Je lepší pôrod s klystírom alebo bez?

kat26
14. apr 2014

Mozte poradit co je lepsie? Pri prvych porodoch som nemala na vyber a klys.mi urobili, ale teraz idem do nemocky, kde je asi dobrovolny...a zrazu neviem ako sa rozhodnut. Vie to niekto porovnat? Dakujem ;)

zuj
14. apr 2014

ja mam skusenost s porodom s klystirom aj bez a nevidela som ziadny rozdiel

lucia20
14. apr 2014

klystir porod dost rozhybal. a hlavne bol vacsi klud pri tlaceni. 😀

sarinka2012
14. apr 2014

Na mna s klystirom zabudli a sama som si ho prisla vypytat 😀 ..neviem ako je to u inych,ale samotne zavedenie klystiru som ani necitila,posledne mesiace som trpela zapchou takže pre mna to bola velka ulava a z hladiska hygieny pri porode som sa tiez citila lepsie 🙂

disala
14. apr 2014

Ahoj,ja som za klystír.Pri Oliverovi som bola už 3 dni v nemocnici,takže som to z úľavou privítala. 😀 😀 😀

alenka6102
15. apr 2014

Ja som tiez za klystir . Ved to neboli , je to velka úľava , takze odporúčam 🙂 nepríde mi na tom nic divne .

stormie
15. apr 2014

Ja som rodila bez, telo sa pred porodom samo pripravi a vycisti tak naco do toho zasahovat

lucica
15. apr 2014

Ja som mala klistir a som spokojna, ze som ho mala. Asi 5 hodiny pred porodom som totiz zjedla velke menu z mc´donaldu, tak mi pomohol 🙂

zuzuk22
15. apr 2014

Ja som určite za klistir . Síce mi ho uz skoro nestihli dat 😀 ale bez by som nechcela . Je to bezbolestne a určite lepšie ked idete rodiť vyprázdnena

koralinka
15. apr 2014

ja nechápem prečo maju ženy taku paniku/odpor z klystíru : 1. nebolí to 2. lepšie ako keby s vašim dieťaťom šlo zároven aj hovno (s prepáčením ale je to tak) 3. aspon ked budete zašite a ubolene nebute musieť ist hned na záchod ale bude den-dva pokoj aj od stolice

martina646
15. apr 2014

Ja som sa toho tiez bala, ale len preto, ze som si tu precitala, aku hrozu tu z toho niektore robia, ake je to neprijemne a dehonestujuce. No a ked k tomu prislo, nechapala som ... Vobec to nebolo neprijemne, porodila som od vtedy do pol hodinky a mohla som "veselo" tlacit. Pre mna by bolo ovedla trapnejsie vytlacit na porodny stol ... domysli si. Nabuduce si ho budem aj pytat, keby zabudli.

laskonka862
15. apr 2014

podla mna je klystír zbytočný...telo sa vyprazdni same..ak ma zena zdravy organizmus. Rodila som 3x. Pri prvom mi dali klystir automaticky, ked som mala este len slabulinke kontrakcie. Pri dalsich porodoch sa mi telo vycistilo a tym prichystalo same pri trosku silnejsich kontrakciach.

cottonwomen
15. apr 2014

... ale tak rodit do hovien?

luciferkax
15. apr 2014

Nevaáhaj a daj si opäť klistýr.... môžeš smelo a bez obáv tlačiť dieťatko a nebáť sa, že sa pri tom po... 🙂

atreyu
15. apr 2014

Ja odporúčam 😀 po dlhotrvajúcom upchaní je to vykúpenie 😀 nič hrozné, ani zahanbujúce...

cerez
15. apr 2014

Ja som mala celú dobu od prijatia nepravidelné kontrakcie a nie a nie sa otvárať. Keď mi dali klystír, tak sa to konečne rozbehlo.

sense
15. apr 2014

neviem, kt. je lepsi rodila som bez klystira, ked odtiekla voda vycistilo ma samo....a ziadna nehoda sa nestala....este ked som mala trochu obavy, tka mi povedala porodna asistentka co tam bola ze nic sa nedeje apson bude mat dieta volnejsiu cestu a kym vyjde vsetko upracu...takze sa urcite do "hovien" ako tu niektora pisala nenarodi...

denuss
15. apr 2014

mne ho nedali, aj ked som si pytala..lebo vraj najprv bolo skoro a potom sa uz nestihlo...ale nevyslo nic okrem babetka 😉 aj ked moje telo sa same necistilo, ako niektore pisu...a to som tlacila ako o zivot🙂

jasminam
15. apr 2014

jA som mala pri prvom porode klystir-nic strasne 🙂 pri druhom porode mi nedavali klystir a tiez nic sa nedialo hrozne 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1234lubka
15. apr 2014

mne ho urobili den pred porodom lebo vraj som uz isla rodit....ale neisla som az na druhy den...a to uz bez a v pohode 🙂 aj keby nieco "vyslo" tak co! zena ide tlacit melon cez otvor pre citron a tlaci z celej sily....tak sa niekorej stane no co....niet sa comu cudovat

mamulienka000
15. apr 2014

ja som mala klistír vpohodke a aj tak som silno tlačila a išlo aj to 😎 ale malá bola zachytená plieckom o panvovú kosť, takže mi bolo fuk a nieje to žiadny trapas, trapas je keď nevieš tlačiť a vykrikuješ na mamu 😀

nataliaslivkova
15. apr 2014

vobec sa nemusis stresovat ...ja som aj klistir mala aj tak som citila , ze ma museli utierat...neviem si predstavit žeby som ho nemala tak tam necham vsetko...:P a druha vec precisti ta po 9 mesiacoch..takze v pohode by som si ho dala taraz uz je to uplne ine ziadna hadicka ani nic kupis si v lekarni belasin klistir je to taka ruzova pumpicka a pekne ti to zavedu ozaj nic horzne...a v pohode sa vyka..s a nemusis stresovat cely porod co ak tam nieco vybehne 😉

ivetkab.
15. apr 2014

Mala som tri pôrody a trikrát bez ... ani raz nestihli ... 😀

csenibaba
15. apr 2014

Ahoj,ja som nemala ani raz!Pri dcèrke nebolo potrebnè lebo som sa sama vycistila,a pri synovi uz my nestihli dat!Aj som sa trosku pánikárila pri pórode ze ide zo mna vsetko ale lekárma ukludnil ze to len tak citim ale keby náhodou sa nieco islo okrem syna je to normálne a nech sa o to nestarám🙂

yollanda
15. apr 2014

prvy s klistirom a teda bolo to hnusne a druhy bez, odmietla som

zajkka
15. apr 2014

klystír je super vec,mala som potom dobrý pocit pri tlačení,tešila som sa ako sa konečne očistím zvnutra.Ja by som nešla rodit bez klystíru. 😉

m_ij_ka
15. apr 2014

ja som za klystír, nie je to nič strašné, je to lepšie ako ísť rodiť s plnými črevami 😖

lucianakoniku
15. apr 2014

Po predchadzajucej skusenosti by som rodila opat s klystirom. Ked sa mi den po porode chcelo na velku a neslo to ani zaboha, bola som vdacna ze mam poloprazdne creva. Bez klystira by ma asi rozpucilo :D ja som bola zasita tak o to horsie som sa vyprazdnovala, bolo mi to cele fakt neprijemne, takze ja z tohoto hladiska uprednostnujem prazdne crevo 🙂

aamnicka
15. apr 2014

ja som za klystir.....mne v porodnici dali 2 glycerinove cipky a do 10min som bola na zachode a pocas celeho porodu som bola kludna......a aj po nom som to ocenila, bola som dost pozasivana....

amelie123
15. apr 2014

no... mame nestihli dat a tak sa dodnes vytahuje historka ze brat sa narodil osr...🙂 ale ziadne nasledky to na nom nezanechalo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre