Je možné poistenie pôrodu?

martinockamodra
5. jan 2016

Kočky neviete mi poradiť? Počula som, že sa dá poistiť pôrod? Je to pravda? Ako to funguje? 😕

seahorse27
5. jan 2016

Poistit v poistovni? To akoze co si poistis? Ze ked nastanu nejake komplikacie a ty alebo dieta budete mat nejake následky, tak sa to bude riesit ako poistna udalost? O tom som veru este nepocula 😕

anatalia77
5. jan 2016

to je neskutočné,čo už nevymyslia,len aby sa ludia poistili.

jasminet
5. jan 2016

@anatalia77 a vzdy sa najde niekto, kto na to naleti... 😀

moni244
5. jan 2016

😀 preboha, dobrá blbosť

martinockamodra
autor
5. jan 2016

@seahorse27 praveze mam pocit, ze to nebolo spojene s komplikaciami s porodom. Ale za to, ze sa dietatko narodi... niekde som to raz citala, len si nepamatam ako to presne bolo. Tak ci nahodou o tom niektora neviete. 🙂

evittam
5. jan 2016

@martinockamodra A akože čo ti preplatia - že sa ti narodilo dieťa? Pekná sprostosť, ale určite sa nájdu ľudia čo naletia. 😀

anatalia77
5. jan 2016

@martinockamodra a ako by to fungovalo?poistíš sa teraz,potom otehotnieš a potom čo?ak sa dieťa narodí dajú ti aspon ten vklad?
a čo ked to bude trvať 7rokov?však sa nemusí hned podariť.

maria117
5. jan 2016

@martinockamodra ahoj, napr v kooperative je taka poistka,kde si vyskladas klasicke pripoistenia,ake chces plus hlavne tam je tusim operacny zakrok a pokial mas poistku min 1rok a potom porodis,tak dostanes tusim 200e za porod. Ja som mala od augusta a mala sa narodila 26.7 🙂 ale zas mala som pripoistenie za nemocnicu a to som bola 3 tyzdne,tak som dostala... takisto i pn si mozes poistit,ak by si bola napr na rizikovpm,len tam su ochranne lehoty. Klasicky tusim 3 mesiace,ale na pnku z dovodu tehu neviem ci nie az 9 mesiacov, to je dobre si precitat tie podmienky vzadu v zmluve. Minimalne lehotne poistne je 15e/mesiac. Mozno aj inde maju,neviem.

martinockamodra
autor
5. jan 2016

@maria117 super taketo nieco som myslela. 🙂 idem to pozriet...

kojanusa
5. jan 2016
Používateľ kojanusa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kojanusa.

toto som tiez este nepocula :D

8291
5. jan 2016

Ano aj Alianzi je v rámci životnej poistky podkategoria operačne zákroky,a ak si poistená minimal.9 mesiacov pred sekciou a inou operaciou,môžeš požiadať o preplatenie.robí to mesačné par.centov navyše.Ja som to bohužiaľ pri porode malej zahrnute v poistke nemala,ale keď sa naridla malá,dávali sme jej farbičku či pastelku poistku uz ani neviem ako sa to volá,tak som si nechala moju poistku prerobiť,v pistovni mi robi kamarát tak ma nato upozornil a vraj sú to pekné peniažky.ked budem druhýkrát tehu tak aj tak pôjdem sekciou.

lucka1987
5. jan 2016

@martinockamodra tak poistenie porodu som este nepocula. no ja mam poistene to, ked budem lezat v porodnici aj po porode tak za kazdy den dostanem 15 € + ak by som sla cisarskym, alebo by mi museli robit kyretaz, tak tiez je to povazovane ako chirurgicky zakrok a napr za cisarsky mi poistovna vyplati okolo 600 € ( podla toho kolko poistnik plati )
mam to poistene z toho dovodu, ze v case mojej hospitlaizacie, bude musiet muz ostat doma z prace a starat sa o starsieho syna, a tym padom, nebude jeho prijem do rodiny tak vysoky ako keby do prace normalne chodil a moja poistka aspon urcite % z chybajuceho prijimu za tie dni doplni

lubkasungirl
5. jan 2016

ano,v alianze je poistenie pri porode cisarskym rezom - vtedy nastava poistne plnenie

katkamario
5. jan 2016

@martinockamodra ja viem, že UNIQA má dva produkty s týmto rizikom.
V zdravotnom poistení ZdravieHospital /poistenie dávok počas hospitalizácie/ sa pri pôrode vypláca dohodnutá denná dávka za pobyt v nemocnici a to dokonca za min. 6 dní hospitalizácie, aj keby trvala kratšie. Výšku dennej dávky si určiš sama pri podpise zmluvy a môže to byť v rozpätí od 5 - 50 Eur na deň. Túto dávku mimochodom dostaneš aj keď budeš hospitalizovaná z dôvodu choroby alebo úrazu /pri úraze je dokonca plnenie až dvojnásobku určenej dennej dávky/
A potom je možnosť si pripoistiť tzv. pôrodnický paušál k zdravotno-úrazovému poisteniu ZdravieOchrana. Tu je rozdiel v tom, že si neurčuješ výšku dávky,ale jednorazovo sa pri pôrode vyplatí 200 Eur...samozrejme v oboch prípadoch je poistenie pôrodu možné len vtedy, ak drobceka este len planujete🙂
Verim, že som ti pomohla, ak by si mala este doplnujuce otazky, kludne sa na mna obrat.

szaylent
5. jan 2016

Ja poznám poistenie PN, a ak vás lekár vypíše na PN-rizikové tehotenstvo, tak máte nárok na denné dávky. Samozrejme je tam čakacia doba 9 mesiacov - podľa poistovateľa.

lucka1987
6. jan 2016

@szaylent pozor na vyluky, zrejme nie v kazdej poistovni akceptuju pn z tehotenstva . ( nedavno tu na mk jednej mamine zamietli plnenie pnky )

awril
6. jan 2016
jasminet
6. jan 2016
awril
6. jan 2016

@jasminet prepac, nic som nechcela, len som citala tuto temu popri kojeni a ako sa mala zacala vrtiet, tak som omylom stlacila na mobile..

szaylent
6. jan 2016

@lucka1987 - jasne, máte pravdu. Hlavne staršie zmluvy obsahovali to vo výlukách. Novšie zmluvy, hlavne kvôli reakcii na konkurenciu už to vo výlukách nemajú. Neviem či to nie je proti podmienkam stránky, ale na 100% viem, že AXA, Generali a Aegon už ich preplácajú.

zonjushe
6. jan 2016

@8291
@lubkasungirl
Len pozor na dôvody cisárskeho rezu-neuznávajú sa všetky!!

martinockamodra
autor
8. jan 2016

@katkamario @szaylent dakujem. pozriem sa na to blizsie. @katkamario este sa chcem spytat, ci v tych poisteniach co si spominala rozlisuju ci idem cisarskym alebo prirozdenym porodom?

mamjka
8. jan 2016

@martinockamodra ja mám tiež v kooperatíve poistkua mám tam pripoistenie chuir.zákroku pričom ak by som šla cisárskym tak 500€ dostanem (čo však dúfam nebude nutné ) a je tam aj pripoistenie pre pobyt v nemocnici a všetko možné....

katkamario
8. jan 2016

@martinockamodra
ahoj🙂 v tom prvom poistení ZdravieHospital /poistenie dávok počas hospitalizácie/ sa vypláca dohodnutá denná dávka za pobyt v nemocnici, takže tam poisťovňa nerozlišuje či ideš cisárskym alebo prirodzeným pôrodom. Tak ako som písala poisťovňa ti vyplatí pri pôrode min. za 6 dní hospitalizácie, aj keby trvala kratšie. A výšku dávky si určíš sama pri podpise zmluvy a môže to byť v rozpätí od 5 - 50 Eur na deň.
Pri tom druhom poistení ZdravieOchrana, ak máš pripoistený pôrodnický paušál, dostaneš jednorazovo vyplatených 200 Eur...tiez sa nerozlišuje či ide o cisársky alebo prirodzený. Navyše dostaneš aj dohodnutú dennú dávku počas hospitalizácie a ak by si išla cisárskym tak ešte aj môžeš pri dvoch balíčkoch tohto poistenia dostať aj peniaze za chirurgický zákrok. Podľa mňa je to zaujímavé poistenie, ale nie som sprostredkovateľ, najlepšie bude ak sa na to pôjdeš opýtať priamo do UNIQA 😉

frapper
8. jan 2016

@katkamario mám rozumieť min.6dní,aj keby trvala kratšie-ak by trvala dlhšie ako 6 dní,vyplatia iba 6dní ? alebo aká bude skutočnosť,aj 10-12 dní? Vieš,lebo to môžu byť aj také chytáky,nepíšeš až tak konkrétne.

katkamario
8. jan 2016

@frapper ano, samozrejme.....ked to bude 10 tak 10, ked 6 tak 6....ale ked nahodou len 4 či 5 tak 6 dni vyplatia pri hospitalizacii porodom (minimalne) 😉

magg424
8. jan 2016

Ja mam z kooperativy skore yzdravenie poistenie, poistena si na operacie,zakroky,choroby civilizacbe a pod ,platim 10€ mesacne cca a mala som preplatenu serklaz v tehu 400€ narodenia dietata 200€ ,cize celkom fajn, a sanozrejme nikto nepredpokladal ze par mesiacov po zalozeni otehotniem, a bufe potrebna serklaz...

martinockamodra
autor
8. jan 2016

@katkamario dakujem 😉

georgeo
10. jan 2016

ak máte denné odškodné za pobyt v nemocnici z dôvodu choroby, napr. v Allianz do toho spadá aj tehotenstvo, dostanete poistné podla polnocí strávených v nemocnici x suma za polnoc, druhá možnosť kedy do pripoistenia spadá aj pôrod, je ale len pôrod cisárskym rezom, je ak máte poistený chirurgický zákrok. Treba si len dobre, ale naozaj dobre nechať vysvetliť poistenie 🙂

zapalka_mirka
11. jan 2016

@martinockamodra konkretne v poistovni Allianz je mozne pripoistenie chirurgickeho zakroku, co je kazdy rez do tela 🙂 a teda aj napriklad sekcia... ak Vas zaujimaju informacie, pisnite mi prosim na: Miroslava.Luptakova@os.allianzsp.sk napisem viac 🙂