychanie. A naozaj to fungovalo, porodene za 5 minut (doslova).
Nic sa neboj. Ved keby bol druhy porod tazsi, tak su tu sami jedinacikovia 🙂

nikush
1. okt 2013

@dadikaa1 hlavne to samotne vytlacenie slo rychlo, kontrakcie nie su pre nic nic v porovnani s tym, ked sa rve hlavicka s ramenami von. a pri druhom to slo ako rybka. takze pre man tak..a ako povedala @hajajanka aj 10 po druhom;)

dadikaa1
autor
1. okt 2013

@hajajanka hej hej, to je pravda 🙂 lebo ja som mala prvý tiež dosť rýchly a bezproblémový - to sa mi doktor čudoval a nechcel mi veriť že som prvorodička 🙂 tak som rada že si mala taký super a rýchly 🙂 dúfam, že budem patriť aj ja medzi tie šťastné 🙂

akrim1311
1. okt 2013

ja za seba keď porovnávam,pre mňa bol horší ten druhý.Myslela som si,že to zvládnem ako pri prvom,vedela som čo ma čaká...1x som rodila 13 hodín,2x 15 hodín a mala som teda naozaj pocit,že nech to skončí,že nevydržím. 😝 Ale možno budete mať šťastie a zvládnete to v pohode.Radšej sa nestresovať popredu-každá máme iné telo a prah bolesti 😉

zanin
1. okt 2013

@dadikaa1 Ja som tiez mala prvy lahsi ako druhy. Obidva boli vyvolavane ale myslim ze to bolo hlavne tym ze prvy syn mal 3430g a druhy 4220g takze aj od toho zalezi. Hoci od vyvolavacky boli na svete obaja do 2 hodin. pri prvom som mala nastrih a sitie na 3 stehy. pri druhom ma nenastrihli a mala som 2 vnutri a 2 vonku. Na to aky bol velky a ze siel rukou napred som veeelmi dobre obisla. Ale potesitelne bolo ze hojenie bolo ovela lepsie ako po nastrihu uz na druhy den som si normalne sadla. Kazdy porod je iny. Ale ja chcem este dievcatko 😀 . Dufam ze sa nam podari a ze sa vypyta samo. Obidvoch chlapcov som totiz prenasala 6 dni a to uz museli von ci sa im chcelo ci nie.

eeffka
1. okt 2013

@dadikaa1 kratssi, lahsi akurat ja som sa spamatavala dlhsie , ale to je staroba choroba 😀
1. 4hod, 27r, fit som bola do tyzdna
2. 2,5h, 35r, pozviechala som sa po 4t

oba spontanne.normalne, so sitim, oba bez epi aj klystiru ( nestiham 🙂 )

etel1
1. okt 2013

Ja som mala druhý pôrod skoro po 13. rokoch. Všetci ma ľutovali, vraj to bude ešte horšie, ako prvýkrát. Pravdu poviem, tak by som rodila aj každý mesiac. Celý pôrod trval asi pol hodinku a ani som nevedela ako a bolo.... Je to fakt individuálne. Netreba dopredu stresovať, ani na to myslieť, ako sa hovorí 10 pôrodov a každý úplne iný...
Držím palce!!! 🙂

sante81
1. okt 2013

@dadikaa1 prvy pôrod katastrofa, do detailov nejdem, druhy pôrod - praskla voda o pol 4 ráno, tak som spravila manikuru - pedikuru 🙂 umyla som si vlasy, nachystala čo treba, o pol 6 som zobudila manzela, uz boli kontrakcie také čo sa dali vydrzat, čakali sme na svokru, ktorá bola pri synovi, ešte dobit kredit na pumpe, o pol 7 cca v pôrodnici, príjem + - a o pol 8 bola nina na svete. tych 30 min čo som mala kontrakcie, tak v 1 min intervaloch, to bolo husté, ale dychacie cvičenia + oxytocín, dalo sa to vydrzat. u mna 2 pôrod nebol vôbec náročny.

saska.t
1. okt 2013

1 porod 14 hod s epi takze sa dalo,ale kontrakcie hrozne pred epi, 2 porod som epi nestihla za 5 hod.od zaciatku Bola mala vonku,rozhodne bol lahsi ako prvy...

nikolet_89
1. okt 2013

@dadikaa1 no ja som pri dcerke bola v nemocnici od soboty 2:00 s nepravidelnymi kontrakciami po 5,10 min az do pondelka do 19:00 neotvarala som sa, plodova voda furt vo mne, uz som myslela, ze malu ani neporodim nakoniec som si dala o 20:30 EPI a malinka sa narodila 23:49 a povedala som si, ze aj ked umriem druhe mat budem 😀 😀 😀 takze uz planujeme 🙂

kubinca
1. okt 2013

ja som mala oba porody vyvolavane, prvy tri tyzdne pred terminom, mala vazila 2900g, porod trval od zaciatku kontrakcii hodinu a 40 minut, ale bola som potrhana plus nastrih, pocas ktoreho som zamdlela... a kedze malej klesali ozvy tlacili mi na brucho a mala som cele oci popraskane, a to sitie hroza des.... druhe babo vazilo 4350 g, od prepichnutia plodovej vody po odrodenie hodina 25 minut ( takze kratsi 😀 ), kontakcie boli stale znesitelne, akurat dve som musela predychat aby som netlacila, a na dalsie dve uz bol maly vonku.. sitie sa nekonalo... takze pocitovo bol tento druhy porod uplna krasa, a tiez kludne aj 10 deti odrodim... inak pri oboch som sa na 5 palcov otvorila bez bolesti... 🙂

dadikaa1
autor
1. okt 2013

@zanin
@eeffka
@etel1
@sante81

@saska.t
@nikolet_89
@kubinca aj ja som mala prvý vyvolávaný, pretože som prenášala a poviem vám - tie ktoré ste to zažili, že tie kontrakcie boli fakt že neznesiteľné, ale chvalabohu pôrod bol rýchly....ale oči som neotvorila až kým mi malú nedoniesli, ale tak isto som mala popraskané žilky - ale na chrbte a tvári, oči keďže boli zavreté boli v poriadku 🙂))
aj moja mamina mala pôrod po 14tich rokoch a bol tiež rýchly a bezproblémový 🙂 🙂
tak baby, ďakujem za odvahu,hneď mi je trošku ľahšie 🙂 a nemusím myslieť na tie hrôzy čo mi hovorili kamošky...a sú viaceré tie, ktoré ste to prežili ľavou zadnou...a nerodili ste náhodou niektorá v BA v Ružinove???

nikolet_89
1. okt 2013

@dadikaa1 ee ja na antolskej

sisaha
1. okt 2013

druhy bol rychlejsi, lahsi, este na sale som si hovorila, ze kludne aj dalsich 5x.. 😀. Ale to bolo v tej euforii... dve mi stacia v sucasnej ekonomickej situacii na SK..

bianka1
1. okt 2013

@dadikaa1 podla mna je to individualne 😉 hlavne sa nestresuj ..ja som rodila v ružinove nemala som zamluveneho lekára a bolo všetko ok.. a k otázke ja som mala druhý pôrod suprový tiež som prenášala 5 dní a mala som už ísť na príjem a tam my lekár povedal že som už na 7 pstov otvorená že rýchlo na sálu no a tam po spustený vody a dvoch zatlačený bol malý na svete 🙂 takže bezbolestne..držím palce neboj bude to lepšie 😵

ladyzs
1. okt 2013

Dobrá otázka na toto som zvedavá aj ja mne práveže známe hovorili, že druhý pôrod je lahší no aj ja si myslím, že každá sme iná hlavne každá máme iný prah bolesti. Ja som pri prvej mala pôrd vyvolaný a na to, že som bola prvorodička vraj to bolo veľmi dobré za 6 hod. s nastrihnutím ,ale aj natrhnutím z vnútra keďže malej sa v poslednej chvíli okolo hlavičky omotala pup. šnúra okolo krku a Dr. musela hlavičkou rotovať, aby vyšla von v poriadku. Tiež som bola ako baby celá požilkovaná hádam aj tri dni samé flaky po tváry a celkom tele, ale prešlo to. Šitie keďže som bola unavená ako fras bolo pre mňa zdĺhavé najmä keďže som bola aj zvnútra natrhnutá tam ma to bolelo inak som cítila len ťahy. Takže uvidíme ako to bude po druhý krát ,ale bez muža teda nejdem bol mi veľmou oporou 🙂

jaja018
1. okt 2013

@dadikaa1 prvý pôrod vyvolaný 36hod. Kontrakcie Horor. Šitie také že primár na vyzite sa smial ci si pán doktor povysival. Teraz ma čaká druhý pôrod a dufam ze bude oveľa lepší. No ale myslím pozitívne horší od prvého určite nebude 🙂 neviem ci sa to dá 😀

mobilka
1. okt 2013

Prvý pôrod - 8 hodín. Druhý - no na pôrodnej sále som bola asi hodinu aj so šitím, neboj 🙂

vejavi
1. okt 2013

Ja som mala lepší druhy pôrod,prvú mi vyvolávali tabletkou dovnútra,asi6 hodín ukrutnych kontrakcii,mala mala 2720 g,pri druhej mi dali na urýchlenie infuziu,to bolo super- do pol hodky bola na svete a mala 3630 g,trošku horšie sa mi tlačila,ale kazdy pôrod je individualny,takže ťažko povedať...Ale určite nestresuj,zvladnes to ako každá druhá 🙂

maribell
1. okt 2013

ja som teda este druhy krat nerodila ale je dost mozne ze tvoje kamaratky hovoria ze druhy porod bol horsi pretoze ho maju blizsie v pamati ..predsalen ked si ja teraz spomeniem na porod pred rokom tak poviem ze to bolo v pohode ale po porode som hovorila ze strasne !! 😀 .. takze ak by som ja teraz rodila tiez by som asi povedala ze ten druhy bol horsi kedze ho mam viac v pamati 😀

dejka77
1. okt 2013

To je velmi individualne. Ja som mala druhy horsi 🙂 . Ale boli tam ine okolnosti, neodtiekla mi plod.voda, zacalo to kontrakciami, druhe babo bol chlapcek o dost vacsi ako dcera takze som sa velmi natrapila s tlacenim. Myslim, ze intenzita kontrakcii bola rovnaka, ale co som nechapala bolo, ze ked uz isiel vonku tak ma to palilo/stipalo a vsetko som citila. Pri dcere som toto vobec nemala.

dadikaa1
autor
1. okt 2013

@ladyzs vidím, že nás to čaká približne rovnako, možno s trojtýždňovým oneskorením 🙂 tiež ma to čaká tak apríl-máj...uvidíme ešte 🙂

pingu1
1. okt 2013

moj druhy porod bol ovela lepsi. zistila som, ze epidural je totalny bordel. pri prvom som to mala a rekonvalencencia trvala ovela dlhsie nez pri druhom bez nej

ematko29
1. okt 2013

U mna ťažko povedať ale druhý ttrval kratšie ,ale bolesti boli intenzívnejšie,ale pripisujem to k tomu,že mi odtiekla voda a počula som,že ked odtečie voda pôrod bolí viacej ,lebo je suchší.Zase zašívanie hrádze bolo super ani som to necítila,zato pri prvom pri zašívaní som trpela ovela viac ako pri samotnom pôrode.

myzma
1. okt 2013

@dadikaa1 asi si uz dostala potreben odpovede, kazda sme individualna, aj porody su odlisne... ja som porodila oboch do 4 hodin od zacatia kontrakcii a odtecenia plodovej vody... tretie pojde dufam este rychlejsie 🙂 bolo tu dobre povedane, ze uz vies, do coho ides, je to ine zopakovat si to, myslim take pokojnejsie.. vies ake procedury a postup bude nasledovat... jedine, co si myslim, ze sa mozeme ako druho a viacrodicky zhodnut a nezaznelo tu su bolesti po porode, stahovanie maternice boli ako samotny porod, bolíííí s dlhym i, porod v pohode alebo to stahovanie, uff, na to som si pytala tabletu... a myslim, ze to plati i pri tretom... takze, suma sumarum, ockavaj rychly porod,a le nie je to pravidlo 🙂 drz sa

ibajeho
1. okt 2013

No ty kokso a ja sa to dozviem az tuto cez forum???!!! Ako mozes sa zanbit, ale gratulujeeeeeeeeeeem!!! 😵

ladyzs
1. okt 2013

@dadikaa1 Jej no pekne ako vidím apríl/ máj bude zase plný bábätiek 🙂)

dadikaa1
autor
1. okt 2013

@ibajeho jooooj, ja že to bude tajné :DDDD ale nie, ešte to je tak že začínam len tretí mesiac, tak som to nechcela ešte rozkrikovať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre